Junioři v Písku neuspěli

Petr Miklas | 04.11.2023

Naši junioři v Písku bojovali až do konce, ale bohužel na body nedosáhli a domů se vrací s prázdnout. Další utkání naši junioři odehrají v pátek 17.11. na domácím ledě proti Třemošné.

Liga juniorů - 14.kolo so 4.11.12:30
HC Písek - AZ Havířov
7:4
(2:1, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Dubský (Čunát, Hohenberger), 19. Šíma (Šindelář, Vlček), 22. Šíma (Pittr), 32. Šipla (Mikeska, Postl), 38. Vlček (Šindelář, Mikeska), 43. Dvořák, 57. Hofrajtr (Velíšek, Sládek) – 7. Middleton, 37. Kolat (Kreutz), 42. Siekierka, 46. Kolat (Middleton, Lipka). Rozhodčí: Hacaperka — Sýkora, Deja. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4.

HC Písek: M. Císař — V. Dvořák, A. Prušák, T. Šipla, J. Šíma, M. Mikeska, L. Čunát, M. Smetana, M. Velíšek — J. Pospíchal, D. Hohenberger, D. Vlček, T. Pittr, A. Hofrajtr, M. Kozlík, A. Dubský, D. Postl, O. Sládek, F. Šindelář
AZ Havířov: T. Maňásek — J. Kalina, A. Kreutz, M. Čmiel, M. Bortoli, J. Valouch, M. Juřík, J. Maršálek — R. Vizváry, N. Kubečka, J. Lipka, M. Siekierka, L. Žák, A. Middleton, J. Toma, B. Barnošák, D. Kolat, H. Zálesňák, J. Jarolím, F. Konesz

Domácí hráči otevřeli skóre utkání v 5. minutě, když Maňáska překonal Alois Dubský. V polovině 7. minuty AZet vyroval, když se prosadil Adam Middleton. Necelé dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky se trefil Jakub Šíma a proto se šlo do šaten za stavu 2:1.

Písek měl výborný vstup do druhé třetiny, když se po necelých dvou minutách znovu prosadil Jakub Šíma. Ve 32. minutě v přesilové hře zvyšoval na 4:1 Tobiaš Šipla. Ve 37. minutě využil přesilovku i AZet, konkrétně Dominik Kolat. Jenže neuplynula ani minuta, když na 5:2 navýšil vedení Králů Domik Vlček. Takový stav platil po čtyřiceti minutách.

Krátce po odehrání minuty třetí části snížil Mateusz Siekierka. Jenže Písek o minutu později znovu vedl o tři branky, když se prosadil Vojtěch Dvořák. Nakonci 46. minuty AZet využil přesilovku, když se podruhé v utkání prosadil Dominik Kolat.

V závěru utkání zkusil AZet hru bez brankáře, ale risk nevyšel a Písek navýšil své vedení, když prázdnou branku trefil Aleš Hofrajtr. AZet tak z Písku odjel bez bodu po prohře 7:4. Další utkání sehrají naši junioři odehrají v pátek 17.11. na domácím ledě proti Třemošné.

Jan Křivohlávek (AZ Havířov): V dnešním utkání jsme měli v první třetině smůlu, když oba góly soupeře padly po teči našich hráčů. Rozhodla druhá třetina, kterou jsme prohráli 3:1. I když kluci nic nevzdali a pokusili se ve třetí třetině něco s výsledkem udělat, tak nám bohužel nepomohla ani power-play v závěru a naopak jsme inkasovali do prázdné branky.