Junioři porazili Vsetín a vyhráli i svůj čtvrtý zápas

Tomáš Vlček | 27.09.2019

Páteční podvečer patřil v Gascontrol Aréně juniorské extralize. AZ hostil VHK Vsetín a po výborném začátku se dostal postupně do tříbrankového vedení. Pak ale polevil a hosté snížili na rozdíl jediné branky. Více už ale nestihli a tak zůstaly všechny body v Havířově. Další utkání sehraje AZ v neděli na Warrioru Brno.

Extraliga juniorů - 4.kolo pá 27.9.18:00
AZ Residomo Havířov - VHK Vsetín
3:2
(2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Mrkvica (Uhlíř, Byčkov), 5. Pindel (Revaj), 30. Pindel (Revaj, Ivašenko) – 32. Novosad (Zemánek), 38. Klímek (Pospíšil, Vrána). Rozhodčí: Čahoj – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 33:27. Bez využití. Diváci: 78. Střely na branku: 33:27 (15:6, 10:14, 8:7). Průběh utkání: 3:0, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Pavelek, Kočí, Koubek, Uhlíř, Thiel, Ševěček, Hrček – Tomeček, Revaj, Hudeček, Pindel, Čempel, Mrkvica, Juhász, Ivašenko, Byčkov, Vlček
VHK Vsetín: Málek – Holáň, Zeman, Riedl, Siner – Novosad, Holba, Zemánek, Pospíšil, Vrána, Hilšer, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel

AZ vstoupil do zápasu výtečně už ve druhé minutě šel do vedení. Obránce Uhlíř pálil od modré, Málek ve vsetínské brance sice zasáhl betonem, ale Jiří Mrkvica svou dorážkou z hrany brankoviště jej poslal do vedení. Neuplynuly ani tři minuty a bylo to 2:0. Vojtěch Pindel vnikl rychle do pásma a přesnou střelou k pravé tyči prostřelil Málka. Viditelně zaskočení hosté se jen pomalu dostávali do zápasu, ale postupně se jim podařilo obraz hry srovnat. Šancí však bylo více na havířovských hokejkách. V té největší Revaj ujel v oslabení hostující obraně, ale na Málka se svým bekhendovým blafákem nevyzrál.

Ve 24 minutě mohli hosté snížit, když měl dvojšanci na své hokejce Hilšer, ale ani prvním ani druhým pokusem z blízka svého ještě loni spoluhráče Štipčáka nepřekonal. Ve 29. minutě jel Mrkvica sám na Málka, ale ten jeho prudkou střelu vyrážečkou vytěsnil. Havířovští se tak radovali až o minutu později. Nádherná Revajova křížná přihrávka přistála přesně na holi Vojtěcha Pindela a ten už jen sklepl puk do odkryté vsetínské branky – 3:0.

Vypadalo to, že AZ kráčí k bezproblémové výhře, ale nebylo tomu tak. Za necelé tři minuty totiž chyba havířovských ve středním pásmu vedla k rychlému přečíslení Valachů, střelu Zemánka Štipčák ještě stihl vyrazit, ale dorážka Viktora Novosada už šla do odkryté branky – 3:1. Za další dvě minuty Štipčák zlikvidoval nájezd Vavříka v oslabení, ale ve 38. minutě přeci jen podruhé kapituloval. Hosté zabojovali o puk v útočné třetině a s trochou štěstí byli odměněni snižující brankou. Pospíšilovu střelu z úhlu Štipčák tělem vyrazil, ale puk se pak dostal před brankoviště a tam jej ze vzduchu sklepl do branky Daniel Klímek – 3:2.

Třetí třetinu začal AZ náporem, ale Juhászovo zakončení vytěsnil Málek lapačkou nad branku. Na druhé straně se dostal ke střele z blízka Vavřík, ale Štipčáka nepropálil. Zápas nabral oboustranně rychlé tempo, ale šance k vidění nebyly žádné. Až v 59. minutě se Pindel se prosmýkl přes obránce do zakončení, ale neuspěl. Snahu hostů o power-play utnulo vyloučení jejich kapitána Klímka a tak už se skóre nezměnilo a tři body zůstaly v Havířově.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý a celou první třetinu jsme hráli to, co chceme a trénujeme. Myslím, že se v tom odrazilo, že v posledním období je u kluků vidět dobrý přístup k tréninku. Ještě ve druhé třetině jsme to drželi asi do 10. minuty. Pak jsme se ale vlastní nedisciplinovaností a individuálními chybami dostali pod tlak. Příčinou byl nedůraz a nekoncentrovanost našich obránců. Vsetín vstřelil dvě branky a dostal se do zápasu. Cením si toho, že jsme ve třetí třetině bojovali, dali jsme do toho všechno a ubojovali to.