FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Dorost je stále stoprocentní, vysokým rozdílem porazil i Nový Jičín

Klára Bártková | 01.10.2023

Nedělní podvečer v havířovské Gascontrol Aréně nabídl gólové hody. Dorostenci se postavili dalšímu soupeři z Regionální ligy dorostu a rozhodnuto bylo už v první třetině. Domácí po celou dobu utkání dominovali a Nový Jičín, který nastoupil jen s jedenácti hráči do pole, k ničemu nepustili, o čemž vypovídá i konečné skóre 7:0.

Regionální liga dorostu - 3.kolo ne 1.10.17:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín
7:0
(5:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Kajzar (Kůrka, Bolek), 10. Bolek (Kůrka, Kajzar), 17. Michalík (Šlampiak, Bialy), 18. Kajzar (Bolek, Kůrka), 20. Bialy (Michalík), 30. Kanich (Lacina, Vudarčík), 34. Lacina (Kanich). Rozhodčí: Tomeček - Jančar, Opravil. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 7:0.

AZ Havířov: Ovčaři – Vudarčík, Burgert (C), Kůrka, Bystroň, Kubálek, Brecher – Vrubel, Bolek, Lacina (A), Šebesta, Michalík, Bialy, Kajzar, Kanich, Czerný, Šlampiak (A), Ptáček
HC Nový Jičín: Musial (33. Javora) – Dohnal, Horák, Zahradníček, Klunda – Bezděk, Paluzga, Vrána, Matýsek (C), Dančák, Duba, Brovják

Domácím sice nějakou chvíli trvalo, než se rozkoukali, pak si ale vytvářeli jednu šanci za druhou. První branka utkání přišla v čase 05:45, kdy se David Kajzar objevil u pravého kruhu, odkud následně zamířil nad lapačku hostujícího brankáře – 1:0. Převaha AZetu pokračovala i nadále, Musial zlikvidoval hned několik střel, ale na zakončení Daniela Bolka z prostoru před brankovištěm nestačil – 2:0

Pak hrál sice Nový Jičín přesilovou hru, ale poznat to nebylo, protože na puku se většinu času drželi domácí. No a chvíli poté, co se domácí hráč vrátil z trestné lavice na led, udeřil Havířov potřetí, tentokrát si Marek Michalík najel na pravou stranu a doklepl puk do místa v bráně, kam se Musial nestihl vrátit – 3:0

Netrvalo to dlouho a přišla další radost na domácí straně, novojičínský brankář totiž nestačil na dorážku Davida Kajzara 4:0. Ani v tuto chvíli neměli hráči AZetu dost, protože patnáct vteřin před první sirénou padla pátá branka, o kterou se postaral Mateusz Bialy, jenž se trefil mezi betony – 5:0.

Ve druhé půli se toho moc nezměnilo, přece jen se ale k zakončení dostali i hosté, za které pálil Šebesta, jenže bránu těsně minul. V polovině utkání se domácím naskytla možnost zahrát si přesilovou hru, stav 5 na 4 ale moc dlouho netrval, protože po zakončení Richarda Kanicha si hostující brankář sklepl puk do brány – 6:0

Chvíli nato došlo v brankovišti hostujícího celku ke střídaní, kdy místo Musiala nastoupil Javora. Ten sice zakročil proti první střele, která na něj letěla, jenže tu další už zneškodnit nedokázal, a tak domácí Daniel Lacina přidal sedmou trefu – 7:0. Ještě v závěru druhé dvacetiminutovky mohl být rozdíl větší, ale brankáři po střele Czerného pomohla tyč.

Ve třetí periodě lítala na hostující branka jedna střela za druhou, avšak žádná už síť branky nerozvlnila. Skoro celých dvacet minut se však hrálo před brankářem Nového Jičína, který musel být stále ve střehu.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Dneska jsme chtěli trochu vylepšit náš herní projev a hlavně navázat na bodový zisk z předešlých dvou odehraných utkání. Začátek zápasu byl sice z naší strany trochu nervózní a opatrný, ale postupem času jsme si vytvořili herní převahu, kterou jsme také zužitkovali a po první třetině jsme šli do šaten s pětigólovým náskokem, který jsme v následující dvacetiminutovce ještě o dva góly navýšili. Ve třetí třetině se nám trochu pokazil herní projev, i tak si ale všichni hráči zaslouží pochvalu za zodpovědný výkon a troufnu si říct, že si po zásluze připisujeme další tři důležité body do tabulky.