Přípravu AZet zakončil výhrou

Klára Bártková | 06.09.2024

Havířovští v posledním přípravném utkání znovu poměřili síly s Kopřivnicí. Po dvou třetinách sice rozdíl ve skóre nebyl nijak razantní, nicméně v poslední periodě přišel zlom a AZet se tak z města, které je známé třeba díky Tatře, vrací s vysokou výhrou.

Přípravné zápasy - 0.kolo pá 6.9.
HC Kopřivnice - AZ Havířov
2:7
(1:1, 0:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 15. Sluštík (Marek, Raška), 53. Pargač (Mach) – 7. Konečný (Klimša, Franek), 40. Franek (Bednář, Tomiga), 41. Klimša, 45. Franek (Bednář, Kunc), 52. Apolenář (Pavlík), 55. Klimša (Kunc, Franek), 57. Pavlík (Pindel). Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:7.

HC Kopřivnice: D. Bartošák – Petrek, Marek, R. Bartošák, Hlaváč, Mošnička, Slavík, Zeman, T. Fojtík – Pargač, Mach, Suchý – F. Fojtík, Sluštík, Kubík – Siekierka, Spurný, Raška – Jurek, Pastor
AZ Havířov: Šimonů – Michálek, Kunc, Chroboček, Tomiga, Ševčík, Ščurek – Klimša, Ćmiel, Antoníček – Franek, Šuhaj, Bednář – Tvrdý, Pindel, Konečný – Pavlík, Haas, Apolenář

Havířovský AZet do utkání vstoupil velice aktivně, gólman domácích totiž už na začátku třetí minuty musel pohotově zasáhnout proti zakončení Tvrdého. Jen o pár minut později se svěřenci Marka Pavlačky v zápase poprvé prosadili. Bylo to v přesilové hře, kdy si Viktor Konečný výborně zpracoval kotouč a umístil ho nad rameno kopřivnického brankáře Bartošáka – 0:1

Do útoku se však o něco později dostali také domácí, nicméně Suchý zakončil jen do připraveného Šimonů. V čase 14:57 už ale bylo vyrovnáno, neboť v přesilovce udeřil Ondřej Sluštík1:1. Ještě do konce první dvacetiminutovky se hosté snažili převrhnout vedení na svou stranu, ale to se jim i přes několik šancí nepodařilo.

Druhá třetina byla o něco klidnější, gólové příležitosti byly k vidění až v závěrečných minutách. Do kabiny nakonec po čtyřiceti minutách odcházel spokojeněji havířovský AZet, za který necelou minutu před druhou sirénou pálil z mezikruží Tomáš Franek1:2.

Závěrečná třetina nabídla gólové hody. Už po 47 vteřinách hry zvyšoval vedení hostujícího celku David Klimša1:3. Na něj následně navázal Tomáš Franek, který se prosadil po přihrávce Bednáře – 1:4. Ač následně Pindel nedokázal proměnit velikou šanci, hosty to mrzet nemuselo, jelikož v čase 51:34 vsítili další branku. Ve vlastním oslabení se totiž střelou mezi betony prosadil Jakub Apolenář1:5

Hned nato si ale havířovská defenziva nedokázala pohlídat Jiřího Pargače, který tak po výborné přihrávce mohl pálit úplně volný od pravého kruhu – 2:5. To však stále nebylo vše, kopřivnické oslabení sice skončilo, avšak David Klimša dokázal domácího gólmana překonat i při hře pět na pět – 2:6. O poslední trefu se v čase 56:39 postaral havířovský Šimon Pavlík, který tak skóre upravil na konečných 2:7.