Kanonáda, AZ rozdrtil Kopřivnici

Lukáš Jandora | 03.09.2024

Další střetnutí čekalo v rámci přípravných utkání havířovské borce, lidé šli na hokej natěšeni, protože čekali, že jejich oblíbenci potvrdí papírové předpoklady a se svým sokem z Kopřivnice si poradí. Ano, poradili, docela hladce, většinu zápasu zcela dominovali...

Přípravné zápasy - 0.kolo út 3.9.17:30
AZ Havířov - HC Kopřivnice
8:2
(2:0, 2:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 5. Tvrdý (Pindel, Ševčík), 19. Tvrdý (Chroboček), 37. Kunc (Franek), 40. Franek (Šuhaj), 45. Šuhaj (Kunc, Ćmiel), 45. Apolenář (Kubečka, Pavlík), 57. Hrachovský (Šuhaj, Chroboček), 60. Kunc (Antoníček) – 24. Kubík, 60. Bartošák (Jurek). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 8:2.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Hrachovský, Chroboček, Valenta, Ševčík, Tomiga, Ščurek – Bednář, Šuhaj, Franek – Antoníček, Ćmiel, Konečný – Middleton, Pindel, Tvrdý – Apolenář, Kubečka, Pavlík
HC Kopřivnice: Kubáň – Marek, Petek, Fojtík, Bartošák, Zeman, Mošnička, Kyanka – Suchý, Mach, Pargáč, Kubík, Spurný, Velecký, Raška, Půček, Pastor, Fojtík, Jurek, Siekierka, Gola

Gólový účet utkání bohatého na branky započal už v 5. minutě s velkou chutí hrající Jiří Tvrdý, který se do útočného pásma prodral po velice hezké individuální akci a bekendovou střelou zakončil přesně na vzdálenější tyč - 1:0. Jiří Tvrdý byl střelcem i druhé branky, v 19. minutě střílel od modré Chroboček, havířovský forvard byl dobře postaven a v zblízka nasměroval svou dorážku pod břevno - 2:0

Hosté, však byla to jejich ojedinělá šance, protože jejich hra nebyla vůbec dobrá, snížili ve 24. minutě, Sachr dvakrát nebo třikrát velmi dobře zasáhl, však Martin Kubík nakonec procedil kotouč za jeho záda - 2:1. Tento stav trval až do 37. minuty, přesnou střelou pod Kubáňovu vyrážečku se prosadil Marcel Kunc - 3:1. A za 3 minuty a 10 vteřin, gólem do šatny, to bylo už 4:1, dobře umístěnou střelu za Kubáňova záda vypálil Tomáš Franek. Za tohoto stavu odcházeli hráči obou týmů do kabin.

Třetí třetina nabídla 5 branek, tu první vstřelili domácí ve 45. minutě, klidně by se za ní mohla udělit Zlatá přilba. Ťukes na jeden dotek, několik krásných přihrávek, na jejichž konci byl Vojtěch Šuhaj - 5:1. A za 17 vteřin po Šuhajovi zvyšoval Jakub Apolenář - 6:1. Hosté nevěděli kudy kam, AZ byl jasně lepší, byly pasáže hry, kdy Kopřivnici desítky vteřin mačkal v jejím obranném pásmu jako citrón. Na 7:1 zvyšoval v přesilovce, tvrdou střelou, Ondřej Hrachovský. V poslední minutě se podruhé v utkání zaradovali hosté, pěknou přihrávku zpoza brány dostal René Bartošák, korigoval na 7:2. To však ještě nebylo vše, 21 vteřin před koncem narýsoval velmi hezkou přihrávku z pravého křídla Antoníček, před bránou ji dokázal zužitkovat Marcel Kunc, zaznamenal svou druhou branku v utkání - 8:2

AZet si s Kopřivnicí, v utkání, ve kterém dominoval, poradil vysokým vítězstvím 8:2, oba celky se v rámci dalšího přípravného střetnutí utkají znovu už v pátek, tentokrát se bude hrát na kopřivnickém ledě, pro AZ to bude poslední přípravný zápas před ostrým začátkem druholigové sezóny.