Azet odjíždí na turnaj v Porubě, utká se s Opavou a Vítkovicemi

14.08.2012 | David Motloch

Porubský turnaj čítající šest týmů startuje již ve středu 15.8. Tohoto čtyřdenního turnaje se kromě Azetu Havířov zúčastní také hokejisté Opavy, Krakowa, vítkovické juniorky, Přerov a samozřejmě také domácí výběr Poruby. Jak bude celý turnaj probíhat, pravidla, rozpis a mnoho dalšího se dozvíte v samotném článku.

Všechny celky odehrají v základní skupině dvě utkání, která rozhodnou o jejich soupeři do posledního dne turnaje, kdy se bude bojovat o konečné umístění. Celky jsou rozděleny do dvou skupin po třech týmech. Havířov úřaduje ve skupině B a utká se tak s Opavou a Vítkovicemi (junioři). Druhá skupina je složená z Přerova, Poruby a Krakowa.

Zápasy se po odehrání klasických 60 minut čistého času v případě nerozhodného stavu budou rozhodovat v prodloužení, případně na samostatné nájezdy. Bodové hodnocení zápasů je klasické, tedy 3 body za vítězství, 2 body za vítězství po prodloužení nebo samostatných nájezdech. 1 bod si naopak připíše poražený klub po prohře v nastaveném čase nebo po nájezdech a 0 bodů získá tým, jenž po základní hrací době nastřílí méně gólů než soupeř. Zajímavostí je, že po každém odehraném zápase se pojedou na každé straně 3 samostatná střílení, bez ohledu na výsledek utkání.

O pořadí týmů v tabulce budou rozhodovat body, v případě shodného počtu bodů bude rozhodovat celkové skóre, anebo poněkud netradičně, pomocný bod za vítězství v samostatných nájezdech. Domácí mužstva musí nastoupit ve světlých dresech. Po odehrání celého turnaje obdrží tři nejlépe umístěné celky věcné ceny. Vyhlašovat se rovněž bude také nejlepší brankář, obránce a útočník celého turnaje.

AZ Havířov patří mezi spolufavority celého turnaje. Z druholigových celků se očekává kvalitní výkon taktéž od Zubrů z Přerova a domácí Poruby, která sice v přátelském utkání dostala od Havířova nadílku 2:7, ale nenasadila do utkání všechny svoje zbraně a na domácím turnaji můžeme čekat výrazné zlepšení.

Zapomenout ani nesmíme na nevyzpytatelnost Opavy, která se loňskou sezónu opírala o skvělé výkony Dušana Šafránka, bývalého havířovského brankáře. Ten se pravděpodobně objeví v brance Opavy i na tomto turnaji. Na opavském ledě se prohání David Galvas, ještě nedávno karvinský hráč. Zda však zůstane ve Slezanu natrvalo, je ještě ve hvězdách.

Jednoznačně nejrychlejším týmem na turnaji budou junioři z Vítkovic, jenž jsou tomu svým věkem a dravostí předurčeni. Ačkoliv jim chybí zkušenosti, patří mezi špičku juniorské extraligy a na turnaji rozhodně nebudou do počtu. Comarch Cracovia Krakow je zase několikanásobným vítězem polské nejvyšší soutěže.

Tomuto prestižnímu turnaji, jenž slouží jako příprava na nadcházející sezónu, přisuzuje i určitou důležitost hlavní lodivod havířovské skvadry – Tomáš Potěšil. Na ledě dostanou prostor všichni členové mužského áčka, zvláště zvědaví budeme na výkony nových tváří v havířovském dresu. Trojice Hartmann, Hegegy a Haas se ukázala ve výborném světle již v přípravném zápase s Porubou, můžeme se tak těšit na jejich další představení. Fanoušci Azetu navíc pořádají výjezd na páteční zápas s Vítkovicemi.

Po každém zápase Azetu bude na našich stránkách přístupný report popisující průběh celého utkání. K dispozici budou rovněž i on-line přenosy, které budou přístupné na každý zápas na turnaji. Najdete je adrese www.onlajny.com.

Skupina A:

HC ZUBR Přerov
Comarch Cracovia Krakow
HC RT TORAX Poruba 2011

Skupina B:

HC AZ Havířov 2010
HC Slezan Opava
HC Vítkovice Steel (junioři)

Rozpis zápasů:

15.8. 16:00 HC AZ Havířov 2010 – HC Slezan Opava
15.8. 19:15 HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov

16.8. 16:00 HC Slezan Opava – HC Vítkovice Steel (junioři)
16.8. 19:15 Comarch Cracovia Krakow – HC RT TORAX Poruba 2011

17.8. 16:00 HC ZUBR Přerov – Comarch Cracovia Krakow
17.8. 19:15 HC Vítkovice Steel (junioři) – HC AZ Havířov 2010

18.8. 10:30 utkání o 5. místo (A3 – B3)
18.8. 14:00 utkání o 3. místo (A2 – B2)
18.8. 17:30 utkání o 1. místo (A1 – B1).