VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dorost vyhrál nad Českým Těšínem, lehké to ale neměl

Klára Bártková | 21.01.2024

V neděli krátce po poledni čekal havířovské dorostence zápas na domácím ledě. V utkání proti Českému Těšínu měli být jasným favoritem, jenže při pohledu na led to tak vůbec nevypadalo. I tak ale tři body zůstaly v Havířově, AZet totiž svého soupeře porazil 3:1.

Regionální liga dorostu - 26.kolo ne 21.1.12:25
AZ Havířov - TJ Slavoj Český Těšín

Branky a nahrávky: 22. Šebesta, 29. Kajzar (Michalík, Lacina), 53. Mateusz Bialy (Šebesta) – 32. Prunner (Adámek, M. Kaleta). Rozhodčí: Škuta - Polášek, Jančar. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

AZ Havířov: Kozel – Vudarčík, Burgert (C), Bystroň, Kubálek, Dudek, Šima – Lacina, Michalík, Šebesta, Mateusz Bialy, Kajzar (A), Vrůbel
TJ Slavoj Český Těšín: Nikodem – Nogol (C), Dzik (A), Říman, Adámek, Budziaszek, Tomiczek – Prunner, Lizák, Tropotanov, M. Kaleta, Malicka, Mandrysz, Wajda, Michal Bialy, Šenkýř, Š. Kaleta, P. Franek

Poslední domácí utkání základní části začalo přesilovou hrou AZetu. Havířovští během ní vyslali několik střel na branku, ale žádná z nich nebyla gólová. Nikodem si se všemi pokusy lehce poradil. Vůbec nebylo poznat, že se Vlci nacházejí ve spodních patrech tabulky, vytvořili si totiž hned několik dobrých příležitostí. Ta největší přišla na konci čtrnácté minuty, kdy Matouš Kaleta posouval puk mezi kruhy Mandryszovi. Ten měl před sebou dokrytou klec, avšak Kozel se na poslední chvíli stihl vrátit a kotouč zázračně zastavit. Zahrozil i Havířov, nicméně zakončení Kajzara z těsné blízkosti si Nikodem pohlídal.

Hned v úvodu prostředního dějství mohli jít hosté do vedení, protože Lizák se velice snadno dostal až k bráně. Tam ještě předvedl několik kliček, domácího brankáře ale nezmátl. Chvíli nato se radovali domácí. Michal Šebesta dostal výborně nabito do mezikruží, odkud zamířil do horního růžku branky. Nikodem neměl žádnou šanci – 1:0. Hrálo se docela akčně a oba celky si vytvořily několik dalších dobrých šancí, nicméně další branka padla až v čase 28:36, kdy AZet využil přesilovou hru. David Kajzar v této situaci dostal přihrávku před bránu a zakončil mezi betony hostujícího brankáře – 2:0. Početní převahu však vzápětí využili i hosté. To když Adam Prunner dorážel z pravého kruhu mezi betony – 2:1.

Hned v úvodu prostředního dějství mohli hosté otevřít skóre utkání. Lizák se totiž snadno protáhl před brankáře. Před ním ještě předvedl několik kliček, kterými ho však nezmátl. Chvíli nato už přece jen padla první branka utkání. Michal Šebesta dostal nabito do mezikruží, odkud zamířil do horního růžku branky – 1:0. Hrálo se z jedné strany na druhou, nejdříve se ve skvělé pozici ocitl Patrik Franek, ale Kozel nakonec zasahovat nemusel, neboť hostující útočník zamířil vedle. Pak z velké blízkosti zakončoval Mateusz Bialy, nicméně ani Nikodem si na kotouč nesáhl, protože havířovský útočník ho poslal nad. AZet následně zahrával přesilovou hru, ve které David Kajzar dostal přihrávku před bránu a zasunul puk mezi betony gólmana – 2:0.Vzápětí využili početní převahu i hosté, za které se v čase 31:06 trefil Adam Prunner2:1.

Ač měl soupeř v závěrečné dvacetiminutovce hodně blízko k vyrovnání, nepodařilo se mu to. Naopak AZet přidal ještě jeden gól, který zařídil Mateusz Bialy3:1, takže všechny tři body zůstaly v Havířově.

K poslednímu utkání základní části vyjedou svěřenci Marka Pavlačky příští sobotu do Karviné, kde je úvodní buly naplánováno na 13:25.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): My jsme chtěli navázat na dobrý výkon z předešlého utkání, potvrdit roli favorita a připsat si tři body. Jenže jediné, co se nám povedlo, jsou ty body, kterých si samozřejmě vážíme. Dnes to byl ale jeden z nejhorších výkonů sezóny. Měli jsme pomalý pohyb, bez tlaku do brány, bez nápadů, chuti, bojovnosti a radosti ze hry. Dneska to jsou hodně ospalé a utrápené tři body, které klidně mohl mít i soupeř, kdyby proměnil některé ze svých šancí, které si vypracoval. Věřím však, že si ze zápasu vezmeme ponaučení a zvládneme i poslední utkání základní části příští týden v Karviné. Pak se začneme připravovat na další část sezóny. Za body klukům gratuluji, ale výkon v nadstavbě musí být každopádně lepší ve všech směrech.