Junioři jasně přehráli Olomouc

Tomáš Vlček | 28.02.2019

Do závěrečné fáze své extraligy vstoupili dnes havířovští junioři. V zápase skupiny o 17. - 20. místo se střetli s Olomoucí, kterou, po trochu vlažnějším úvodu, ale postupně velmi dobrém výkonu, přehráli jasně 4:0. Další zápas sehraje AZ v sobotu v Ml. Boleslavi.

DHL Extraliga juniorů - 43.kolo čt 28.2.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Olomouc
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Juhász (Kylnar, Byčkov), 22. E. Bochnak (Thiel, W. Bochnak), 23. Grygar (Mastič), 45. Ševěček (Juhász, Byčkov). Rozhodčí: Novák – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:4, navíc Handl (OLO) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 74. Střely na branku: 42:20 (9:8, 14:6, 19:6). Průběh utkání: 0:0, 4:0.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Topolanský, Zdeněk, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Mastič, Byčkov,W. Bocnak, Kylnar, E. Bochnak, Hrček, Uhlíř
HC Olomouc: Mokrý – Bahounek, Mader, Klesla, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Handl, Matiaško, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Kořenek, Tichý, Rosecký, Ministr

Hosté byli v úvodu lepším týmem a gólově zahrozili hned ve druhé minutě. Horký vystihl rozehrávku domácích a rychle pádil na havířovskou branku, ale na Štipčáka si nepřišel, stejně jako dorážející Tichý. Za AZ měl první šanci v 7. minutě Pindel, ale Mokrého nepřekonal. Povedlo se to až Lukáši Juhászovi o dvě minuty později. Ten dostal zcela nebráněn puk do mezikruží, posunul se k brance a bekhendovým blafákem překonal Mokrého – 1:0.

Za minutu měl hostující gólman naopak navrch proti střele Ernesta Bochnaka i proti dorážce Pindela. Pak ani jeden tým nevyužil přesilovku, ale šance do přestávky ještě k vidění byly. Za hosty však neuspěl Handl, stejně jako na druhé straně Ernest Bochnak, a pak, sice krásně kombinující, ale bez brankového efektu, Mastič s Bérešem.

Do druhé třetiny měli parádní nástup havířovští. Nejprve totiž Ernest Bochnak tečoval Thielovu střelu od modré přesně mezi gólmanovy betony a za minutu Ondřej Grygar napřáhl od levého mantinelu a puk po jeho střele prošel přes klubko hráčů až do sítě – 3:0. AZeťáci byli i nadále mnohem nebezpečnější. Juhász, Ernest Bochnak ani Béreš ale na Mokrého v jasných pozicích nevyzráli. Hosté měli jen jednu velkou šanci, když bylo za faul na Tomajka nařízeno trestné střílení. Matěj Tomajko sice překonal Štipčáka mezi betony, ale puk pak zůstal před brankovou čárou a skóre se tak neměnilo.

Ve 45. minutě se s tím kapitán domácích Vojtěch Ševěček nemazal a umístil svou bombu od modré přesně do šibenice – 4:0. A pak už to byl zase známý scénář. Havířovští si vytvářeli řadu jasných šancí, ale ztroskotávali na olomouckém gólmanovi. Postupně se tak stalo Mastičovi, Juhászovi, Byčkovovi, Pindelovi a Bochnakovi. Na druhé straně nepropálil Štipčáka ve vyložené šanci Matiaško. V závěru utkání byly ještě k vidění tři přesilovky, ale gól už nepadl a tak AZ vyhrál zaslouženě a jasně 4:0.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Dneska jsme jednoznačně ovládli hru, soupeři jsme nedovolili vůbec nic. Mrzí mě jen, i když už o nic nejde, že jsme nevyužili více šancí. Předvedená hra ale byla velmi dobrá. Kluci si to užili a některé věci plnili mnohem lépe, než v předchozích důležitých zápasech.

Jan Littner (HC Olomouc): Přístup hráčů k dnešnímu utkání je ro nás zklamáním a měli bychom se nad sebou zamyslet. Vizitkou toho, jak k tomu přistupujeme je fakt, že jsme už tři zápasy nevstřelili gól. Na druhou stranu bych chtěl poděkovat brankáři Mokrému, který nás dnes zachránil od debaklu.