Junioři vezou dva body z Přerova

Vít Káňa | 18.10.2019

Havířovští junioři prodloužili svou sérii vítězných zápasů i v Přerově, kde dokázali zvítězit 3:2 po samostatných nájezdech. AZet i přes rozháraný začátek, dokázal v první třetině vstřelit dvě branky, pak se ale v přesilovce Havířova prosadili domácí. Ve třetí třetině Zubři v přesilovce 5 na 3 vyrovnali na 2:2 a šlo se do prodloužení, ve kterém branka nepadla. Samostatné nájezdy jsou loterie, ale všichni tři exekutoři AZetu proměnili. Havířov má na aktuálně druhý Vsetín šesti bodový náskok v čele skupiny Východ REDSTONE Extraligy juniorů.

Extraliga juniorů - 9.kolo pá 18.10.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
2:3sn
(0:2 1:0 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Zmeškal (Hradil), 42. Zmeškal (Kopeček, Hradil) – 16. Byčkov (Čempel, Ševěček), 16. Mrkvica (Tomeček), rozh. náj. Kočí. Rozhodčí: Brzobohatý – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 21:26 . Průběh utkání: 0:2, 2:2 2:3.

HC ZUBR Přerov: Postava – Kopeček, Šabršula, Takáč, Gréč, Moučka – Dobša, Hradil, Borot, Hanák, Petr, Rozsahegyi, Kolařík, Fencl, Zmeškal, Kuba, Šimanský, Dvořáček, Mynář.
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Ševěček, Hrček, Uhlíř, Mrkvica, Pavelek, Koubek, Kočí – Kapitanov, Juhász, Byčkov, Čempel, Pindel, Hudeček, Tomeček, Ivaščenko, Revaj, Vlček.

Hokejisté AZetu nevstoupili do první třetiny zápasu s Přerovem dobře, jejich hra nepůsobila vůbec jistě. Na obou stranách bylo vidět hodně nepřesností, jako by měli oba týmy ze sebe až příliš velký respekt. Přerov měl výhodu přesilové hry jako první, když se v 11. minutě nechal vyloučit Jiří Hrček za napadení. Přesilou hru ale Zubři nedokázali přetavit v branku a tak se jako první radoval AZet. V 16 minutě se prosadil Filip Byčkov - 1:0. Hráčů Havířova bylo najednou plné hřiště a domácí, jako by přestali hrát. Od první branky hostí neuběhla ani půlminuta a už se síťka za domácím gólmanem po střele Jiřího Mrkvici zavlnila podruhé - 2:0. Třetina se dohrávala pod taktovkou Havířova.

Jak první třetina skončila, tak druhá třetina začala. Hráči Havířova byly aktivní a napadali, nicméně další branku, bohužel pro ně, nevstřelili, i když měli výhodu přesilové hry. Ve 30. minutě se proti pravidlům provinil domácí Daniel Takáč a šel si odsedět dvouminutový trest za podrážení. Nicméně Zubři dokázali, ve vlastním oslabení, ujet a dát gól na 1:2, autorem byl Lukáš Zmeškal. Obraz hry se změnil, najednou byli domácí hráči všude o fous dříve a Havířov byl zaskočen obdrženou brankou ve vlastní přesilové hře. V poslední minutě druhé třetiny se provinil proti pravidlům havířovský Vojtěch Tomeček a do další třetiny se mu přenesl dvouminutový trest za držení.

Třetí třetina začala přesilovou hrou pro Zubry, kteří měli v této fázi utkání navrch. Nedisciplinovanost se AZetu vymstila. Dvouminutový trest Vojtěcha Ševěčka za krosček byl na světě a Zubři hráli přesilovku 5 na 3, kterou využili. Gól na 2:2 zařídil domácí Lukáš Zmeškal a byla to jeho druhá branka v zápase, asistence Jan Kopeček a Adam Hradil. Přerov druhá branka nakopla, Havířov měl co dělat, aby se v zápase udržel. Ke konci zápasu přišla série dvouminutových vyloučení na obou stranách, nicméně branku už žádný tým ve třetí třetině nevstřelil.

V prodloužení gól nepadl, i když za AZet měl příležitost samostatného úniku, Vojtěch Pindel ale neproměnil. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Penaltová loterie, se zcela jednoznačně vyvinula pro Slezany, trefili se všichni tři exekutoři: Kočí, Ivaschenko a Ševěček. Havířov si tak z Přerova odváží dva body a je na čele skupiny Východ REDSTONE Extraligy juniorů.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Do utkání jsme nevstoupili dobře, bylo to v důsledku toho, že jsme hráli několik utkání se slabšími soupeři. Přerov byl aktivnější, od vstřelení první branky jsme hru zlepšili, začali jsme hrát náš hokej, v zápětí jsme přidali i druhou branku. Do druhé třetiny jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si nějaké šance. Paradoxně jsme hráli přesilovou hru, v momentě, kdy jsme mohli navýšit skóre na 3:0, tak dostaneme gól v oslabení. Od té chvíle byl Přerov jasně lepší a my jsme celou druhou třetinu bránili. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se chceme zlepšit, ale hra byla rozháraná, domácí byli malinko lepší. Pak ale přišla naše nedisciplinovanost. Hráli jsme v oslabení 3 proti 5 a dostali gól na 2:2. Přišlo další oslabení a byli jsme rádi za udržení stavu. V prodloužení se oba týmy vzájemně hlídaly, Pindel měl samostatný nájezd, ale neproměnil. Na nájezdy jsme měli šťastnou ruku a všichni tři naši hráči svůj nájezd proměnili. Odvážíme si dva body a v soutěži jsme ještě neprohráli, nicméně musíme zapracovat na tom, abychom udrželi tempo v celém zápase.