Hráči AZ Havířov pomohli hokejbalovému HC Warriors ke 2. místu na turnaji

04.07.2012 | Josef Nudera

O víkendu 23. – 24. 6. se konal na havířovském zimním stadionu hokejbalový turnaj s názvem Warriors cup 2012. V domácím pořádajícím klubu HC Warriors Havířov nastoupili hokejisté AZ Havířov – Antonín Pechanec, Lukáš Daneček a Jiří Krisl. Ukázali, že se ani v hokejbalu neztratí, a věřme, že své výkony přenesou i do hokejové druholigové sezony.

Havířovský zimní stadion patřil o víkendu 23. – 24. června hokejbalu. Na ploše se konal turnaj s názvem Warriors cup 2012, který pořádal hokejbalový klub HC Warriors Havířov. Turnaj se letos konal poprvé a bude se konat každý rok v tomto datu. Hokejový AZ Havířov pomohl s organizací v podobě zajištění zbývajících šaten a nejenom to.

V kádru Warriors nastoupili i hokejisté AZ Havířov. Lukáš Daneček se ze svého postu v brance dostal do útoku a stal se nejlépe střílejícím hráčem celého turnaje! Potvrdil svou pověst kvalitního hráče, aby ne, když v závěru minulé sezony nastupoval za hokejbalový Třinec.

„ Bylo to určitě zpestření přípravy, protože jsem si dal docela do těla a vyždímal jsem ze sebe maximum. Hrálo se mi dobře a jsem rád, že se dařilo celému týmu a velice mě těší, že jsem mohl pomoci, protože jak jsem viděl ostatní kluky, jak byli rádi za každé vítězství, tak mě to strašně těšilo“ dokončil Lukáš Daneček.

Jiří Krisl ukázal, že se v obraně cítí jako ryba ve vodě a ani oranžový míček mu jeho výkony nerozhodil. „ Hrálo se mi velice dobře, byla to paráda. Takové turnaje mám rád, bylo to zpestření, jedním slovem - vynikající“. Antonín Pechanec si zahrál hokejbal po sezoně a sport se mu líbil, proto se rozhodl, že i na turnaji bude startovat. Pro všechny zúčastněné hráče AZ Havířov to bylo dobré zpestření letní přípravy.

A výsledky? Ve velké konkurenci se Havířov vůbec neztratil, získal 2. místo. Zajímavostí může být, že v semifinále porazil ve velkém souboji Karvinou, která byla doplněna o hokejisty, a v brance nastupoval Stanislav Žídek! V turnaji byl lepší jen extraligový Třinec.

Na závěr zbývá jen konstatování, že AZ Havířov má kvalitní a všestranné hráče. A Martin Potočný hráčům vzkázal, že dosáhli pěkného úspěchu a pogratuloval.

Hokejbal

Hokejbal je sport blízký lednímu hokeji. Hraje se s oranžovým míčkem bez bruslí na betonovém případně umělém podkladu. Výstroj hráčů v poli je jednodušší než v hokeji, protože není potřeba, tak velká ochrana.

Jediným výrazným rozdílem v pravidlech, která jsou jinak skoro stejné jako u hokeje, je to, že při přechodu do útočného pásma je offside na modré čáře, ve chvíli, kdy hráč překročí modrou čáru, tak se pásmo zvětšuje až ke středové červené.