Junioři ztratili dobře rozehraný zápas s Mladou Boleslaví

Petr Miklas | 13.03.2019

Po dvou třetinách utkání nadstavbové skupiny o 17. – 20. místo DHL extraligy juniorů mezi Havířovem a Mladou Boleslaví AZ vedl 2:1, když se v prvním dějství prosadili Dominik Pawliczek s Lukášem Juhászem a za hosty snižoval Karel Klikorka. Po bezbrankové druhé třetině góly zase padaly až ve třetí části. Andrej Moravčík vyrovnal a Mikuláš Hovorka poslal hosty do vedení. Vyrovnání zajistil Kevin Horváth a utkání se muselo prodlužovat. V prodloužení zajistil hostujícímu týmu svým druhým gólem v zápase body navíc Mikuláš Hovorka. Poslední utkání sezóny sehrají naši junioři v pátek 15.3. od 17:00 na domácím ledě proti Kladnu.

DHL Extraliga juniorů - 44.kolo st 13.3.16:00
AZ Residomo Havířov - BK Mladá Boleslav
3:4p
(2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Pawliczek (Mastič, Juhász), 15. Juhász (Pawliczek), 53. Horváth – 18. Klikorka (Dotter), 41. Moravčík (Procházka, Foerster), 45. Hovorka (Houška V.), 62. Hovorka (Klikorka). Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 68. Střely na branku: 21:33 (6:9, 7:6, 8:14, 0:4). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

AZ Residomo Havířov: Dufek – Topolanský, Hrček, Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Ševěček, Thiel – Béreš, Bambula, Juhász, Horváth, Pawliczek, Mastič, Bochnak W., Kylnar, Tomeček.
BK Mladá Boleslav: Kmec – Klikorka, Dotter, Houška M., Holoubek, Přenosil, Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Schulz, Závora, Moucha, Foerster, Houška V., Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma.

Ze začátku se zdálo, že si oba celky jen lehce potrénují, ale s přibývajícím časem se tempo navýšilo a přišly i branky. Tu první dal v 10. minutě domácí Dominik Pawliczek, jenž zakončil kombinaci na jeden dotek s Mastičem a Juhászem střelou do prázdné branky.

V 15. minutě šel AZ do dvoubrankového vedení, když rychlý protiútok zakončil Lukáš Juhász. O necelé tři minuty později přišla první branka hostí - Dotter krásně uvolnil Karla Klikorku, který překonal Dufka pěkně provedeným bekhendovým blafákem. Po první třetině tedy vedli domácí 2:1.

Ve druhé třetině se nestalo nic zajímavého, ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou vyloženě gólovou šanci a branku jsme neviděli. A to přesto, že domácí hráli tři přesilovky. Po dvou třetinách proto stále vedl AZ 2:1.

Ve třetí třetině ale hosté přidali na bruslení a přehrávali domácí hráče. Už po čtyřiceti vteřinách se Mladá Boleslav dočkala vyrovnání, když Procházkovu střelu Dufek jen vyrazil k volnému Andreji Moravčíkovi, který puk napálil do odkryté branky.

Ve 44. minutě mohl vrátit AZetu vedení Pwliczek, ale v brejku neuspěl s bekhendovým blafákem - ztroskotal na Kmecově pravém betonu. O minutu později proto mohl poslat hostující tým do vedení Mikuláš Hovorka, jenž se nejlépe orientoval v závaru před Dufkem.

V 53. minutě vyrovnal Kevin Horváth, když vybojoval puk, nabruslil před Kmece a překonal jej krásnou střelou do levého horního růžku. V 54. minutě mohli jít znovu do vedení hosté, když přečíslení dvou na jednoho zakončil Klikorka střelou na bližší tyč, kterou ale k jeho smůle, i smůle jeho týmu, trefil. Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a po výsledku 3:3 následovalo prodloužení.

To ukončil po necelých dvou minutách Mikuláš Hovorka, který se dostal k puku za domácí brankou, zkusil ji obkroužit a zasunout puk k levé tyči, to se mu nepovedlo, zkusil to tedy na druhé straně, ani tady neuspěl, ale nakonec se prosadil střelou a pod Dufkovým betonem dostal puk do branky.

Mladá Boleslav si tedy odváží dva body, AZ se musí spokojit s jedním. Poslední utkání sezóny sehrají naši junioři v pátek 15.3. od 17:00 na domácím ledě proti Kladnu.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Jak říkal kolega trenér – tyto zápasy v této fázi sezóny a v této skupině jsou takové uvolněnější, hráči myslí spíše na útok než na obranu. Je těžké nutit hráče, aby pracovali naplno v tréninku, natož v zápase. Je to víceméně o charakterech hráčů, jak se postaví k zápasu. Ne každému se daří vydat ze sebe všechno a ukázat na ledě, že chce hrát hokej. Čeká nás poslední zápas, pak ukončíme sezónu a počkáme na rozhodnutí svazu, jak bude vypadat juniorka příští rok.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Dnes jsme viděli takové uvolněné, vyrovnané utkání. V prodloužení se štěstí přiklonilo na naši stranu a vyhráli jsme. Tyto zápasy opravdu nemají ten náboj, jaký by měly mít, ale bohužel jsme se do této situace dostali sami. Teď se snažíme o to, aby se ti kluci snažili ze sebe vydat co nejvíc, i když už na ně není takový tlak.