Junioři po obětavém výkonu porazili Chomutov

Petr Miklas | 17.11.2022

Dnes sehráli naši junioři těžké utkání s Chomutovem, když se museli rvát až do posledních vteřin. Nakonec uhájili svůj náskok a po výhře 2:1 získali důležité tři body. Základem úspěchu byl výborný výkon brankáře Jakuba Smolky a neméně výborná obranná hra celého týmu. Nešlo by to bez gólů, o které se postarali Jakub Urbančík a Dominik Kolat, u obou asistoval Matěj Bílek. Další utkání sehraje juniorka AZetu v neděli 20.11. na ledě Kladna.

Liga juniorů - 15.kolo čt 17.11.16:00
AZ Havířov - Piráti Chomutov
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Urbančík (Bílek), 52. Kolat (Bílek) – 51. Vondrášek (Filip, Starý). Rozhodčí: Lukáš Janda — Filip Návrat, Michal Frais. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Havířov: Smolka – Kosina, Wlodara, Brančík, Bílek "A", Valouch, Kreutz, Lazár – Urbančík "C", Mikula, Makovec "A", Pohl, Lipka, Lajoš, Plevka, Siekierka, Middleton, Jelének, Kolat, Ungr.
Piráti Chomutov: Tuček – Hynek "A", Mareš, Sýkora, Svoboda, Poch, Žižka, Filip – Príhoda "A", Vondrášek, Jailov, Vostiňák "C", Klobouček, Kincl, Bár, Šugár, Mišovič, Starý, Rindoš.

Piráti hráli už po osmi vteřinách hry přesilovku, ale s touto výhodou nenaložili dobře. To AZet v polovině první části využil přesilovku 5 na 3 a díky přesné ráně Jakuba Urbančíka z pravého kruhu k bližší tyči Tučkovy branky šel do vedení.

Ve 12. minutě mohl zvýšit vedení Havířova Ungr, ale Tuček v brance Chomutova zasáhl vyrážečkou. Piráti mohli vyrovnat na začátku 19. minuty, ale přečíslení dvou na jednoho jim nevyšlo, když domácí obránce překazil přihrávku Vostiňáka směřující na Šugára.

V závěru třetiny po rychlém brejku pálil domácí Makovec, ale Tuček puk se štěstím zastavil a po dvaceti minutách tak AZ vedl 1:0.

Ve druhé části byli aktivnější hráči Chomutova, ale branku nedali. Ve 30. minutě hostující Rindoš obkroužil branku a snažil se florbalově dostat puk za Smolku, ale ten byl pozorný a puk zastavil. Nejblíže vyrovnání byli Piráti ve 36. minutě - nejprve Bár nezpracoval puk před odkrytou brankou, jinak by měl jistý gól, po něm z dobré pozice pálil Príhoda, ale jeho střelu zastavil Smolka.

V závěru druhé části zahrozil AZet, když Plevka s Kolatem jeli 2 na 1, první jmenovaný nahrál druhému, ale ten pálil jen do připraveného Tučka a i po dvou třetinách byl stav stále 1:0.

Zajímavé věci se děly ve třetí části. Na konci 50. minuty spálil gólovku Ungr, jehož střelu ve výborné pozici zastavila Tučkova lapačka. A přišel trest, když z následného protiútoku vyrovnal Robin Vondrášek.

Jenže radost Pirátů netrvala dlouho, už v polovině 52. minuty vrátil AZetu vedení Dominik Kolat.

V závěru utkání hráli hosté v šesti bez brankáře, ještě jim pomohlo vyloučení Plevky dvacet vteřin před koncem, ale hráči AZetu náskok udrželi a získali tři body. Piráti se tedy vrací do Chomutova bez lupu.

Další utkání sehraje juniorka AZetu v neděli 20.11. na ledě Kladna.

Jan Křivohlávek (AZ Havířov): Nebyli jsme lepším týmem, ale hraje se na góly. Kluky chci pochválit za obětavost, maximální nasazení a srdíčko. Dneska se trošičku přiklonilo štěstí na naši stranu, i když to nezačalo úplně ideálně, protože jsme byli vyloučeni už v prvních vteřinách. Důležité je, že se kluci nesložili po vyrovnávací brance a dokázali rychle odpovědět. Pro nás to jsou strašně důležité body, musíme se od toho odrazit dál a zapracovat na svém výkonu, abychom byli v dalším zápase lepší.