AZet zajíždí na led dosud neporaženého Přerova

04.10.2011 | David Motloch

Zdá se to snad až neuvěřitelné, ale Havířov se potřetí za sebou utká s týmem, jenž před zápasem vévodí východní skupině 2. ligy. Poté, co AZet smetl ve třetí třetině Opavu a zvítězil 5:2, pak domácí tým zdolal houževnatého soupeře ze Vsetína. Pro havířovské hráče teď ale přichází nová výzva. Porazit dosud jediný celek v tabulce, který v šesti zápasech neztratil ani bod, bude jistě oříšek. Havířov se ho pokusí rozlousknout ve středu 5.10. od 18 hodin na přerovském zimním stadionu.

Přerovští Zubři jsou plní sebevědomí. Ještě aby ne, když od začátku soutěže nenašli svého přemožitele. Nutné je však podotknout, že Přerov (s vyjímkou rozjetého Vsetína) dosud vyzval týmy druhého sledu a zápasy s těžkými soupeři tento klub teprve čekají. Nejvýraznější výhru Zubři vybojovali v duelu s Frýdkem-Místkem, který porazili 5:1. Naopak o body je málem připravil Vsetín s Uherským Hradištěm, oba zápasy skončily 4:3 pro Přerov.

Proti Přerovu si svoji premiéru v brankovišti odbyl i brankář Petr Matoušek

Naplno bodovat se Zubrům povedlo i s Valašským Meziříčím a v posledním kole také s Novým Jičínem. Duel s Novým Jičínem byl ovšem dramatičtější, než by se mohl zdát. Gedos kladl po dvě třetiny velký odpor a držel nerozhodné skóre 2:2 a to i přesto, že hosté byli lepším týmem. Poté však Přerov zabral a hned v úvodu třetí třetiny gólovkou Ditricha začal kráčet za vítězstvím. To postupně potvrdily i branky Kotáska s Kundrátkem.

Tým má v brankovišti jasnou jedničku Radka Tihláře, jenž zatím odchytal všechny zápasy. S úspěšností zákroků nad 90% a průměrem 2,33 branek na zápas mají Zubři mezi tyčemi velkou oporu. Stejné to je i v obraně. Čtveřice Faltýnek, Pala, Ferenc a Krajíček se zasluhuje o to, že Přerov dosud inkasoval nejméně branek ze všech týmů východní skupiny druhé ligy (14). Zmínit ovšem musíme i Tomáše Vlčka (hráč, pozn. redakce), Františka Pospíšila a Vojtěcha Sklenáře, jelikož i tito obránci přiložili ruku k dílu a pomohli vyztužit přerovskou obranu.

V útoku pak Zubry bodově táhne Jan Kolařík (10 bodů), pozadu však nezůstává ani Pavel Hanák s Markem Kundrátkem. Tito dva hráči se navíc dělí o pozici nejlepšího střelce v týmu, jelikož oba dva dali shodně po čtyřech brankách. Pozici nejtrestanějšího hráče na ledě zaujímá Jan Krajíček (12 trestných minut). Dres soupeře obléká Martin Kotásek, osoba známa havířovským fanouškům ještě z prvoligových ročníků. V Havířově se nachvíli mihli i Tomáš Vlček a Jan Kolařík.

Mario Brezani po proměněném vítězném nájezdu nad Přerovem

AZet se v minulé sezóně utkal s Přerovem čtyřikrát. V prvním duelu Havířov svého soupeře na svém ledě jasně přehrál a zvítězil 5:2, ve druhém zápase ale zvítězil Přerov výsledkem 3:0. Další dva zápasy už skončily pouze o gól. Nejprve AZet vyhrál na přerovském ledě 3:2 na nájezdy, poté doma zvítězil 5:4 v prodloužení. Skvělou bilanci v zápasech s Přerovem má Martin Potočný, který stihl za 4 zápasy vsítit 4 branky a potvrzuje tak, že proti tomuto soupeři se mu daří.

Na havířovské straně stále marodí Luděk Lhotský, jinak ale bude kádr kompletní. Šest odehraných zápasů si oba brankáři rozdělili napůl, což jen dokazuje vyrovnanost obou gólmanů. Podle zaběhnutého systému by měl v Přerově chytat Lukáš Daneček. Předsezónní příchody v podobě Rimmela a Krafta se zatím příliš neprosazují. Oba dva dosud vyprodukovali pouze dva body. Nutno však říct, že zvláště branka Daniel Krafta byla pro AZet klíčovým faktorem, který zavelel k obratu v duelu s Opavou.

Sestavy obou celků v posledním zápase:

AZ Havířov: Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Pavlas, Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún.

HC Zubr Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Brančík, Menšík, Ditrich - Goiš, Blinka, Černý.

Další zápasy 8. kola:

VHK Vsetín LHK Jestřábi Prostějov 17:30

HC Frýdek-Místek HC Slezan Opava 18:00

HC Bobři Valašské Meziříčí HC Nový Jičín 18:00

HC Uherské Hradiště HC RT Torax Poruba 18:00

Zápas prvního se čtvrtým týmem tabulky začíná 5.10. v 18 hodin na přerovském zimním stadionu. Zápas můžete sledovat i online zde.