Azet otevírá síň slávy!

26.11.2010 | Libor Gavlas

Pokud si nechcete nechat ujít neopakovatelnou událost, vztahující se k historii havířovského hokeje, neměli byste propásnout sobotní derby s Frýdkem-Místkem, i když je vysoce pravděpodobné, že při současné formě hráčů by si domácí zápas skvělí fandové Azetu stejně utéct nenechali.

Na stadionu byste však měli být o dobrou půlhodinku dříve, neboť před samotným utkáním, které tentokrát začíná výjimečně až v 18 hodin, se bude slavnostně otevírat Síň slávy hokejového klubu AZ Havířov.

„Chystáme se na jedinečnou událost, a sice ocenění nejvýraznějších hráčů, trenérů a činovníků téměř osmdesátileté historie havířovského hokeje. Při té příležitosti vybrané osobnosti oceníme a začleníme právě do nově vytvořené Síně slávy,“ prohlásil Martin Potočný.

Ocenění borci pak budou přímými aktéry zábavného měření sil s havířovskými fanoušky. V obou přestávkách mezi třetinami totiž proběhne takzvaný Radegastův souboj v hokejových dovednostech. Deset havířovských osobností se utká s deseti vybranými fanoušky Azetu nejprve v soutěži o vyhrané buly (první přestávka) a poté i v soutěži o rychlost střely (druhá přestávka). „Máme už na stadionu speciální měřič rychlosti, který bude vyhodnocovat tvrdost střely jednotlivých účastníků,“ podotkl Potočný.

Havířovští fandové tak budou moci povzbuzovat nejen své kolegy „z kotle“, ale i hokejové legendy, které pro místní hokej mnohé vykonaly. „Sám jsem zvědav, kolik přízně si který soutěžící od diváků vyslechne,“ směje se Potočný.

Fanoušci, kterým se dostane privilegia být při sváteční hokejové události, jsou již vybráni. Měli možnost se registrovat na webových stránkách Radegastu, partnera moravského hokeje. „Naším cílem je přinášet fanouškům zábavu a přesně v těchto tendencích se sobotní zápas bude ubírat. Věřím, že souboj osobností s fanoušky bude pro všechny diváky v hledišti skvělým zážitkem,“ řekl manažer značky Radegast Pavel Kmínek.

„Věřím, že fanoušci přijdou ocenit úsilí bývalých hráčů, kteří pro hokej v Havířově mnoho udělali. Rádi bychom z takové show pro lidi udělali tradici. Naši hráči se pak budou jistě dobrým výkonem proti Frýdku snažit přispět k atmosféře sobotního podvečera a umocnit tak kvalitní sportovní zážitek, který na nás na všechny čeká,“ přeje si prezident AZ Havířov Jaroslav Mrowiec, jenž společně s Potočným a sekretářem klubu Pavlem Jurčíkem stojí za zrodem nové etapy hokeje v Havířově.

A kdo všechno se dočká zasloužených ovací? Osobností bude v nejbližších měsících hodně. První skupina, která bude oceněna ještě do konce kalendářního roku 2010, je již vybrána a bude začleněna do Síně slávy právě v sobotu před utkáním s Frýdkem. Defilé patnácti hokejových legend bude čítat tato jména: Cepek, Turek, Cienciala, Valerian, Stonavský, Kliment, Kubala, Čajka, Bárta, Křístek, Halámek, Metelka, Bariš, Nebyla a Maršálek.

„Touto cestou bychom jim také chtěli poděkovat za vše, co během své kariéry pro havířovský hokej a jeho rozvoj udělali, protože ocenění za svou činnost se dosud nedočkali. Obdrží od nás mimo jiné i doživotní permanentku na domácí zápasy Azetu,“ informoval závěrem premiérové členy Síně slávy AZ Havířov Martin Potočný.