Z Hodonína se AZet vrací s třetí výhrou v řadě

Klára Bártková | 07.09.2023

Dopoledne ještě lehký trénink, poté oběd a hurá sbalit věci do autobusu. AZeťáci zamířili k poslednímu venkovnímu přípravnému utkání, které bylo na programu v Hodoníně, tedy u soupeře, kterého známe z předešlé sezóny. V zápase dominoval zejména Daniel Spratek, který si připsal hattrick, i díky jeho aktivitě se Havířov vrací s výhrou.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 7.9.18:00
SHKM Hodonín - AZ Havířov
3:6
(0:1, 3:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Karafiát, 28. Weintritt, 32. Luža (Karafiát) – 14. Klimša (Křivohlávek), 28. Ćmiel, 30. Spratek, 38. Spratek (Klimša), 58. Křivohlávek (Franek), 59. Spratek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.

SHKM Hodonín: Dolíška – Zorko, Sedláček, Vyrůbalík, Rauš, Vícha, Bílek, Kuba – Karafiát, Luža, Novák – Dobiáš, Weintritt, Bachánek – Štědrý, Laciga, Krejčí – Sajdl, J. Sedlák, Karpov
AZ Havířov: Sachr – Vosátko, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Havlík, Ščurek – Klimša (C), Křivohlávek, Franek – Kratochvil, Spratek, Mrva (A) – Pawliczek, Ćmiel, Apolenář – Middleton, Pavlík, Tvrdý

Havířov vstoupil do zápasu velice dobře, od prvních minut se dostával ke střeleckým pokusům a domácí museli dávat pozor, aby tyto akce AZetu ubránili. Aktivní byl třeba obránce Ondřej Ševčík, který během malé chvíle pálil hned třikrát, avšak jednou zasáhla obrana, dvakrát se ukázal domácí brankář.

Havířov přečkal těžkou chvíli, když musel ubránit dvojnásobné oslabení, nicméně je třeba zmínit, že nějaké větší šance si hráči Hodonína nevytvořili. První přesná trefa utkání přišla v čase 13:44, kdy David Klimša dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, přesunul se blíže k brankáři a zasunul puk mezi jeho betony – 0:1.

I když šel AZet do čtyř, jeho aktivní hra pokračovala, se střelou Pavlíka však Dolíška moc práce neměl. Střeleckých pokusů v první třetině rozhodně nebylo málo, do zakončení se probojoval Ćmiel, na druhé straně to pak zkoušel Karafiát, ale bránu minul. Slibně vypadala i akce Křivohlávka, který obkroužil branku, nakonec z toho ale nic nebylo.

První třetina byla na branky hodně skoupá, ta druhá už gólových radostí nabídla více. Po necelých třech minutách vyrovnal na 1:1 domácí Jiří Karafiát, nicméně aktivněji stále hráli hosté z Havířova, i tak se Hodonín dostal do vedení zásluhou Filipa Weintritta, ten totiž vyslal tvrdou střelu, se kterou si havířovský brankář nedokázal poradit - 2:1.

Chvíli nato bylo srovnáno, jelikož se z pravého kruhu prosadil Matouš Ćmiel - 2:2. V přesilové hře udeřil AZet znovu, po delší kombinaci v pásmu nakonec z otočky vypálil Daniel Spratek - 2:3. Jenže ani tento stav netrval moc dlouho, opět to byl Karafiát, jenž mířil na brankáře, který střelu dokázal vyrazit, ale jen na hokejku Dominika Luži a ten už nechyboval - 3:3

Hrálo se z jedné strany na druhou a Hodonín si začal vytvářet více šancí, jenže pak jeho plány zhatilo vyloučení, díky kterému se ozvali havířovští hokejisté, Daniel Spratek na nic nečekal a svou střelou propálil gólmana domácích - 3:4. Více už se toho v druhé periodě nestalo, a tak se pokračovalo do poslední třetiny.

K vidění bylo hned několik akcí, o více z nich se postarali hokejisté Havířova, kteří neustále zaměstnávali brankáře Hodonína. O své výhře AZet rozhodl v posledních třech minutách, na 3:5 zvyšoval Jan Křivohlávek a v čase 58:15 završil hattrick Daniel Spratek - 3:6.