Junioři vezou tři body z ledu Warriors

Vít Káňa | 24.01.2020

H A V Í Ř O V - V pátek 24. ledna se havířovští junioři vydali do Brna, aby zde v 29. kole REDSTONE Extraligy juniorů vyzvali místní WARRIORS. V této sezóně se již oba celky střetli třikrát, dvakrát se z výhry radoval AZ a jednou WARRIORS. Před zápasem byl favoritem AZ, který byl na druhém místě tabulky, Warriors byli na sedmí. V první třetině gól nepadl. Do střelecké listiny se jako první zapsali domácí, když se ve 23. minutě trefil Marčík. AZ obdržená branka probudila, ve 32. minutě se prosadil Pindel a na konci druhého dějství Marek Revaj. WARRIORS obdržená branka opařila a bylo pro ně ještě hůře, na začátku třetí periody dal svůj druhý gól v zápase Marek Revaj. AZ si už výsledek pohlídal a v Brně zvítězil 3:1.

Extraliga juniorů - 29.kolo pá 24.1.18:45
Warriors Brno - AZ Residomo Havířov
1:3
(0:0 1:2 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Marčík (del Fevero) – 32. Pindel (Juhász, Koubek), 40. Revaj (Mrkvica, Byčkov), 42. Revaj (Tomeček). Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Smetková. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:28 (6:8, 8:11, 6:9). Diváci: 51. Průběh utkání: 1:0 1:3.

Warriors Brno: Kašpar – Bocián (A), Klimeš, Mituchovič, Furch, Orsech, Miloš (C) – Žák, Ludvík, Karpíšek, Rašovský, del Favero, Krška, Mudrych, Marčík, Staněk.
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Koubek, Uhlíř, Pavelek, Kočí, Šěvěček (A), Zmarzlák, Grygar – Mrkvica, Ivaščenko, Pindel (C), Horváth, Tomeček, Juhász (A), Revaj, Vlček, Byčkov, Čempel, Urban.

V první třetině zápasu se hrálo, slušně řečeno na půl plynu. Havířov se jako by přizpůsobil tempu domácích WARRIORS. V 7. minutě se havířovský Daniel Tomeček provinil hákováním a šel si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. Domácí v přesilové hře nepřekonali havířovského gólmana Štipčáka, početní výhoda tak zůstala nevyužita. Ve 12. minutě se dostali k přesilové hře také hosté, brněnský Tadeáš del Favero se provinil faulem kolenem, ale AZ v početní výhodě netrestal. Na konci 14. minuty byl pod tlakem domácí Radek Mituchovič, ten obdržel dvouminutový trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště. Hosté, ač přesilovku zahráli lépe než v prvním případě, nebyli úspěšní. V první třetině gól nepadl.

Druhé dějství začalo v lepším tempu a také se nám na ledě trochu přitvrdilo. Ve 23. minutě se z gólu radovali domácí, když Lukáše Marčíka oslovil Tadeáš DEL Favero, domácí otevřeli skóre zápasu 1:0. Ve 27. minutě se havířovský Ondřej Grygar provinil sekáním, bylo nařízeno trestné střílení, ale to proměněno nebylo. Ve 28. minutě obdržel havířovský Vojtěch Ševěček 2+10 minut za naražení zezadu. Přesilou hru domácí nevyužili. Na konci 32. minuty vyrovnal AZ zásluhou Vojtěcha Pindela, kterému na branku nahrál Lukáš Juhász, skóre bylo 1:1. Ve 33. minutě obdržel domácí David Bocián 2+10 minut za nesportovní chování. Přesilovou hru hosté nevyužili. Třetina se už chýlila ke konci, když se AZ ujal zásluhou Marka Revaje vedení, tomu na gól nahrál Jiří Mrkvica, na světelné tabuli svítilo 1:2. Takto skončila i druhá třetina.

Třetí perioda zápasu začala, tam kde skončila druhá, gól na konci třetiny byl vodou na mlýn Slezanů. Ve 42. minutě navýšil skóre pro AZ Marek Revaj, Slezané už vedli o dva góly 1:3. Domácí se snažili s nepříznivým stavem, něco udělat, ale srážela je vlastní nedisciplinovanost. Ve 44. minutě odjel na trestnou lavici Radek Mituchovič, ten obdržel dvě minuty za hákování. Přesilovou hru AZ nevyužil. Stejný scénář se opakoval i ve 48. minutě, jen za domácí byl vyloučen David Karpíšek. Warriors měli příležitost ke korekci výsledku v 52. minutě, havířovský Daniel Tomeček dostal dvě minuty za napadení. Domácí se v přesilové hře, bohužel pro ně neprosadili. V 56. minutě byli za hrubost na obou stranách vyloučeni Filip Klimeš a Marek Revaj. Na konci vypjatého zápasu v čase 59:03 obdržel domácí Dominik Furch dvě minuty za sekání. AZ tak na ledě WARRIORS zvítězil 3:1 a veze si z brněnského ledu tři body.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Náš výkon byl hanebný a nedůstojný. Nebudu komentovat výkony některých hráčů našeho týmu, poněvadž bych musel použít slova, která by zaváněla ponížením.