Dnes začíná turnaj v Porubě, Azet hraje s Opavou

15.08.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V – Dnes v 16 hodin nastoupí hokejisté Azetu k prvnímu utkání Letního turnaje mužů v Porubě, jejich soupeřem bude HC Slezan Opava. Pro Opavu to bude první přípravné utkání, což znamená, že Havířovští budou v mírné výhodě, protože už jeden zápas mají za sebou.

Nicméně by nebylo dobré soupeře podcenit. Branku Opavy hájí velice kvalitní Dušan Šafránek, v obraně budou nově David Galvas a opět Josef Tichý, na kterého nerad vzpomíná hlavně Robert Najdek. Právě Tichého zákrok vyřadil Roberta ze hry a ten tak po otřesu mozku předčasně ukončil sezónu. V útoku dostane více prostoru trojice mladíků Džemla, Vítek a Koschatzký, která by se mohla stát tajným trumfem Slezanů.

Co je nového v táboře Azetu? Do prvního utkání turnaje vstoupí Havířov pod vedením Stanislava Sztefka, protože Tomáš Potěšil jede na trenérský seminář. Tato situace není u našeho týmu nijak neobvyklá, pan Sztefek tuto roli zastával již v loňské sezóně, když byl nemocný tehdejší hlavní trenér Jan Daneček.

Další změnou oproti prvnímu přípravnému zápasu bude zařazení juniorů do sestavy, důvodem je absence některých hráčů, kteří mají pracovní povinnosti. V sestavě Azetu tak začne docházet k avizovaným změnám, složení jednotlivých útoků se bude různě měnit a to i v závislosti na výkonech hráčů v konkrétních utkáních.

Zajímalo nás, co od turnaje čekají hlavní trenér a vybraní hráči Havířova:

Trenér Tomáš Potěšil:

Čekám větší kvalitu soupeřů, od našich hráčů čekám větší nasazení, aktivitu a tlak do brány. Postavíme Matějíčka a Kopúna, kteří dostanou příležitost se ukázat. Někteří hráči nám budou chybět i v sobotu, což mi zase dává možnost různě kombinovat se sestavou. Je to příprava, ale přesto chceme vyhrát každý zápas – proto ten hokej děláme.

Útočník Luděk Lhotský:

Bude to mít větší náboj, než obyčejný přípravný zápas. Tím, že je to turnaj, tak se o něco hraje a o to větší je motivace. Zápas s Vítkovicema bude příležitostí pro některé kluky vytáhnout se a zajímavá zkušenost. Pokud budou mít v týmu i někoho z áčka, bude to mít ještě větší náboj. I když jsou to junioři, je to kvalitní tým, však také pravidelně hraje o medaile.

Obránce Martin Balčík:

Čekám, že vyhrajeme - klasicky. Jsme výborně připraveni po taktické i fyzické stránce, takže čekám, že si to všechno sedne a dostaneme se do herní pohody. Chtěli bychom celý turnaj vyhrát, ale nejdůležitější je, aby se nikdo nezranil.

Sestava Azetu v minulém utkání:

L.Daneček (od 34. minuty Matoušek) - Rimmel, Krisl, Hegegy, Balčík, Vydra, Prokop, Zientek, Hartmann - Klimša, Haas, Říčka - Maruna, Najdek, Pavlas - Sztefek, Potočný, Stránský - J.Daneček, Pechanec, Lhotský.

Utkání začíná v 16:00 a sledovat jej můžete zde.