Ze Žďáru se třemi body

Klára Bártková | 18.11.2023

V utkání na Vysočině se na první branku utkání čekalo hodně dlouho, když ji navíc AZet vsítil, bylo rychle vyrovnáno. Slezané se pak ujali vedení, které ještě ve třetí třetině navýšili, naopak domácí už žádného gólu nedosáhli.

2. liga - 16.kolo so 18.11.17:00
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov
1:4
(0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 38. Půhoný (Wasserbauer) – 37. Mrva, 40. Spratek (Vosátko), 44. Klimša (Křivohlávek, Franek), 59. Spratek (Ševčík, Šindelka). Rozhodčí: Held - Gregar, Kalina. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

SKLH Žďár nad Sázavou: Maleček – Kubíček, Kukla, Pleva (C), Grauer, Půža, Ludvík – Půhoný (A), Štola, Dušek – Rohlík, Wasserbauer (A), Kulhánek – Polodna, Ludvík, Jícha – Maštera, Gregar
AZ Havířov: Šindelka – Havlík, Valenta (A), Ševčík, Vosátko, Ficek, Ščurek – Franek, Křivohlávek, Klimša (C) – Bednář, Spratek, Kratochvil – Mrva (A), Ćmiel, Apolenář – Pavlík, Middleton

Zápas 16. kola 2. ligy začal v docela poklidném tempu. První větší šance byla k vidění až ke konci desáté minuty. Kdy Šindelka vyrazil nahozený kotouč před sebe a Půhoný se dostal k dorážce, nicméně puk za záda havířovského brankáře neprotlačil. Chvíli nato se v obrovské šanci objevil nejproduktivnější hráč AZetu Franek, kterého si nepohlídala domácí obrana. Brankář Maleček ale výborně zasáhl a Klimša už kotouč do brány nedokázal dorazit.

Šindelka musel čelit také samostatnému úniku, ve kterém byl Půhoný, nicméně ani v tomto případě havířovského brankáře nepřekonal. Další příležitost na otevření skóre měli domácí necelou minutu před první sirénou. To totiž z pravého kruhu zakončoval Dušek a Havířovu pomohla tyč.

Ve druhé části se Plameny ve vlastním oslabení dostaly do přečíslení dva na jednoho, jenže nepříjemnou střelu Wasserbauera Šindelka udržel. Zásahem se blýskl také domácí gólman, který si vyjel z brány a zlikvidoval dobré zakončení Ficka. O dvě minuty později už se havířovští hokejisté radovali z vedoucí branky, jenže byla dosažena vysokou holí, takže nemohla být uznána. Znovu ve vlastním oslabení zahrozili domácí, Wasserbauer však nepřekonal betony Šindelky.

V čase 36:27 AZet otevřel skóre utkání, Jakub Mrva totiž v oslabení vystihl rozehrávku domácích a střelou mezi betony překonal Malečka – 0:1. Nicméně Žďár bleskurychle vyrovnal. Jiří Půhoný zakončil přesně pod horní tyč – 1:1. Navíc mohli jít domácí do vedení, když dorážel Wasserbauer, brankář AZetu ale dobře zasáhl. Hosté překlopili vedení na svou stranu, když se na pravém kruhu ocitl volný Daniel Spratek, jenž zamířil nad lapačku Malečka – 1:2.

Právě střelec druhé havířovské branky mohl na začátku poslední části přidat další gól, jenže za zády žďárského brankáře zazvonila tyč. Avšak poté, co David Klimša naznačil střelu, položil si brankáře a zakončil do odkryté brány, už se Havířov radovat mohl – 1:3. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby upravil na konečných 1:4 Daniel Spratek