Využitá přesilovka v závěru - AZet v Opavě bere výhru 2:1

Tomáš Vlček | 16.02.2013

Poslední venkovní zápas základní části 2. ligy sehrál dnes AZet na tradičně horkém Opavském ledě. Už v 5. minutě šel díky Vítu Stránskému do vedení, ale pak se i přes mnoho šancí dlouho nemohl brankově prosadit. Opava srovnala na začátku 2. třetiny díky využité přesilovce a vyrovnané skóre vydrželo dalších 35 minut. Až čtyři minuty před koncem propálil, také v přesilovce, vše co mu stálo v cestě Petr Prokop a rozhodl tak o výhře AZetu nad Opavou 2:1. Poslední zápas před play-off sehraje AZet ve středu doma od 18:00 proti Valašskému Meziříčí. Přijďte všichni naše borce povzbudit v souboji na dálku s Přerovem o první místo tabulky. Klub k tomuto zápasu připravuje pro fanoušky zcela mimořádnou akci - podrobnosti se dozvíte už brzy.

2. liga východ - 41.kolo so 16.2.17:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Polok (Herman) - 5. Stránský (Kolařík, Kanko), 57. Prokop (Haas, Sztefek). Rozhodčí: Koliba - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 8:6 navíc Měch a Galvas (oba OPA) 10 min. OT. (nesp. chování). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 852. Střely na branku:29:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa.
AZ Havířov: Daneček – Prokop, L. Zientek, Krisl, Hegegy, Rimmel, Hartmann, M. Zientek – Říčka, Haas, Sztefek, Kolařík, Stránský, Kanko, Bursík, Maruna, Klimša, Pechanec, Pavlas.
Úvodní část duelu patřila hostům. Ti působili na ledě jistějším dojmem než jejich opavští protivníci a ofenzivní aktivita AZetu brzy přinesla první úspěch. Kolařík našel před brankou volného Víta Stránského, který poslal Havířov do vedení. Následně ve vlastním oslabení využil špatné rozehrávky Slezanu Kanko a předložil puk osamocenému Kolaříkovi, ale ten tváří v tvář Šafránkovi neuspěl.

Opavě se podařilo překonat precizní obranu Havířova až na začátku druhé dvacetiminutovky. V početní výhodě nahodil kotouč před branku Herman a Tomáš Polok jej parádně usměrnil mezi betony Danečka.

Hosté si mohli vzít své vedení brzy zpátky, ale Říčka v přesilovce z jasné pozice před brankou selhal a nechal vyniknout brankáře Šafránka. Druhá část nabídla o poznání zajímavější podívanou než předchozí perioda, na gól se ale čekalo až do třetí tercie.

V ní mohl nejprve Sztefek strhnout vedení znovu na stranu AZetu, jenže jeho rána mířila jen do boční síťky. Na druhé straně pálil po přiťuknutí Kociána nebezpečně Wolf, ale Daneček byl připraven.

Utkání spělo do prodloužení, když v čase 56:04 napřáhl od modré Petr Prokop, propálil hradbu těl před sebou a hosté po využité přesilovce znovu vedli. Slezan již na tento zásah nedokázal zareagovat, a s Havířovem tak padl počtvrté v sezoně.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): Hrál se vynikající hokej, nahoru-dolů s šancemi na obou stranách. Havířovu jsme byli vyrovnaným soupeřem a myslím, že jsme mu stačili naprosto ve všech směrech. Rozhodla 57. minuta, kdy jsme inkasovali po sporném výroku rozhodčích. Toto rozhodnutí nechápu. Jinak se ale hrálo ve velkém tempu a jen mě mrzí, že jsme neproměnili více šancí.

Tomáš Potěšil (trenér HC AZ Havířov 2010): Myslím si, že jsme hráli zodpovědně dozadu, pramenil z toho jen jediný inkasovaný gól. Ve třetí třetině jsme byli podle mého jednoznačně lepší, v závěru proměnili přesilovku a zvítězili. Musím pochválit celý mančaft za nasazení, obětavost a plnění taktických pokynů. Dík patří i havířovským fanouškům, kteří nás v Opavě skvěle podporovali.