FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Dorostenci deklasovali Nový Jičín

Klára Bártková | 14.01.2024

Havířovští dorostenci v minulém utkání poprvé prohráli v základní hrací době. A dnes tak tento výsledek chtěli odčinit. To se jim dařilo hned od první třetiny, neboť po úvodních dvaceti minutách vedli už 4:0. Když pak hostující brankář inkasoval šestkrát během šesti minut, bylo jasno, že body zůstanou v Havířově. Matěj Ptáček si připsal neskutečných 10 bodů za sedm branek a tři přihrávky, Jakub Kůrka pak získal o bod méně za pět gólů a čtyři asistence.

Regionální liga dorostu - 24.kolo ne 14.1.14:45
AZ Havířov - HC Nový Jičín
18:1
(4:0, 7:0, 7:1)

Branky a nahrávky: 9. Ptáček (Šlampiak), 11. Kůrka (Ptáček, Michalík), 17. Ptáček (Mikl), 19. Kůrka (Kanich, Ptáček), 22. Ptáček (Michalík, Bolek), 24. Ptáček (Lacina), 25. Michalík, 26. Kanich (Ptáček, Kůrka), 27. Ptáček (Bolek), 28. Kanich (Šima, Bialy), 40. Šima (Lacina, Mikl), 41. Bialy (Kanich), 46. Kůrka (Mikl), 51. Ptáček (Kubálek, Kanich), 52. Kůrka (Bialy), 55. Ptáček (Michalík, Šima), 55. Lacina (Kůrka, Vudarčík), 56. Kůrka (Lacina, Bialy) – 52. Matýsek. Rozhodčí: Novák - Mareček, Šala. Vyloučení: 5:3. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 15:0, 15:1, 18:1.

AZ Havířov: Ovčaři – Vudarčík, Šima, Mikl, Bystroň, Kubálek, Šlampiak (C) – Kůrka, Bolek, Lacina, Michalík, Bialy, Kanich, Ptáček (A)
HC Nový Jičín: Javora – Klesla (A), Horák, Klunda, Szkandera – Machovčák, Vrána, Matýsek (C), Duba, Paluzga, Janák

V samotném začátku utkání to sice vypadalo, že by se hosté občas mohli dostat do nějaké šance. Jenže to byla mylná představa. Vždyť Ovčaři zasahoval snad jen ve třetí minutě proti pokusu Machovčáka. Jinak tempo zápasu diktoval AZet, kterému se ještě v první polovině úvodní dvacetiminutovka naskytla přesilová hra. V té se Matěj Ptáček na pravé straně posunul blíž k bráně a usměrnil puk pod horní tyč – 1:0. Následně se domácí prosadili i při hře pět na pět, když se před bránou nacházel Jakub Kůrka, jenž po přihrávce Ptáčka prostřelil brankáře – 2:0

Havířov pokračoval v aktivní hře a většinu času se držel v útočném pásmu. I díky tomu šli hosté znovu do čtyř, protože podrážením se provinil jeden z hostujících obránců. Domácí využili i tuto příležitost, druhou branku utkání si připsal Matěj Ptáček3:0. Hostující brankář sice po třetím inkasovaném gólu zneškodnil několik dalších havířovských šancí, nicméně necelé dvě minuty před první sirénou za jeho záda doletěl další puk. To se totiž k dorážce dostal Jakub Kůrka4:0. A tak měl AZet po první třetině dva dvougólové střelce.

Byť bylo po první třetině jasné, že pokud bude AZet pokračovat ve své hře, tak si vítězství pohlídá, tak pořád byla nějaká šance, že soupeř utkání zdramatizuje. Jenže to se rychle změnilo, protože domácí během prvních osmi minut překonali brankáře šestkrát! Nejdříve si třetí branku v utkání připsal Matěj Ptáček, jenž zakončoval z mezikruží – 5:0. Následně Matěj Ptáček přidal ke svému hattricku další trefu, když puk zvedl do vrchní části branky – 6:0. O minutu později se do samostatného úniku dostal Marek Michalík, který puk zasunul mezi betony gólmana – 7:0

A domácí stále neměli dost, už po dalších šedesáti vteřinách se skóre měnilo znovu, protože do brány proletělo i zakončení Richarda Kanicha8:0. Ve 27. minutě se puk odrazil před bránu a Matěj Ptáček ho kolem betonu Javory usměrnil za čáru – 9:0. Na 10:0 dával Richard Kanich, ten od modré čáry zamířil ke vzdálenější tyči. Hosté se následně dostali do dvou přečíslení. Nejdříve se v něm ocitli Matýsek a Horák, ale střelu prvního jmenovaného sklapl Ovčaři do své lapačky. Jen o chvíli později nastala podobná situace, kdy však Machovčákovi zakončení nesedlo. Nicméně skóre se v prostředním dějství měnilo ještě jednou. Patrik Šima se totiž opřel do rány, která proletěla pod horní tyč – 11:0.

Závěrečná perioda vypadala hodně podobně, Havířov totiž neupustil od své hry a Javora měl neustále práci. Už po 43 vteřinách dával dvanáctou branku utkání Mateusz Bialy12:0. Po něm pak Jakub Kůrka přidal svou třetí trefu a stal se tak druhým hráčem, který dosáhl hattricku – 13:0. Ještě v poslední desetiminutovce padlo šest gólů. O dva z nich se postaral Matěj Ptáček, stejně tak si další dvě přesné trefy připsal i Jakub Kůrka. Jedním přesným zakončením pak přispěl i Daniel Lacina. Havířovští tak zvítězili 18:1.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Dneska jsme chtěli odčinit první sezónní tříbodovou porážku z posledního utkání ve Frýdku-Místku a myslím, že se nám to podařilo se vším všudy. Hlavně si hráči vzali některé věci k srdci a podle toho do zápasu nastoupili. Výsledek 18:1 je k soupeři dost krutý, ale spíše než výsledek nás potěšila předvedená hra. Od začátku jsme měli více ze hry, ale byla tam jakási nervozita na hokejkách (nepřesné rozehrávky, zbytečné zbavování se puku). Nicméně postupem času, když se nám podařilo vstřelit branky, se naše hra zklidnila a zpřesnila, což vedlo k několika hezkým akcím a vstřeleným gólům. Také díky dominantnímu výkonu ve všech směrech jsme si došli pro zasloužené vysoké vítězství a vrátili jsme se zpátky na vítěznou vlnu. Kromě toho, že děkuji klukům za odvedenou práci, chtěl bych poděkovat i fanouškům, kteří od prvního buly až do konce zápasu kluky neustále povzbuzovali. Vytvořili pro ně skvělou atmosféru a kluci jim na oplátku naservírovali spoustu pěkných akcí a gólů. Snad s dobrou kulisou a efektivní hrou budeme pokračovat i v následujících zápasech a první místo v tabulce udržíme až do konce základní části, pak snad i části nadstavbové.