Azet se s Přerovem popere o důležité body

31.01.2012 | David Motloch

Středeční počasí má být sice mrazivé, ale atmosféra v K&K Pneu aréně bude jistě bouřlivá. Na havířovský led totiž zavítá přední mužstvo 2. ligy skupiny východ HC ZUBR Přerov. Souboj s atraktivním soupeřem začínám borcům AZetu v 18:00.

Přerov po celou sezónu potvrzuje, že nepatří k nejkvalitnějším mužstvům 2. ligy náhodou. I letos se totiž drží v popředí tabulky a dýchá na záda druhému Havířovu. Přestože Zubr má za sebou tři vítězné zápasy na hřištích soupeřů (Val Mez, Frýdek, Poruba), v posledním utkání trochu překvapivě padl doma v souboji s Uherským Hradištěm. Soupeř se v roli hostujícího týmu ujal vedení v zápasu, načež ale domácí stihli zareagovat. Rozhodla ale pasáž ve druhé třetině, kde desátý tým tabulky dokázal v rozmezí čtyř minut skórovat hned třikrát. Zubři se už do zápasu vrátit nedokázali a prohráli 2:5.

Jinak ale přerovský Zubr podává poměrně stabilní výkony a do Havířova přijede určitě se vzpřímenou hlavou. Mužstvu by k tomu měla dopomoct i atmosféra venkovních zápasů, které v poslední době Přerovu sedí mnohem více, než domácí prostředí. V minulém zápase v K&K Pneu aréně sice prohráli, ale bylo to až po prodloužení. Zápas proti AZetu bude navíc pro Zubry vůbec posledním utkáním venku, poté jej čekají hned čtyři zápasy před domácím publikem.

Pokud hrajete proti Přerovu, neočekávejte hromadu branek. K tomuto tvrzení nás vede (mimo jiné) statistika vstřelených a inkasovaných branek mužstva. Zatímco totiž obrana funguje týmu na jedničku (92 inkasovaných branek – 2. místo), v útoku se Zubři v posledních zápasech moc neprosazují.

Stabilní jádro obranných řad se skládá ze čtyř jmen – Krajíček, Pala, Faltýnek a Ferenc. K neméně důležitým obránců se dále řadí Vlček a Sklenář, prvně jmenovaný je navíc nejtrestanějším hráčem Přerova. V útoku je s 30 body nejproduktivnější Jan Kolařík. Pozornost si však zaslouží také Sedlák (13+15), Hanák (13+15) nebo Brančík (11+16). Jedničkou v brankovišti je Radek Tihlář, jenž si permanentně udržuje statistiky nad magickou hranicí 90%.

Jak už jsme zde jednou zmiňovali, Přerov se momentálně nachází na třetím místě, těsně za Havířovem, na který momentálně ztrácí čtyři body. Bude se tak jednat o důležité utkání. Zubři si navíc zkomplikovali pozici v první čtyřce prohrou s Uherským Hradištěm. Prostějov tak ztrácí pouze jeden bod, Vsetín tři. I z tohoto pohledu je tak jasné, že se v Havířově může jednat o klíčový duel pro obě mužstva.