Junioři v Brně pětkrát skórovali, přesto odcházeli z ledu poraženi

David Motloch | 14.01.2013

23. kolem pokračovalo dění v Lize juniorů, které naše hokejisty zavedlo na půdu místního Warrioru Brno. V utkání padalo hodně branek, jenom v první třetině prošlo brankářům za záda hned pět puků. Nejkritičtějším okamžikem se stala 5. minuta, kdy padly rychle po sobě tři branky, z toho dvě patřily domácím. Už v 7. minutě srovnával svou premiérovou brankou v sezóně obránce Vít Patrman. V této přestřelce však byli nakonec úspěšnější brněnští hokejisté, kteří po rozdílové brance v závěru první dvacetiminutovky přidali v posledním dějství další tři přesné zásahy. Svěřencům trenéra Dalibora Paskera tak nepomohla ani četná střelba a místy velká herní převaha, z ledu odcházeli poraženi po výsledku 5:6.

Liga juniorů - 23.kolo pá 11.1.
Warriors Brno - AZ Havířov
6:5
(3:2, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. Dýrr (Přívara), 7. Patrman (Dýrr, Přívara), 30. Graca (Weisser), 41. Matěj (Mráz), 51. Matějek. Střely na branku: 19:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.
Warriors Brno: Hofirek (Slezák) - Krytinář, Mytiska, Dobšák, Řeřucha, Křipal, Rexha, Čtvrtníček, Novotný, Zavadil, Kohoutek, Hakl, Král, Křen, Kousalík, Klíma, Kališ, Jánošík, Majola, Šír
AZ Havířov: Gabler - Graca, Weisser, Patrman, Szewieczek, Ovčaří, Jaroch, Flamík - Mráz, Glos, Matěj, Dýrr, Přívara, Smuž, Křibík, Řehulka, Matějek.

Zápas favorita s outsiderem začal ve vysokém tempu a přítomní diváci se hned ze začátku mohli nabažit počtu brankových příspěvků. První gólová smršť přišla už v 5. minutě zápasu, během 60 vteřin totiž padly hned tři branky. Na dvě inkasované branky gólmana Erika Gablera odpověděl snížením Filip Dýrr, jenž se skvěle uplatnil svou tečí před brankou při střele od modré čáry z hole Přívary. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat a už v 7. minutě zápasu byl stav nerozhodný 2:2. Vít Patrman dokázal od modré čáry přesně seřídit mušku a poslat puk nad lapačku bezmocného brankáře Warrioru. Jednalo se o premiérovou branku hráče s patnáctkou na zádech. Ani tentokrát však netrvalo dlouho k další dosažené brance. Tu si v 13. minutě připsali domácí, čímž si zajistili vedení při odchodu do šatny.

Druhá třetina byla z hlediska brankových situací nejchudší. Havířovští junioři se dlouze nadechovali k náporu, který by mohl vést ke srovnání stavu zápasu, a to se stalo přesně v půlce druhé periody. Ve 30. minutě se prosadil opět obránce, stalo se tak po střele od modré čáry z hole Daniela Gracy, puk se ještě stihl otřít o břevno, ve svatyni domácích však nakonec bezpečně skončil. Junioři Azetu měli i nadále herní převahu, což dokazuje i nepoměr počtu střel mezi oběma celky, více se však již do druhé přestávky nestalo.

Zápas se lámal až ve třetí třetině a přinesl opět spoustu zajímavých situací, především brankových. Slovo si nejprve hned ze startu vzal Martin Matěj po krásné akci. Puk letěl křižnou přihrávkou od Mráze přesně na hůl hlášeného střelce, který střelou z první nedal šanci domácímu brankáři se přesunout. Přetahovaná tím však ještě neskončila. Brněnští hokejisté zaskočili Havířov v rozmezí 48.-49. minuty dvěma slepenými góly, a šli, jako už poněkolikáté, do vedení.

Ani to nebyl konec na bojišti, střílelo se dál. Poněkud šťastnou branku si v 51. minutě připsal nejlepší střelec havířovské juniorky - Tomáš Matějek. Branka dostala označení "šťastná" poté, co si nahození puku od autora branky před brankovištěm srazil do vlastní klece jeden z obránců Warrioru. Nerozhodný stav 5:5 však vydržel pouze tři minuty, poté se domácí opět mohli radovat z branky. Na tuto brankovou situaci již hráči Azetu Havířov reagovat nestihli, a tak odjížděli z Brna s nepořízenou.

Kvůli nečitelnosti zápisu o utkání chybí v reportu a statistikách střelci branek Warrioru Brna (pozn. redakce).