Tři body nad Kadaní jsou doma

Tomáš Vlček | 18.12.2017

Hodně bojovné utkání dnes sehráli havířovští hokejisté proti poslední Kadani. Na první branku se čekalo 35 minut, pak otevřel skóre Roman Rác. Hosté rychle srovnali, ale na dvě přesilovkové branky Petra Kanka ve třetí třetině už našli jen jednu odpověď v poslední minutě a tak zůstávají tři body v Havířově. Další zápas sehraje AZ už ve středu ve Frýdku-Místku.

WSM liga - 31.kolo po 18.12.18:00
AZ Residomo Havířov - SK Kadaň
3:2
(0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 35. Rác (Urbanec), 49. Kanko (Matai, Hudeček), 55. Kanko (Drtil, Matai) – 38. Dufek (Havlíček, Blaha), 60. Dufek (Szathmáry, Kůs). Rozhodčí: Kašík, Barek – Poruba, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.296. Střely na branku: 42:34. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 43:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Dolejš – Drtil, Urbanec, Krisl (C), Chroboček, R. Havel, Dudek, Puzič – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Fronk, Rác, Sikora (A) – Kanko, Matai, L. Bednář – Cihlář, Pořízek, Maruna (A).
SK Kadaň: Dvořák – Trefný (C), R. Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry – Chrpa, Kůs (A), Krejčiřík – Dufek, Havlíček, O. Procházka – Wágner, Hejcman (A), J. Müller – Macháček, Tupý, Tůma.

Hned od začátku se hrálo v rychlém tempu, zprvu měli více navrch hráči Kadaně. Ale první vělkou šanci měl domácí Tomi, který na začátku 4. minuty po souhře se svými spohráči z prvního útoku přestřelil Dvořákovu branku.

V 10. minutě mohlo udeřit na druhé straně, když se po chybě domácí obrany dostal k puku Tupý a Dolejš měl co dělat, aby mu zabránil skórovat. Ve 14. minutě jeli Rác s Fronkem dva na jediného obránce Kadaně, ale druhý jmenovaný pálil jen do Dvořáka.

O minutu později měli podobnou šanci také hosé, ale Kůse vychytal parádním zákrokem Dolejš. Ve zbytku třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale nikdo si nevytvořil šanci, která by mohla být gólová. Proto byl po dvaceti minutách hry stále stav 0:0.

Začátek druhé třetiny patřil domácímu AZetu, který si svou aktivitou vynutil přesilovku. V té se Matai dostal do samostatného úniku, ale tváří v tvář Dvořákovi neuspěl. První branky utkání jsme se dočkali až ve 35. minutě, když při signalizovaném vyloučení Roman Rác napřáhl kousek za útočnou modrou a překonal Dvořáka mezi betony.

Pak ale mohli hosté vyrovnat, jenže Dolejš odolal tlaku hráčů Kadaně. To je ale mrzet nemuselo, protože ve 38. minutě využil Jan Dufek povedenou střelou pod horní tyč přesilovku.

V závěru třetiny šli domácí Rác s Kalusem dva na jednoho, Kalus vypálil, Dvořák puk vyrazil a Rácova dorážka těsně minula odkrytou branku. Po druhé třetině tak platil stav 1:1.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí hráči, ale první velkou šanci si vypracoval hostující Krejčiřík, který se dostal za domácí obranu a jel sám na Dolejše, jehož se snažil vymíchat, ale nepovedlo se mu to.

Ve 49. minutě využil přesilovku AZetu Petr Kanko, jenž využil zmatku v brankovišti Kadaně a doklepl puk za ležícího Dvořáka. O tři minuty později mohl vyrovnat Procházka, ale v úniku Dolejše nepřekonal, i proto, že jej bránil vrátivší se Kanko.

V 55. minutě využil AZ svou druhou přesilovku, úspěšným střelcem byl opět Petr Kanko, jenž po Drtilově střele zametl vyražený puk do odkryté branky. Kadaň se něco málo přes minutu před koncem třetí třetiny odhodlala k power-play. Z risku vytěžila branku z hole Jana Dufka, který prostřelil Dolejše.

Po vstřelené brance si hosté vzali oddechový čas a zkusili opět hru bez brankáře, ale domácí hráči už své vedení dotáhli do vítězného konce.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Sport je i o štěstí a o tom, kdo tomu chce jít blíže. Dneska patří poděkování hlavně hráčům, kteří za tím vítězstvím šli, i když to chvílemi vypadalo kostrbatě. Jsme spokojeni se ziskem tří bodů a jedeme dál.

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): Nehráli jsme špatný hokej, ale to se dá říct i o soupeři. Měli jsme hodně šancí, které jsme nevyužili. Jeli jsme dvakrát sami na brankáře, z toho bychom góly měli dávat, ale koncovka nás trápí. Domácí využili svoje přesilovky, a to nás stálo body. Tak jedeme s nulou domů a musíme se připravit na další utkání.