VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Vyrovnané utkání s Kopřivnicí tentokrát vyhrál AZet

Petr Miklas | 21.12.2022

Kopřivnice dnes do Havířova přivezla jen čtyři obránce a deset útočníků, ale sehrála s AZetem vyrovnanou partii. Hosté dvakrát vedli, ale Havířov vždy dokázal srovnat a vstřelit branku navíc. V závěru měli hosté tlak při hře bez brankáře a vylepšený přesilovou hrou, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo. AZet tak bere důležité tři body. O branky Havířova se postarali Kratochvil, Mrva a Haas. Další utkání naše borce čeká až v sobotu 7.1. na domácím ledě proti Žďáru nad Sázavou.

2. liga - 26.kolo st 21.12.17:30
AZ Havířov - HC Kopřivnice

Branky a nahrávky: 19. Kratochvil (Spratek, Pawliczek), 36. Mrva (Kolarz, Antoníček), 38. Haas (Zdeněk, Apolenář) – 1. Urban (Pindel, Suchý), 21. Velecký (Sluštík, Bail). Rozhodčí: Šico – Rychlý, Hladík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 418. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

AZ Havířov: Štipčáka – Dudáš "A", Havlík, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz "C", Ščurek – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Apolenář, Zdeněk, Haas – Mrva "A", Ćmiel, Antoníček – Tvrdý, Pastor, Middleton
HC Kopřivnice: Baldik – Marek, Bail, Bartošák, Már – Velecký, Fojtík, Suchý "A", Pindel "A", Indrst, Urban, Barčák, Pargáč, Sluštík "C", Mach

Skóre utkání otevřel hned v 1. minutě, z první střely na branku, hostující Adam Urban, jenž Štipčáka prostřelil mezi betony. V 11. minutě trefil domácí Pawliczek levou tyč Baldikovy branky, ale AZ se i přesto dočkal vyrovnání ještě v první dvacetiminutovce. Na začátku 19. minuty se totiž po rychlé kombinaci se Spratkem a Pawliczkem prosadil střelou do odkryté branky Šimon Kratochvil. Po první části tedy platil stav 1:1

Hosté si do začátku druhé třetiny přenesli téměř minutu a půl přesilovky a velice rychle této výhody dokázali využít. Michal Velecký v čase 20:22 vypálil z první z vrcholu levého kruhu, netrefil branku, ale od zadního mantinelu se puk odrazil a od Štipčáka se odrazem dostal do branky.

Oba celky pak měly šance, ale ujala se až teč Jakuba Mrvy ze 36. minuty, když domácí útočník sáhnul do Kolarzovy střely od modré. A to nebylo vše. Na konci 38. minuty se z brejku prosadil střelou nad Baldikovu vyrážečku Marek Haas a poslal AZet do vedení.

V závěru třetiny si Kopřivnice vytvořila tlak, ale domácí útočník Jakub Mrva předvedl velkou obětavost. Nejprve zablokoval ránu od modré, která jej doslova sestřelila k ledu, přesto vstal a čelil další ráně a nakonec dostal puk z obranného pásma Havířova. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 3:2.

Ve třetí třetině už branka nepadla, i když měly oba celky několik dobrých šancí. Vzávěru hosté zkusili hru bez brankáře, po závaru a šarvátce před Štipčákem vylepšenou o přesilovou hru, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

AZ tak těsně porazil oslabenou Kopřivnici a získal důležité tři body, kterými nadělil předčasný Vánoční dárek sobě i fanouškům. Ti po dlouhé době vytvořili svému týmu dobrou atmosféru a zaslouženou děkovačku na závěr. Nezapomněli vyvolat i Michala Veleckého, jenž sice hrál v dresu soupeře, ale v minulosti v Havířově odvedl pro místní klub hodně dobré práce.

Další utkání sehrají naši borci až v sobotu 7.1. 2023 na domácím ledě proti Žďáru nad Sázavou.

Milan Mikulík (AZ Havířov): Mám velkou radost z tohoto týmu, jak k tomu přistoupil. Tím, že nám před zápasem odpadl kvůli nemoci Jirka Raszka, tak jsem šel na střídačku já. Musím říct, že jsem si to užil. Kluci makali, dali do toho všechno a hráli přesně to, co jim Mára Pavlačka naordinoval. Cloumají se mnou emoce, když jsem na střídačce. I když jsme dostali z první střely gól, šli jsme do utkání a do dalšího střídání s tím, že ho chceme zvládnout. Z kluků jsem cítil bojovnost a za to jim děkuju.

Ladislav Majkus (trenér HC ISMM Kopřivnice): Byl to krásný zápas z obou stran, krásné předvánoční kolo. Byl to výborný zápas z obou stran, kdy i oba gólmani chytali dobře. Soupeř byl v dnešní zápase o krůček dál.

Fotogalerie k zápasu