V Prostějově AZ neuspěl a podlehl 2:5

Tomáš Vlček | 18.08.2017

Šestý přípravný zápas sehráli v pátek v podvečer havířovští hokejisté na prostějovském ledě. Domácí šli už v úvodní třetině do dvoubrankového vedení, které se nakonec ukázalo jako základ jejich pozdější výhry. Ve druhé části totiž už na třetí branku Jestřábů dokázal odpovědět snížením jen Lukáš Bednář (na snímku). A ve třetí třetině pak domácí nejprve v přesilovce zvýšili své vedení na 4:1, za AZ kontroval brankou Jan Maruna, ale Prostějov ještě dokázal upravit na konečných 5:2. Další utkání sehraje AZ ve středu 23. srpna doma proti Trenčínu.

Přípravné zápasy - 0.kolo pá 18.8.16:30
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Residomo Havířov
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Nouza (Holík, Rudovský), 16. Divíšek (Nouza), 25. Holík (Žovinec), 43. Fiala (Hajný), 58. Luňák (Nouza, Bažant) - 37. Bednář, 57. Maruna (Kanko, Krisl). Střely na branku: 32:37. Buly: 27:40. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:0. Diváci: 313. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Groh – Kolář, Bažant, Žovinec, Holík, Drtina, Horyna, Mikliš, Pospíchal – Zabloudil, Hozák, Švarc, Dvořáček, Venkrbec, Rudovský, Švec, Fiala, Marek, Luňák, Divíšek, Nouza, Augustin, Hajný
AZ Residomo Havířov: Laco – Petran, Drtil, Chroboček, Postnikov, Krisl, Dudek, Mrowiec – Gřeš, Illéš, Beránek - Fronk, Maruna, Kanko - Kotala, Malina, Pořízek - Bednář, Cihlář, Peterka

AZet nezačal na ledě Prostějova ideálně. Dvě rychlá vyloučení poskytla domácím výhodu přesilové hry a tu využil Prostějov prostřednictvím Tomáše Nouzy. V první třetině se skóre měnilo ještě jednou a to když se prosadil nebezpečný Tomáš Divíšek, to běžela šestnáctá minuta zápasu.

Do druhé třetiny vstoupil AZet dobře, šance před výborně chytajícím Grohem však zůstaly bez gólové odezvy. Trest na sebe nenechal dlouho čekat, ve 25. minutě se totiž dostal v přesilové hře ke kotouči Aleš Holík, který navýšil vedení Jestřábů už na 3:0. V závěru druhé periody přišla radost také na havířovské straně, bez asistence snížil Lukáš Bednář, to se psala 37. minuta zápasu.

Šanci na zdramatizování zápasu vzali Havířovu opět vyloučení, ve druhé minutě závěrečné třetiny potrestal vyloučení Kotaly Ondřej Fiala. AZ se však nevzdával a snažil se s výsledkem něco udělat. Povedlo se to ale až v 57. minutě, kdy po přihrávkách Krisla a Kanka zamířil do černého Jan Maruna. Téměř z další akce však Prostějov definitivně zmařil šance na drama, když skóre zápasu uzavřel Lukáš Luňák.

Martin Janeček (AZ Havířov): Pro nás to bylo poslední přípravné utkání víceméně bez taktiky, chtěli jsme pozorovat reakce hráčů v improvizaci apod. Zápas se odehrával na špatném ledě a v takovém ospalém nedělním tempu. Myslím, že jej jednoznačně ovlivnily naše zbytečné vyloučení, kdy jsme zbytečně reagovali na soupeře a poslali jsme se do oslabení. V první třetině soupeř využil jednu přesilovku a jedno naše zaspání u vlastní branky a dostal se do dvoubrankového vedení. Nicméně my jsme měli dostatek šancí na vstřelení branky, ale to se nám nepovedlo. A podobné to bylo i v celém utkání. Prostějov určitě nebyl lepším týmem. Byl produktivní v koncovce a na rozdíl od nás proměňoval v branky těch pár šancí, které hra přinesla. My jsme na druhé straně nebyli schopni překonat dobře chytajícího brankáře Groha. Herně vyrovnaný zápas rozhodla produktivita na straně domácích.