Vyrovnané utkání rozhodly Litoměřice až v poslední třetině

Daniel Wróbel | 30.10.2021

H A V Í Ř O V - AZ dnes sehrál vyrovnané utkání s druhým celkem tabulky. Litoměřice sice šly do vedení v první třetině, ale AZetu se povedlo vyrovnat za dvě minuty, kdy gól dával z přesilovky Antonín Pechanec. Druhá třetina gól nepřinesla a v té poslední rozhodla jedna chyba, kdy Havířov dostal branku. Třetí gól inkasovali do odkryté brány při powerplay. Příští utkání hraje AZ doma proti pražské Slavii ve středu 3.11. od 17:30 hodin.

Chance liga - 17.kolo so 30.10.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Pechanec (L. Bednář, Severa) – 7. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 51. J. Jícha (O. Procházka, T. Urban), 59. Koláček (M. Kadlec). Rozhodčí: Úlehla, Vrba – Hanzlík, Roischel. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 656. Střely na branku: 36:28 (12:12, 10:9, 14:7). Zblokované střely: 16:11. Vhazování: 23:18. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:3.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Groch, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec, Korím – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor – Š. Kratochvil, Hudeček (A), Dostálek – Severa, Maruna (C), Handl – M. Hrubec, Paś, Mrva
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Kottek, P. Marcel, J. Holý (A), Výtisk (C), Pinkas, Jebavý (A), Černohorský – Sihvonen, R. Přikryl, Válek – T. Urban, J. Jícha, O. Procházka – M. Kadlec, Koláček, Pajer – Smola, Berka, Rouha

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, první branka padla polovině v 7. minuty, když se Riku Sihvonen svým důrazem dostal k puku a nadvakrát překonal Fučíka z brankoviště.

V čase 9:00 bylo vyrovnáno, protože Antonín Pechanec potrestal vyloučení Výtiska, když tečoval Bednářovu střelu mimo Králův dosah.

V polovině 13. minuty nahrával naopak Pechanec Bednářovi, ale puk po jeho střele těsně minul bránu Litoměřic.

V polovině 18. minuty hrály přesilovku Litoměřice a nechybělo moc k tomu, aby ji využili. Koláček našel v mezikruží Urbana, ale jeho rána mířila jen do dobře postaveného Fučíka.

V závěru třetiny měl ještě šanci domácí Bednář, jenže do jeho rány vložil hůl hostující hráč a puk šel mimo tyče. Proto po první části platilo skóre 1:1.

Začátek druhé třetiny patřil Litoměřicím, které si vypracovaly zajímavé šance. Na konci 23. minutě chyboval při rozehrávce Mrowiec, hosté se dostali do přečíslení tří na jednoho, zakončoval Koláček, ale jen do připraveného Fučíka.

Ve 28. minutě Sihvonen uvolnil Holého, jenž se dostal sám před Fučíka, ale ve stoprocentní šanci přestřelil domácí branku. O čtyři minuty později se dostal za domácí obranu Sihvonen, ale neměl rychlost a pálil na vrcholu kruhů, s čímž Fučík neměl problém.

AZ se snažil o tlak, ale hosté pozorně bránili a vyráželi do brejků. Další šanci měl ve 37. minutě Válek, jenž jel sám na Fučíka, ale při blafáku nechal puk za sebou a pak jej jen nahodil do Fučíkovy lapačky.

Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a po čtyřiceti minutách to stále bylo 1:1.

Třetí třetina přinesla mnoho zajímavých šancí. Na konci 45. minuty objel Jícha bránu a našel v mezikruží Ondřeje Procházku, ten ve výborné pozici minul branku Havířova. O minutu později byly Litoměřice blízko vstřelení branky, když Pajer ranou z mezikruží orazítkoval levou tyč Fučíkovy branky.

Na druhé straně zakončoval ve 48. minutě přečíslení dvou na jednoho po Hudečkově přihrávce Dostálek, ale chyběla mu lepší razance. Krátce po něm zajímavě kličkoval Bednář, ale k zakončení se nedostal.

Když tlak AZetu sílil, prosadili se hosté. Ondřej Procházka zpoza branky našel volného Josefa Jíchu, jenž přehodil ležícího Fučíka a vrátil Litoměřicím vedení.

V 55. minutě hrál AZ přesilovku, ale nabídnutou příležitost v gól nepřetavil. Dobrou šanci měl Doktor, když po Hudečkově přihrávce pálil z první, ale Král se rychle přesunul a puk zastavil.

Necelé dvě minuty před koncem se vhazovalo v útočném pásmu Havířova, domácí si vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Jenže tentokrát AZetu risk nevyšel. Hosté vyhodili puk ze svého obranného pásma, následně Kadlec vystihl rozehrávku domácích a nabil Josefu Koláčkovi, jemuž stačilo trefit prázdnou branku.

Do konce třetí části chybělo necelých 45 vteřin, když byl vyloučen hostující Přikryl a domácí znovu sáhli ke hře bez brankáře. Branka už nepadla a tak si hosté odvážejí tři body za výhru 1:3:

AZ sehraje další utkání ve středu 3.11. na ledě GASCONTROL Arény proti Slavii Praha. Utkání začíná v 17:30.

Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): Dnešní utkání se mi hodnotí těžko, je mi líto kluků a jak už tady bylo řečeno, byl to souboj o jeden gól. Následně jsme tu chybu udělali a inkasovali. Není to první utkání v sezóně, kdy kluci dřou a nakonec prohrají o gól, když nepočítáme gól do prázdné branky.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Z našeho pohledu to dnes bylo vyrovnané utkání. Celý zápas to bylo o jednom gólu a dneska rozhodně nevyhrál lepší, ale ten šťastnější tým. My jsme po dlouhé cestě chtěli do utkání dobře vstoupit, což se nám v předchozích utkáních moc nedařilo, ale dnes se to povedlo. Sice jsme poté hned v oslabení inkasovali. Ale jak říkám, bylo to poté o jednom gólu, dali jsme šťastný gól a pak jsme to ubránili. A pro nás určitě cenné 3 body z Havířova.