Začátek tripu na výbornou, AZ bere v Ústí tři body

Tomáš Vlček | 16.11.2017

První zápas z třídílné venkovní série sehrál dnes AZ na ledě ústeckého Slovanu. Po vyrovnané první třetině měl ve zbytku utkání mírně navrch, což ve třetí třetině potvrdil dvěma góly. Do vedení poslal havířovské Jan Hudeček (na snímku) a výhru pečetil Jakub Matai. Důležitým dílem úspěchu byl i spolehlivý výkon brankáře Ondřeje Bláhy, završený třetí vychytanou nulou. Další utkání sehraje AZ už zítra v Karlových Varech.

WSM liga - 22.kolo čt 16.11.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Residomo Havířov
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 50. Hudeček (M. Kalus, Puzič), 56. Matai (Postnikov). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Toman, Coubal. Vyloučení: 3:10. Bez využití. Diváci: 1.025. Střely na branku: 31:32 (9:12, 10:13, 12:7). Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 28:29. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička – Bernad, Kurka, M. Vágner (C), Husák, Hes, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (A), Vachovec – Gengel, Najman, P. Kousal – Severa, L. Volf, Sladkovský.
AZ Residomo Havířov: Bláha– Chroboček, Krisl (C), Puzič, Postnikov, R. Havel (A), Drtil – Maruna, Matai, Kanko – Fronk, Rác, Sikora (A) – M. Kalus, Hudeček, Gřeš – Baláž, Pořízek, Toman.

Od úvodní minuty se hrál taktický hokej z obou stran. V první třetině byl sice střelecky aktivnější hostující celek, ale výrazné šanci si vypracoval domácí Slovan. Nová tvář týmu, Michal Vachovec ale ve vyložené příležitosti neuspěl. Další dobrou možnost nedokázal po Mertově pasu proměnit Daniel Vrdlovec. Když další dvě příležitosti neproměnil Antonín Melka, platil po první třetině nerozhodný stav.

Ve druhé třetině hrálo Ústí přesilovou hru pět na tři, kterou ovšem proměnit nedokázalo. Následně ujel do přečíslení dva na jednoho hostující Petr Kanko, který také neuspěl. Krátce po polovině zápasu to tvrdou střelou zkoušel Pavel Smolka, který trefil brankáře soupeře do masky. V posledních sekundách druhé třetiny trefil od modré Patrik Husák horní tyč.

Ve třetí třetině se až diváci na zimním stadionu v Ústí dočkali gólů. V 50. minutě se střelou od mantinelu na bližší tyč prosadil Jan Hudeček a bylo to 0:1. Slovan mohl v přesilovce srovnat, ale početní výhodu neproměnil. Čtyři minuty před koncem utkání potvrdil výhru Havířova Jakub Matai, který zakončoval v přečíslení dva na jednoho. Slovan poprvé v sezóně nevstřelil ani gól, naopak AZetu se podařila odveta za domácí prohru.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Těžko se mi hodnotí zápas, prohráli jsme si ho sami. Měli jsme k dispozici devět nebo deset přesilových her, neproměnili jsme ani jednu. Chybělo nám také štěstí, trefili jsme snad tři tyčky. Za bojovnost jsme si možná bod zasloužili, ale musím říct, že Havířov podal velmi dobrý výkon.

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): My jsme si sem přijeli pro tři body a podařilo se. Vzhledem k tomu, že nám dlouhé cesty v den zápasu nedělají dobře, tak jsme do Ústí přijeli již ve středu, abychom měli dostatek času na přípravu. Podali jsme velmi dobrý týmový i taktický výkon. Ústí má útočný tým, v ofenzivě mají velkou kvalitu, chtěli jsme ji eliminovat. Díky trpělivé hře a brejkům jsme si vypracovali šance a vstřelili dva góly.