AZ Havířov pokračuje v přípravě, v pátek hostí Frýdek – Místek

23.08.2012 | Josef Nudera

Havířovský AZ prochází přípravnými zápasy na novou sezonu s jedinou porážkou. Svěřence Tomáše Potěšila teď čeká test se soupeřem, kterému nastřílel v loňském play-off spoustu branek. Frýdek – Místek je ale před startem soutěže na nové startovací čáře, ale i přesto ještě v přípravě nevyhrál, uvidíme, co v Havířově předvede. Utkání se hraje v pátek 24. srpna od 18 hodin, přijďte podpořit náš AZ!

Havířov podává v přípravě dobré výkony a noví hráči se v kádru skvěle zabydleli. AZ odehrál dosud v přípravě 5 zápasů, z toho odehrál tři na porubském turnaji, který dokázal vyhrát! V minulém utkání zajížděl Havířov na led Hodonína, kde se musel obejít bez řady opor. V utkání, kterému vládli brankáři, zvítězil 2:1 brankami Radima Haase a Robina Pavlase. Z utkání, ale ani přes výhru nemohl odjíždět Havířov spokojený, v zápase se totiž zranil Radim Haas, který si zlomil ruku. „Mrzí mě zranění Radima Haase. Góly bych klidně vyměnil za jeho zdraví“ oznámil po utkání lodivod Tomáš Potěšil. Po utkání patřila velká chvála také brankáři Petru Matouškovi, který zachytal bravurně a AZ podržel.

Páteční soupeř se v přípravě prezentuje tak, jak mohli odborníci čekat. Ze dvou přípravných zápasů nedokázal Frýdek – Místek vyhrát ani jeden. Na ledě Nového Jičína podlehl 2:5 a v posledním utkání dokonce na domácím ledě Porubě 2:4, ale Poruba by mohla patřit mezi lepší týmy 2. hokejové ligy skupiny Východ. Ve čtvrtek se utká Frýdek - Místek s Porubou znovu, tak pokud jste zvědaví, jak tento zápas dopadne, budete muset sledovat onlajny.cz, zápas začne od 18:30 večer.

Kádr Frýdku – Místku bude trénovat nově Jan Vavřečka, který vystřídal úspěšného trenéra Radima Nečase, který ale z týmu neodešel a bude působit jako asistent. Nový trenér Jan Vavřečka na klubovém webu prohlásil, že by chtěl širší kádr, aby se zvýšila konkurence na ledě. Přípravné zápasy mu budou sloužit podle jeho slov k tomu, aby zjistil, koho si v týmu ponechá.

V brance pátečního protivníka nastupuje stejně jako v minulé sezoně Michal Lániček, který je známý svými efektivními zákroky. Kádr Frýdku – Místku se oproti minulé sezoně nezměnil a o výrazných změnách se mluvit určitě nedá. Stále můžete vidět na ledě Petra Rozuma, který hrával v minulosti i za Havířov. V kádru zůstal i Ondřej Sluštík a Petr Hrubý, kteří loni patřili ke skupině nejlépe produktivních hráčů Frýdku. S kým, ale přijede Frýdek do Havířova, se neví, jedná se o přípravné utkání a necháme se překvapit.

Zápas se hraje na ledě Havířova v pátek 24. srpna od 18 hodin! Během utkání s Frýdkem – Místkem od 18:00 si můžete ve fanshopu zakoupit permanentku na novu sezonu. Pokud nemůžete být na stadionu osobně, můžete sledovat klasický onlajn přenos AZ Havířov - HC Frýdek - Místek od 18:00

Sestavy z minulých zápasů:

AZ Havířov: Matoušek (Daneček) - Krisl, Hegegy, Hartmann, Rimmel, Zientek, Vydra - Klimša, Haas, Říčka, Sztefek, Pechanec, Pavlas, Matějíček, Kopún, Mráz, Glos

Sestava FM: Láníček, Novák, Rozum, Kelner, Ovšák, Tomis, Samiec, O.Sluštík, Škatula, Měkýš, Krutil, J.Slovák, Hrubý, Gogolka, Teper, Kudláček, J.Sluštík, Barčák, Mareček, Gajda