Z Kopřivnice s plným počtem bodů

Klára Bártková | 28.02.2024

Po sérii domácích zápasů vyrazil AZet také na venkovní led, kde ho v jedenačtyřicátém kole čekal souboj s Kopřivnicí. V první třetině spolu sice soupeři sváděli vyrovnaný souboj, nicméně do kabin odcházeli spokojeněji hráči Havířova, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Kopřivnice zareagovala ve druhém dějství, jenže hned na začátku toho třetího znovu inkasovala. Ačkoli pak domácí přidali ještě druhou branku, tak AZet necelé tři minuty před koncem základní hrací doby upravil na konečných 2:4.

2. liga - 41.kolo st 28.2.18:00
HC Kopřivnice - AZ Havířov
2:4
(0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. O. Sluštík (Pastor, R. Bartošák), 46. J. Mach (Pindel) – 14. Klimša (Franek, Bednář), 18. Ševčík (Spratek), 42. Bednář (Haas, Franek), 58. Pawliczek (Spratek, Ševčík). Rozhodčí: Gebauer - Konvička, Hladík. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 614. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Kopřivnice: Baldik – Zeman, Marek, Hlaváč, Petrek, Hrůzek, Spurný, R. Bartošák, Kelnar – Indrst, Suchý (A), A. Urban – Brodek, Pargáč, J. Mach (C) – Pindel, Kubík, O. Sluštík (A) – Pastor
AZ Havířov: Sachr – Ficek, Valenta, Havlík, Kunc, Vosátko, Michálek, Ševčík – Apolenář, Bednář, Pawliczek – Spratek, Klimša (A), Karafiát – Antoníček, Mrva (A), Franek – J. Křivohlávek, Tvrdý, Haas (C)

Prvních větších šancí v zápase se diváci dočkali až ve druhé desetiminutovce úvodní třetiny. Zkraje 13. minuty se ke kotouči dostal Antoníček, který po chybě domácích jel sám na brankáře. Jenže ten si připsal bravurní zákrok. O chvíli později však AZet zahrával přesilovou hru a už se radovat mohl. David Klimša dostal přihrávku od Franka a od vzdálenější tyče se puk odrazil za záda Baldika – 0:1

Kopřivnice mohla vyrovnat ze šance Suchého, nicméně ani ten v samostatném nájezdu neuspěl. Co se nepovedlo na jedné straně, to se povedlo na té druhé. Svou druhou branku Havířov přidal poté, co přešel přes modrou a u brány šikovně tečoval puk mezi betony domácího gólmana Ondřej Ševčík0:2.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se do dobré situace dostal Spratek, avšak střelu si moc nepřipravoval, a tak kopřivnický brankář úplně v pohodě zasáhl. Pak se delší dobu hrálo bez nějakých větších příležitostí, nicméně v polovině základní hrací doby domácí snížili. Ondřej Sluštík objel bránu a kotouč zasunul kolem tyče za čáru – 1:2.

Na hokejkách měla Kopřivnice i vyrovnání, o které se mohl postarat Pastor. Jenže ten ze skvělé pozice bránu dosti překvapivě vůbec netrefil. Po čtyřiceti minutách tak na světelné tabuli svítilo skóre 1:2 a šťastnější byl stále Havířov.

Tomu se povedl i vstup do závěrečné periody. V čase 41:24 dostal Lukáš Bednář přihrávku na levý kruh a střelou nad rameno nedal strážci kopřivnické brány šanci – 1:3. Tenhle stav moc dlouho nevydržel, protože domácí celek znovu snížil na rozdíl jediné branky, když se v přesilové hře postaral o pěknou individuální akci Jakub Mach, jenž následně Sachra překonal z pravé strany.

A to nemuselo být vše, protože Kopřivnice měla další příležitost vyrovnat, jenže to by havířovskému brankáři nemohla pomoci tyč. Následně jel ve vlastním oslabení na bránu Křivohlávek, v souboji jeden na jednoho ale uspěl Baldik. Poslední branka utkání padla v čase 57:42, to si Dominik Pawliczek najel mezi kruhy a kotouč švihem poslal do horního růžku branky - 2:4. Domácí to sice ještě zkoušeli v šesti, nicméně branku AZetu už neohrozili.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Všechny ty zápasy tady jsou stejného ražení, bylo tomu tak i dnes a my jsme rádi, že jsme to zvládli. Hlavně je to jeden z našich potenciálních soupeřů pro playoff, takže i z tohoto pohledu jsme to utkání chtěli vyhrát. Soupeři sice trochu pomohly přesilovky, kterými se dostal více do zápasu a vytvořil si pár šancí, ale David nás podržel.

Obsáhlejší ohlas s hlavním trenérem vám přineseme během zítřejšího dne.