Junioři souboj o první místo prohráli

Petr Miklas | 17.01.2020

Dnes mohli naši junioři přeskočit Přerov a jít na první místo tabulky REDSTONE Extraligy juniorů skupiny východ. Jenže na ledě GASCONTROL arény podlehli Přerovu 1:3. O další body budou bojovat v neděli opět na domácím ledě se Vsetínem.

Extraliga juniorů - 27.kolo pá 17.1.18:00
AZ Residomo Havířov - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Tomeček (Revaj, Bochnak) – 21. Zmeškal (Gréč, Dřímal), 35. Borot (Zmeškal), 43. Fencl (Kleiner). Rozhodčí: Novák – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 2:5, navíc Čempel(AZ) 10 min OT a Koubek (AZ) 5+KO. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 37:30 (15:6, 12:13, 10:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Uhlíř, Koubek, Ševěček "A", Pavelek, Kočí, Grygar, Kubíček – Pindel "C", Tomeček, Revaj, Horváth, Juhász "A", Ivaščenko, Hudeček, Vlček, Byčkov, Čempel, Bochnak
HC ZUBR Přerov: Postava – Takáč, Moučka, Dřímal, Gréč "A", Kopeček, Kleiner "A" – Borot "C", Hanák, Fencl, Kuba, Hradil, Kleniar, Zmeškal, Rozsahegyi, Šimanský, Kolařík, Mynář, Petr

Od začátku bylo vidět, že se jedná o utkání soupeřů podobných kvalit. Hrálo se ve vysokém tempu s množstvím osobních soubojů. První velkou šanci měli na konci 3. minuty hostující Zmeškal s Borotem, kteří se dostali do přečíslení dvou na jednoho, první nahrál druhému, ale Štipčák zasáhl pravým betonem a akci zhatil.

V polovině 14. minuty se před Postavu dostala domácí trojice útočníků Čempel, Tomeček a Vlček, ale gólman Přerova se překonat nenechal. Brankou neskončily ani akce v 17. minutě - Pindel uvolnil Juhásze, ale jeho střelu Podstava vyrazil a obránci mu pomohli s dorážkami. Z následného protiútoku zahrozil Borot, ale ztroskotal na pravém Štipčákově betonu. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Čempel, ale hosté tuto výhodu nevyužili a zbytek početní výhody si přenesli do druhé části. Po první třetině stále platil stav 0:0.

V polovině 21. minuty Přerov přesilovku využil, když Lukáš Zmeškal zavezl puk do zavezl puk do útočného pásma, vyjel od levého mantinelu před Štipčáka a bekhendem poslal puk mezi jeho betony.

Ve 27. minutě bylo vyrovnáno, protože Daniel Tomeček překvapil Postavu střelou z levého kruhu a puk se odrazil od ramene brankáře Přerova do sítě. Ve 35. minutě ZUBR znovu vedl, protože se prosadil Martin Borot, který se dostal společně se Zmeškalem do přečíslení 2 na 1, vyměnili si puk a prvně jmenovaný zakončoval do odkryté branky. Po čtyřiceti minutách tak bylo skóre 1:2.

Ve třetí části Přerov navýšil své vedení, když ve 43. minutě Kleiner vybojoval puk a Jan Fencl z bezprostřední blízkosti v pádu překonal Štipčáka. Ve 46. minutě fauloval Koubek, který dostal trest na 5 minut a do konce utkání. Přerov sice dlouhou přesilovku nevyužil, ale přiblížil se konci utkání.

Do konce zápasu už ZUBR svůj náskok udržel a získal důležité tři body, čímž upevnil své vedení v REDSTONE extralize juniorů, skupině východ. AZ tentokrát zůstal bez bodů, o další bude bojovat v neděli 19.1. na domácím ledě se Vsetínem.

Tomáš Potěšil (HC AZ RESIDOMO Havířov): Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně, v první třetině jsme byli určitě lepším týmem. Bohužel se nám z té aktivní hry nepodařilo vytěžit žádnou branku. Ve druhé třetině jsme inkasovali po dvou individuálních chybách, které soupeř dokázal využít. My jsme naopak své velké šance nevyužili a u druhé branky se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš. Ve třetí třetině jsme inkasovali smolný gól, soupeř nám odskočil. Pak přišlo zbytečné vyloučení na 5 minut, které jsme dobře ubránili, ale v závěru nám chyběly síly. Byl to oboustraně dobrý zápas, hráči do toho dali dost energie, ale chybělo nám kvalitnější zakončení, abychom dokázali překonat tak kvalitního brankáře, jako má Přerov.