Junioři zdolali po nájezdech Ml. Boleslav

Tomáš Vlček | 16.10.2021

Dnes čekal na havířovskou juniorku čtvrtý tým souteže BK Mladá Boleslav. AZeťáci se favorita nezalekli. Po celý zápas bojovali, a ve druhé třetině zvrátili jeho vedení. Tvrdě hrané utkání nakonec dospělo až do nájezdů, v nichž byl AZ suverénní a připisuje si tak zisk dvou bodů. Další zápas sehraje v pátek doma proti Litvínovu.

DHL extraliga juniorů - 11.kolo so 16.10.14:45
AZ Heimstaden Havířov - BK Mladá Boleslav
3:2sn
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Becher (Kubíček, Mastič), 35. Pavlačka (Zavřel, Pastor), rozh. náj. Kočí – 15. Hašlar, 35. Dlask (Vacík). Rozhodčí: Mrkva – Rožánek, Kořistka. Vyloučení: 2:5, navíc Pastor (HAV) 5+20 a Hrouda (MBO) TH. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 21:24 (4:9, 7:5, 9:7, 1:3). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Kyselý, Kočí "A" – Bochorishvili, Plevka, Mastič, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov "C", Bárta
BK Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Němec, Vacík "A", Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon "A", Závora "C", Polák, Snášel, Brouček, Dlask, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma

V první třetině jsme viděli oboustranně rychlý hokej, ale dlouho bez šancí. Hosté postupně získali mírnou optickou převahu a z ní vyplynuly příležitosti Poláka, Broučka a Křepelky. Branku jsme ale viděli až na konci 15. minuty. Jan Hašlar z pravé strany trefil přesně do bližší šibenice – 0:1. Boleslavský gólman Stuchlík celkově moc práce neměl, přesto mohl AZ v 18. minutě vyrovnat. Pastor se rychlým průnikem z levé strany dostal do zakončení, ale trefil jen tyč. V další šanci hostů pokryl brankář Nowak zakončení Snášela a tak vedla Boleslav po dvaceti minutách 1:0.

Ve druhé třetině nejprve oba týmy nevyužily po jedné přesilovce. Ve 26. minutě se Havířovští po střele Kočího už už radovali ze vstřelené branky, ale hlavní rozhodčí, po poradě s čárovými, rozpažil.Za tři minuty už to ale AZetu vyšlo. Ondřej Becher dostal v oslabení puk do jízdy na útočnou modrou a střelou do šibenice srovnal na 1:1. Ve 35. minutě padly dva góly za 10 vteřin. Nejprve se Martin Pavlačka prosadil dorážkou na brankovišti – 2:1. Ale chvíli poté Tomáš Dlask tečoval Vacíkovo nahození do horní části branky a bylo to 2:2. Stejné skóre vydrželo i po druhé siréně.

Ve třetí třetině jsme už branku neviděli, zato oboustranně tvrdou hru a dva vysoké tresty. AZ mohl skórovat v úvodu při dvou přesilovkách, jenže Bártu a Kyselého vychytal Stuchlík. V 51. minutě skončil zápas pro boleslavského Hroudu, který trefil soupeře po odpískání do hlavy, a havířovského Pastora, který podkopnutím mstil svého spoluhráče.

V prodloužení měli ke gólu blíže hosté, ale Nowak vychytal Broučka i Poláka. Pak zase AZ nevyužil přesilovku a tak se muselo rozhodnout v nájezdech. V nich byli jasně lepší havířovští, kteří proměnili 3 ze 4 pokusů. Hosté nepřekonali Nowaka ani jednou. Vítěznou branku si zapsal Fabien Kočí a AZ tak bere z utkání dva body, na Boleslav zbyl jeden.