Do třetice všeho dobrého, hladový AZ jede do Opavy pro výhru

11.08.2010 | David Motloch

Opava je dalším soupeřem, který bude stát na druhé straně ledové plochy, uzme Havířov na třetí pokus Slezanu Opava "body" ? Opavský celek dosud sehrál jediný zápas, v němž stejně jako AZ prohrál se Šumperkem. Oba mančafty tak ještě v přípravě nevyhráli, to se ale již brzy změní, doufejme, že šťastnějšími budou na konci havířovští hráči.

Celek Opavy nepůsobí v 2. lize dlouho, do tamní soutěže se probojoval v sezóně 2007/2008. Za čtyři odehrané ročníky nevzbudil kolem sebe větší úspěch, ale ani zklamání. Slezan dosud plnil roli hlídače středu tabulky, kde se výhradně pohyboval.

Narozdíl od AZetu, Opava má za sebou teprve svůj premiérový zápas proti Šumperku. Slezan hned na úvod přípravy potrápil velkého favorita celé soutěže a i přes nepřízeň osudu, kdy se Salith dostal do vedení 2:0, dokázal průběh zvrátit. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých si lépe počínal hostující Slezan.

Havířov ale rovněž podává oku lahodící hokej podpořený srdíčkem. Velkou měrou se o to zasluhují i fanoušci AZetu, kteří jezdí za svým oblíbeným klubem v nemalém počtu. Nejbíž vítězství, byl zatím Havířov v minulém zápase, kdy si nechal náskok dvou branek útéct mezi prsty. Svoji dosavadní specialitu - samostatné nájezdy ale hráči opět ukázali v plné síle, podle všeho by to měla být velká zbraň do ligy.

Oba celky spolu sehrají v přípravě pouze jediný zápas, na další střetnutí si fanoušci budou muset počkat v lize, kde se AZet a Opava střetnou hned ve 2. kole 11.9. na domácí půdě Havířova. O skoro 2 měsíce později, 6.11. pak bude na programu odveta na stadionu soupeře.

Přípravné utkání Havířov - Opava začíná 12.8. od 18 hodin.