Série srovnána! Havířov porazil Chomutov těsně 3:2

Klára Bártková | 22.04.2024

Nový den, nová šance. S tímto šli jistě havířovští hokejisté do čtvrtého finálového utkání, které se hrálo od čtvrtečních 17:30 na chomutovském ledě. Zápas už od prvních minut nabízel velice atraktivní hokej, nicméně úvodní branku diváci viděli až těsně před polovinou základní hrací doby. A postarali se o ni Slezané, kteří využili dvojnásobnou početní převahu. Závěrečná třetina byla pořádně bláznivá, během chvilinky totiž padly rovnou tři góly a bylo srovnáno. O výhře AZetu rozhodl necelých pět minut před sirénou Ćmiel.

2. liga - 0.kolo po 22.4.17:30
Piráti Chomutov - AZ Havířov
2:3
(0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 44. M. Tůma (Hübl, Záruba), 46. M. Tůma (Hübl, Ulrych) – 29. Karafiát (Klimša, Franek), 45. Bednář (Mrva), 56. Ćmiel (Antoníček). Rozhodčí: Horák, Veselý - Janíček, Brož. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 581. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Piráti Chomutov: Běhula (56. M. Petrásek) – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Záruba, Havel (A), Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl (C), T. Svoboda – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, Putz, Stehlík – Chrpa (A), T. Koblížek, Mála
AZ Havířov: Šimonů – Michálek, Valenta, Ševčík, Ščurek, Vosátko, Ficek, Havlík – Franek, Křivohlávek, Klimša (A) – Kratochvil, Karafiát, Bednář – Apolenář, Ćmiel, Mrva (A) – Antoníček, Haas (C), Tvrdý – Pavlík

Vstup do utkání se lépe povedl domácím. Ti totiž zahrozili hned v první minutě, když si do dobré střelecké pozice vybruslil Eret. Havířovský gólman Šimonů si však tuto situaci pohlídal, a tak k brzké změně skóre nedošlo. Havířov mohl otevřít stav zápasu, neboť po chybě na domácí straně se k zakončení probojoval Kratochvil, jenž ale zakončil do připraveného Běhuly. Strážce chomutovské brány musel v první dvacetiminutovce čelit ještě jedné havířovské příležitosti. A to když z těsné blízkosti střílel Klimša, puk pak poskakoval u brankoviště, ale za záda Běhuly ho nakonec nikdo neprotlačil.

Do prostředního dějství tak oba celky vstupovali za bezbrankového stavu. To se změnilo až skoro v polovině třetiny. AZet v tu chvíli zahrával přesilovou hru pět na tři a po dlouhé kombinaci v útočné třetině se nakonec z levé strany prosadil Jiří Karafiát, jenž kotouč poslal nad beton chytajícího brankáře – 0:1. Hned nato jel sám na bránu domácí Koblížek, v souboji jeden na jednoho byl ale úspěšnější Šimonů. V závěru třetiny to ještě v přesilové hře zkoušel Tadeáš Svoboda, nicméně ani on havířovského gólmana nepřekonal.

Na začátku třetí periody zahrávali Piráti přesilovou hru, sice ji nevyužili, jenže se radovali hned poté. Hübl vyslal dopředu Martina Tůmu, který přes obránce zamířil ke vzdálenější tyči a Šimonů se za střelou jen bezmocně ohlédl – 1:1. Vzápětí si vzal AZet své vedení zpátky, neboť Lukáš Bednář po sedmi vteřinách bleskurychle využil přesilovou hru střelou z dálky – 1:2. Ani tento stav ale nevydržel moc dlouho, protože už po půl minutě bylo znovu srovnáno.

Po další souhře s Hüblem se znovu prosadil Martin Tůma, jenž zakončoval od pravého kruhu – 2:2. V čase 54:12 nejspíš všem havířovským příznivcům zatrnulo, protože menším trestem byl potrestán Vosátko, a tak se dalo očekávat, že v přesilové hře budou chtít domácí převrhnout vedení na svou stranu. Ale nestalo se tak, byli to naopak hosté, kteří se v oslabení prosadili. Běhulovi totiž kotouč vypadl a Matouš Ćmiel ho dokázal pohotově doklepnout kolem tyče do brány – 2:3. Domácí brankář se při tomto zákroku zranil, takže do brány místo něj nastoupil Petrásek. Ten už sice neinkasoval, nicméně prosadit už se nedokázali ani jeho spoluhráči, takže Havířov srovnal sérii na 2:2.

Další zápas je na programu ve čtvrtek od 17:30 v havířovské Gascontrol Aréně.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Všechna ta utkání mají podobný ráz, hraje se nahoru dolů. Chomutov nechce moc držet kotouč a je to hodně o tom, abychom se dokázali dostat z jejich tlaku, což se nám dneska povedlo. My už si ráno něco řekli a jsem rád, že to kluci vzali za své, protože si myslím, že právě to udalo ráz dnešnímu zápasu.

Během zítřejšího dne se na webu můžete těšit hned na tři krátké rozhovory. Kromě Jiřího Raszky se s námi totiž o pozápasové dojmy podělili i útočník Matouš Ćmiel a prezident klubu Petr Malíř.