Dorostenci odjíždí z Opavy s výhrou, soupeři nasázeli dvanáct branek

Matěj Juřík | 16.03.2024

V devátém kole nadstavby regionální ligy dorostu zavítali mládežníci AZetu na led Opavy. Tým, který v prvním vzájemném klání v nadstavbě havířovští porazili 6:0, nebyl pro svěřence trenérů Pavlačky a Kubečky problém ani tentokrát. Po vyrovnaném výkonu ve všech třech třetinách zvítězili havířovští dorostenci 0:12. K ohromnému výsledku přispěl především sedmibodový David Kajzar, který k pěti gólům přidal i dvě asistence.

Regionální liga dorostu - 9.kolo pá 15.3.16:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
0:12
(0:4, 0:4, 0:4)

Branky a nahrávky: 1. Kajzar, 8. Ptáček (Vudarčík, Kůrka), 17. Quitt, 19. Kajzar (Ptáček), 29. Kůrka (Michalík, Kajzar), 33. Quitt (Šlampiak, Kanich), 35. Bialy (Michalík), 38. Kajzar (Kůrka), 50. Michalík (Kajzar), 53. Kajzar (Bialy), 56. Kajzar (Ptáček), 56. Kůrka (Ptáček, Barteczek). Rozhodčí: Šafarčík - Hlaváč, Kopečný. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46.  Průběh utkání: 0:4, 0:4, 0:4.

HC Slezan Opava: M. Kremer (D. Mikulec) — D. Černý, T. May, V. Suchánek, M. Harasim, A. Richter, M. Uvíra — L. Suchánek, F. Minarčík, O. Ciminga, A. Benš, J. Suchánek, S. Římský, F. Bednárek, T. Václavek
AZ Havířov: D. Ovčaři (O. Kozel) — D. Barteczek, D. Kubálek, Š. Bystroň, J. Mikl, Š. Nogol, M. Vudarčík, A. Burgert — D. Lacina, J. Kůrka, M. Ptáček, P. Šlampiak, N. Quitt, R. Kanich, D. Kajzar, M. Bialy, M. Michalík, D. Bolek

Zápasové skóre otevřel už po 47 vteřinách David Kajzar. V osmé minutě se prosadil Matěj Ptáček, po asistenci Vudarčíka a Kůrky, a nasměroval vývoj zápasu na havířovskou stranu. Před koncem první třetiny se trefili ještě Nicolo Quitt a znovu pak David Kajzar, kterému na gól přihrál Ptáček.

Gólový apetit havířovských se ale nezastavil ani v druhé periodě, v čase 28:46 zvýšil Jakub Kůrka, po přihrávce Michalíka a Kajzara, už na 0:5. Podruhé v utkání se trefil Nicolo Quitt, kterému asistovali Šlampiak a Kanich. Ve hře čtyři na čtyři, po faulech Maye a kapitána havířovských Burgerta, se prosadil Mateusz Bialy, na gól mu přihrál Michalík. Necelé tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky zkompletoval svůj hattrick David Kajzar, asistoval mu Kůrka.

Havířov pokračoval ve střeleckých hodech v i poslední části. V čase 49:44 překonal brankáře Kremera Marek Michalík, který již předtím zapsal dvě asistence, celkem si tedy z Opavy veze tři body. Na gól mu přihrál střelec dalších dvou branek – David Kajzar, který svým čtvrtým a pátým gólem korunoval obdivuhodné sedmibodové představení. Na góly mu asistovali Bialy a Ptáček, ten si z utkání odnáší čtyři body, za gól a tři asistence. Poslední branku do opavské sítě poslal Jakub Kůrka, který za dvě branky a dvě asistence zapsal do tabulek čtyři kanadské body. Přihráli mu Ptáček a Barteczek. Po třetinách 0:4, 0:4 a 0:4 si tedy havířovský dorost odváží z Opavy výhru 0:12.