AZet konečně doma, vyzve Zubry z Přerova

08.11.2011 | David Motloch

Po delší odmlce, kdy se Havířovu mezi dva venkovní zápasy vmísila i jednozápasová pauza, se konečně naši hráči představí doma. AZet tak čeká nová výzva, jelikož soupeřem bude celek z Přerova. Zubři v minulém kole vystřídali na druhém místě právě Opavu, která byla posledním soupeřem Havířova. Přerovský klub se v posledních kolech prezentuje poměrně nevyrovnanou hrou, když se herně trápí i s relativně slabšími soupeři. Na Havířov se však budou chtít Zubři vytáhnout, tým na to totiž mají. V minulém utkání moc branek nepadlo, změní se to v dnešním zápase?

Přerov patří ke spolufavoritům 2. ligy ve východní skupině. Že do této společnosti opravdu patří, máme možnost vidět takřka po celou sezónu, jelikož Zubři drží se špičkou tabulky krok. Přerov přijíždí do Havířova po sérii zápasů se slabšími soupeři. Překvapivě však prohrál v souboji s Porubou, když po celý zápas byl jednoznačně horším týmem a prohrál 1:5.

V posledním zápase pak Zubři porazili Uherské Hradiště. Ovšem byl to boj, který by si před zápasem asi málokdo představil. Přerov si totiž sice vypracoval vedení 3:0, jenže ve třetí třetině nastal nepochopitelný kolaps a nakonec se hráči museli strachovat o výsledek až do poslední vteřiny. Zápas tak nakonec skončil 4:3 pro Zubry.

A právě tento zápas poodhalil bolístku tohoto klubu. V posledních zápasech totiž Zubři nejsou schopní odskočit ani relativně slabším soupeřům na větší brankový odstup, a tak se většinou jedná o velké bitvy až do závěrečné sirény. Takové zápasy samozřejmě stojí hráče spoustu sil a to hlavně psychických.

Útok nemá vyloženou ikonu, o střílení branek se tu stará hned několik hráčů. V čele produktivity stojí Jan Kolařík (5+8), ovšem stejně bodů jako on mají i další tři hráči. Mezi ně patří Pavel Hanák (7+6), Richard Brančík a Jiří Goiš (4+9). Pravidelně se však do statistik zapisuje i Ditrich, Kundrátek nebo Sedlák. Ofenzíva Přerova je tak na velmi vysoké úrovni a skórovat zde může prakticky každá pětka.

Obrana našeho soupeře se opírá především o čtyři obránce. Faltánek, Krajíček, Pospíšil a Pala mají svůj neodmyslitelný podíl na ledě, do defenzívy se však zapojuje i několik dalších jmen. Nejtrestanějším hráčem Přerova je Tomáš Vlček s 37 trestnými minutami. Jedničku v brankovišti Zubrů zastává Radek Tihlář a vede si více než obstojně. A přestože Petr Okáč vykazuje téměř totžné statistiky, do branky se dostal pouze ve čtyřech případech.

Přerov dnes bude velice nepříjemným soupeřem. Hráči jsou si vědomi toho, že po ne příliš přesvědčivých výkonech musí zabrat a proti Havířovu se budou chtít vytáhnout. Nevyzpytatelnost týmu by pak moha být jeho největší zbraní. Jak už jsme zmiňovali, Přerov má široký výběr hráčů, kteří dokáží skórovat, nelze se tak připravit pouze na jednoho nebo dva hráče. V současné době je však celek Zubrů rozhodně hratelným týmem.

Havířov vyhrál posledních 12 zápasů a celkově ztratil v lize jediný zápas. To svedčí o formě havířovského celku. Ovšem v minulých zápasech jsme se mohli přesvědčit, že role favorita může být pro tým svazující. Jak se s touto rolí poperou havířovští hráči tentokrát?

Pomoct by jim v tom měl hlavně Robert Říčka, hráč, který vede kanadské bodování klubu. Na záda mu však "dýchá" Michal Sztefek, který se snad i trochu překvapivě prezentuje v roli střelce (8 branek). Branku Havířova by měl hájit Lukáš Daneček. Do zápasu s Opavou už nastoupil útočník Daniel Kraft, takže jeho zdravotní problémy by měly být už doufejme pouze minulostí.

Sestavy týmů z posledního zápasu:

AZ Havířov : Daneček - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Pavlas, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft.

HC Zubr Přerov:J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Hanák, Kočara, Blinka - Goiš, Brančík, Ditrich - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Černý, Menšík, Kocan

Další zápasy 18. kola

HC Slezan Opava - HC Frýdek-Místek (18:00)
LHK Jestřábi Prostějov - VHK Vsetín
(18:00) HC Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí
(18:00) HC RT Torax Poruba - HC Uherské Hradiště (18:00)

Šlágr 18. kola 2. ligy je na programu ve středu 9.11. od 18 hodin. Přijď na náš zimák a vytvoř s našimi fanoušky parádní atmosféru i ty!

Pro ty, kteří nemohou na tento zápas dorazit, je připravený online přenos zde