Junioři otočili zápas proti Boleslavi a berou tři body

Tomáš Vlček | 19.01.2019

Po páteční výhře nad Kladnem si v sobotu odpoledne připsali havířovští junioři další cenný skalp v podobě výhry na BK Mladá Boleslav. Po první třetině sice ztráceli dva góly, ale ve druhé skóre srovnali a ve třetí třemi brankami rozhodli o své výhře. Na hosty zbyl jen bod za výhru nádstavbě. Další utkání sehraje AZ v pátek V Přerově.

DHL Extraliga juniorů - 33.kolo so 19.1.14:00
AZ Residomo Havířov - BK Mladá Boleslav
(0:2, 2:0, 3:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Pindel (Bochnak E., Kylnar), 30. Ševěček (Dufek, Tomeček), 45. Pindel (Kylnar, Bochnak E.), 56. Pawliczek (Mastič, Juhász), 57. Béreš – 8. Grim (Moravčík), 9. Šíma (Dlask, Zajíček), 63. Moravčík (Houška, Sýkora). Rozhodčí: Cabák – Carbol, Kořistka. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 85. Střely na branku: 31:20 (6:6, 15:9, 9:4, 1:1). Průběh utkání: 0:2, 5:2.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Bochnak E., Tomeček, Dufek,
BK Mladá Boleslav: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Simon, Dlask, Foerster, Houška, Grim, Moravčík, Šíma

Zápas začal oboustranně svižně, ale šance nebyly dlouho k vidění žádné. Až na začátku 8. minuty domácí Mastič pálil z otočky blízko branky, ale netrefil se mezi tři tyče. Chvíli poté s už ale skóre měnilo, a byli to hosté, kdo otevřel skóre zápasu. Jan Grim se natlačil před Štipčáka a střelou k tyči jej překonal – 0:1. Za 40 vteřin hosté bleskově své vedení navýšili. Petr Šíma dostal přihrávku z poza branky a střelou z první mezi betony zvýšil na 2:0 pro Bruslaře. AZ pak nevyužil přesilovku, stejně tak jako boleslavští. A protože v poslední šanci třetiny neuspěl v 17. minutě před boleslavským gólmanem zcela volný Bochnak, šli do kabin spokojenější, a s dvoubrankovým vedením, svěřenci trenéra Křivohlávka.

Do druhé třetiny vstoupili ale lépe havířovští a za necelé tři minuty se dočkali snížení. Kotouč se dostal do mezikruží k Vojtěchu Pindelovi, který trochu se štěstím propálil Maška -1:2. Minutu poté neuspěl na druhé straně v samostatném úniku Simon a pak už se zase počítaly šance AZetu. Juhász ani Pawliczek ale puk za Maška po obrovském tlaku na brankovišti neprocpali. Hostující střídačka reagovala oddechovým časem. V polovině zápasu bylo i přesto vyrovnáno. Nejprve AZ nevyužil situaci 2 na 1, ale pak napřáhl na modré Vojtěch Ševěček a jeho bomba skončila v pravé Maškově šibenici -2:2.V následující desetiminutovce mohly skórovat oba týmy, ale i přes sympatické ofenzívní snažení zůstaly jejich šance nevyužity.

Rozhodnout tak musela až třetí třetina a tak se také stalo. A byli to svěřenci domácího trenéra Potěšila, kdo zápas nakonec jednoznačně strhl na svou stranu. Ve 45. minutě dostal přihrávku v situaci 2 na 1 do jízdy Vojtěch Pindel a sám před Maškem jej překonal střelou do šibenice – 3:2. V 56. minutě se Dominik Pawliczek prosmýkl ve středním pásmu kolem obránce a přesnou střelou z pravého kruhu vymetl protilehlou šibenici. A o minutu později dostal Viliam Béreš přihrávku do úniku a šikovně zasunul kotouč Maškovi mezi betony - 5:2.

V nádstavbě měl nejprve gól na hokejce domácí obránce Zdeněk, ale puk se po jeho střele otřel o Maškův beton a skončil mimo branku. Chvíli poté předvedli rychlou akci Bruslaři a Andrej Moravčík svou brankou rozhodl, že si z Havířova odvezli alespoň bod.

Ohlasy k utkání

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Po včerejším vítězství jsme do dnešního utkání vstoupili přímo hrůzostrašně. Puk jsme téměř neměli na holích a soupeř dal naštěstí jen dva góly. V kabině jsme klukům vyčinili a od druhé třetiny a hlavně od gólu na 1:2 jsme začali hrát náš hokej. Ve třetí třetině to pak vygradovalo. Musím kluky pochválit, že se zvedli a otočili utkání. Na druhou stranu mě mrzí, že jsme nezískali bod z nádstavby, což nám může v konečném součtu chybět. Stává se nám to často, takže se na to musíme více soustředit. Jinak ale obrovská pochvala klukům za druhou a třetí třetinu.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Jsme v situaci, kdy se nám nedaří, potřebovali bychom se výsledkově zvednout. I sestava je taková slepená, ale to se v průběhu sezony stává. Už včera jsme nesehráli špatné utkání v Olomouci, ale nezvládli jsme to v závěru. Takže jsme chtěli nějaké body odvést z Havířova. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, ale nehraje se jen 20 minut. Havířov je momentálně v hokejové pohodě, má svou sílu a ve druhé třetině to dokázal a srovnal. Ve třetí třetině to byla otázka, kdo nakloní štěstí na svou stranu, a dá gól. Nakonec to byl Havířov a já musím svému kolegovi a kamarádovi Tomášovi poblahopřát. My jsme rádi za ten získaný bod a musíme se zvednout a vyhrát nebo bodovat zase v dalším utkání.