Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Dorost veze tři body z Lapače

Vít Káňa | 24.02.2022

Havířovští dorostenci vyjeli ve čtvrtek 24. ledna, v rámci 17 kola ELD – o účast v play-off, na ikonický Lapač, kde vyzvali Vsetín. Valaši šli v úvodu do vedení zásluhou Koláčka, AZ si nechal vyrovnání na závěr první periody, trefil se kapitán Daniel Svozil. Havířovští byli aktivnější, v zápase sice měli 57 střel, jenže gólů z nich padlo málo. V polovině zápasu dal havířovským mladíkům vedení v oslabení Jakub Toma a Toma svou druhou trefou i uzavřel, tři minuty před třetí sirénou, skóre zápasu. AZ vyhrál nad Vsetínem 3:1, k dalšímu utkání nastoupí naši mladící v sobotu 26. ledna, do GASCONTROL Arény dorazí Kohouti.

Extraliga dorostu - 35.kolo čt 24.2.19:15
VHK Vsetín - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 6. Koláček (Vaněk) – 20. Svozil (Ungr, Toma), 34. Toma (Svozil), 55. Toma (Svozil, Zielinski). Rozhodčí: Held – Bartoň, Peluha. Vyloučení: 7:4. Vyšší tresty: 0:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 62. Střely na branku: 17:57. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

VHK Vsetín: Konečný – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Rigo, Bartoněk, Koláček (A), Juráň (C), Pořízka, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Pejchal, Raušer. Trenér: Jiří Weintritt
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Kisza, Valouch (C), Zielinski (A), Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič (A) – Ungr, Kubečka, Middleton, Jarolím, Jelének, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Toma. Trenér: David Svozil

Reportáž připravujeme.

David Svozil (AZ Havířov): My jsme dnes se Vsetínem hráli těžké utkání se soupeřem, který už ví, že sestupuje. Přesto hrál odhodlaně a naplno. My jsme však byli, myslím si, lepším týmem. Místy jsme měli výraznou převahu, nicméně se nám tuto převahu nedařilo vyjádřit výraznějším gólovým efektem. Každopádně utkání pro nás dopadlo dobře. Stínem tohoto utkání je další zraněný hráč. Klukům musíme jako trenéři poděkovat za nasazení, že to odehráli až do konce. Jak už jsem říkal, nebylo to dnes vůbec lehké utkání.