Havířovský turnaj starších dorostenců ovládl tým Přerova

28.03.2016 | David Motloch

Sobotním dnem pokračovaly v K&K PNEU Aréně turnajové bitvy. Tentokrát však mladší dorostence vystřídala kategorie o třídu vyšší. Celodenní turnaj obstaraly dohromady čtyři celky, z toho hned dva havířovské. Přesto se celkovým vítězem stali starší dorostenci Přerova. AZ obsadil druhé a čtvrté místo, když zbylou třetí příčku uzmul Vsetín.

Turnaj se odehrával podle stejného klíče, jako turnaj mladších dorostenců o den dříve. Čili i tentokrát si proti sobě všechny celky střihly hned dva zápasy na 25 minut.

Velikonoční turnaj posloužil trenérům především k vytvoření si obrázku o nových hráčích a potenciálních posilách, které mohou tým před nadcházející sezónou doplnit. Těsně před turnajem jeden z týmů odhlásil svou účast, Havířov se tak rozhodl celkovou čtyřku týmů doplnit svým druhým výběrem.

Díky tomu mohli trenéři vyzkoušet na ledě úplně všechny hráče, což samotný trenér Martin Janeček kvitoval. "Jednoznačně se turnaj z mého pohledu povedl. Co se týče organizace, tak to, že jsme nakonec při odhlášení jednoho z klubů těsně před začátkem museli nasadit druhý tým Havířova, se nakonec ukázalo jako výborný krok. Mohli jsme s kolegou Urbánkem vidět úplně všechny hráče nasazené do hry, k tomu pozorovat potencionální posily a navíc si vyzkoušet i některé kluky z dorostu mladšího, které bychom mohli nasazovat příští sezonu u nás v dorostu starším. Samozřejmě vystoupení hráčů nijak nepředceňujeme a víme, že jeden hrací den jen udělá předběžný obrázek o jejich výkonnosti, ale určité náznaky jsme i z této krátké akce vidět mohli. To byl vlastně cíl a proto jsme spokojeni."

Střídání stráží na trenérské lavičce

Sobotní turnaj znamenal pro havířovský starší dorost i jednu poměrně významnou událost. Trenér Martin Janeček, jenž působí i jako asistent trenéra v mužském kádru, přenechal žezlo ve své kategorii "nové krvi". "Touto akcí končí má role hlavního trenéra u staršího dorostu, kde mě vystřídá mladý perspektivní trenér Tomáš Urbánek. Tomu už budu pomáhat jen jako jeho asistent. U mládeže zůstávám jako hlavní trenér Sportovního centra mládeže, kde se chystám pracovat o to intenzivněji a z většího nadhledu."

"Hráčům velký dík za předvedené výkony, v době odpočinku hodně štěstí a samozřejmě ať se v letní přípravě zanedlouho setkáme v hojném počtu a ve zdraví."

Pořadí turnaje

1. Přerov