Junioři porazili druhý Vsetín a vévodí lize

Petr Bortlík | 20.10.2019

Souboj druhého s prvním, v rámci východní skupiny Extraligy juniorů, byl k vidění na Lapači. Vsetín utkání začal lépe a po první třetině vedl. Havířov pak ovšem začal potvrzovat roli mírného favorita a utkání otočil. Závěrečný tlak domácím již nebyl nic platný a havířovští junioři tak vedou v tabulce před druhým Vsetínem již o sedm bodů.

Extraliga juniorů - 10.kolo ne 20.10.15:00
VHK Vsetín - AZ Residomo Havířov
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Klímek (Hilšer, Holáň) – 23. Moškoř (Vlček, Uhlíř), 46. Juhász (Uhlíř, Kočí). Rozhodčí: Šudoma – Bryška, Pospíšil. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 125. Střely na branku: 28:37 (12:12, 3:14, 13:11). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

VHK Vsetín: Málek – Holáň, Ondračka, Zeman, Liss, Kunst – Novosad, Zemánek, Holba, Pospíšil, Klímek, Hilšer, Vavřík, Vašenka, Vrána, Frimel.
AZ Residomo Havířov: Štipčák - Uhlíř, Koubek, Šěvěček, Pavelek, Kočí, Kubíček – Čempel, Kubík, Tomeček, Revaj, Pindel, Moškoř, Mrkvica, Juhász, Ivaščenko, Byčkov, Vlček.

Valachům se povedla první třetina, po které vedli 1:0. V první dvacetiminutovce byli domácí také lepším týmem, co se však po pauze změnilo. Havířovští zkraje druhé periody vyrovnali a začalo se od začátku. Tentokrát však vesměs v režii hostujícího celku. Podobně začalo i třetí dějství a Valaši se chopili až závěrečného tlaku za stavu 1:2. Vyrovnat už se ale žluto-zeleným nepodařilo a po sérii pěti výher přišla těsná porážka s Havířovem.

Autor reportáže: Helena Hegeďová, hc-vsetin.cz