Junioři výborným výkonem smetli Vsetín 6:0

Tomáš Vlček | 19.01.2020

V neděli odpoledne přivítali havířovští junioři na svém ledě, v souboji o druhou příčku tabulky, VHK Vsetín. V zápase byli od počátku lepším týmem a nakonec vyhráli jednoznačně 6:0. Hattrickem se blýskl kapitán Vojtěch Pindel, nulu vychytal 30 zákroky Marek Štipčák. Další zápas sehraje AZ ve středu v Porubě, doma se představí v neděli proti Litomyšli.

Extraliga juniorů - 28.kolo ne 19.1.14:30
AZ Residomo Havířov - VHK Vsetín
6:0
(2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Pindel (Juhász, Bambula), 20. Revaj (Bochnak), 22. Ševěček (Bambula, Juhász), 33. Bochnak (Revaj, Byčkov), 49. Pindel (Kubíček P., Bambula), 56. Pindel (Juhász). Rozhodčí: Šutara – Návrat, Veselý. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 45:30 (16:12, 14:9, 15:9). Průběh utkání: 0:0, 6:0.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Ševěček, Pavelek, Grygar, Uhlíř, Kočí M., Kubíček P. – Revaj, Pindel, Bochnak, Čempel, Štefka, Horváth, Tomeček, Juhász, Byčkov, Bambula
VHK Vsetín: Tkadlec (56. Málek) – Holáň, Zeman, Houser, Kožený, Kočí V., Kunst – Pospíšil, Vašenka, Apolenář, Vavřík, Hilšer, Vrána, Baďura, Klímek, Frimel

Souboj o druhé místo v tabulce skupiny východ začal mnohem lépe AZ, který hned od v prvních minut svého soupeře přehrával a měl i gólové šance. Jenže Juhász ani Tomeček v nich neuspěli. Hosté jako by se rozehrávali jen pomalu a Štipčáka téměř neohrozili. První branka padla na začátku 8. minuty a byla to paráda v podání prvního havířovského útoku. Bambula zavezl puk do pásma, předal jej do dobré pozice Juhászovi, ten ale místo střely ještě vylepšil pozici pro Vojtěcha Pindela, který si položil gólmana a zasunul puk do sítě – 1:0.

Pak AZ celkem s přehledem ubránil dvě Vsetínské přesilovky, včetně půlminutové 5 na 3 a těsně před přestávkou opět udeřil. Marek Revaj vybojoval puk u levého mantinelu, zakombinoval s Bochnakem a pak zcela sám před hostující brankou vymíchal Tkadlece a poslal puk po ledě za čáru – 2:0.

Ze druhé třetiny uplynulo jen 100 sekund a AZ vedl o tři branky, když při hře 4 na 4 Vojtěch Ševěček střelou od modré překonal Tkadlece - 3:0. Pak se dostali do šancí i hosté, ale Baďura ani Vašenka Štipčáka nepřekonali. To AZ sice taky nevyužil dvě gólovky (Pavelek, Tomeček), ale ve 33. minutě už se mohl radovat. Po velkém tlaku v útočné třetině Ernest Bochnak šikovně tečoval před brankou Revajovu střelu a bylo to 4:0.

Na začátku třetí třetiny nevyužil Vsetín další přesilovku, včetně krátké 5 na 3, zato AZ tu svou ve 49. minutě ano. Vojtěch Pindel šikovně na brankovišti tečoval Kubíčkovu střelu od modré a bylo to 5:0. Havířovský kapitán se však nespokojil se dvěma vstřelenými góly. V 56. minutě totiž právě Vojtěch Pindel projel s pukem skoro celé kluziště, obešel obránce a puk zavěsil do pravé šibenice – 6:0.

AZ tak, po výborném výkonu, vyhrál souboj o 2. příčku nad Vsetínem jednoznačně a zaslouženě o šest branek.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě a bylo to znát. Musím celý tým pochválit za předvedený výkon, výsledek hovoří za vše. Snad bych jen vytkl až překombinování některých našich akcí, kdy jsme se měli více tlačit do koncovky, ale k tomu sváděl hráče stav zápasu.

Juraj Jurík (VHK Vsetín): Dneska jsme zaslouženě prohráli. Domácí tým měl lepší pohyb, přebrusloval nás a využíval šance, takže výsledek odpovídá hře.