Havířov ztratil utkání s Frýdkem-Místkem ve třetí třetině

Josef Nudera | 08.08.2024

Havířov zahájil přípravu na nadcházející ročník 2. ligy proti nedalekému Frýdku-Místku. Utkání na začátku moc šancí nenabídlo, což ale narušila druhá třetina. V ní se dokázal prosazovat nejen Havířov, ale i hostující Frýdek, ale bez brankové tečky. Ve 28. minutě se navíc vysypalo plexisklo v rohu domácího obranného pásma, což zápas přerušilo a netradičně se upravil led. Po skončení druhé třetiny se rovnou po krátké přestávce navázalo třetím dějstvím, které rozhodlo. Hosté v něm udeřili dvěma slepenými góly v 51. minutě. Frýdek pak přidal ještě jednu branku, která dala definitivní podobu výsledku. Havířov prohrál 0:3.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 8.8.18:00
AZ Havířov - HC Frýdek-Místek
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 51. Kucsera (Kozlík), 51. Půček (Macháček, Ramik), 59. Gerych (Andrle). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 846. Průběh utkání: 0:3.

AZ Havířov: Šimonů – Kunc, Chroboček (A) – Stratil, Valenta (C) – Ščurek, Ševčík – Tomiga – Tvrdý, Šuhaj, Konečný – Korec, Ćmiel (A), Antoníček – J. Apolenář, Pindel, Pavlík – Lipka, Kubečka, V. Apolenář
HC Frýdek-Místek: Petrík (od 28. Švančara) – Havránek, Haman (A), Zbořil (C), Pacalaj, Homola, Andrle – Veselý, Kucsera, Půček, Šilar, Ramík, Macháček, Kozlík, Spěváček, Gerych, Matiaško

Havířov odehrál své první přípravné utkání na sezonu proti nedalekému Frýdku-Místku. V první polovině úvodního dějství byli více na puku hosté, kteří byli aktivnější a dokázali se dostat k ohrožení Šimonů z hole Spěváčka a Zbořila.

Oba týmy se postupně dostaly k přesilovce, ale ani jeden z celků si žádnou výraznější šanci nevypracoval. Ve 14. minutě se rovněž v přesilové hře dostali k dorážkám hosté, na konci byl Ramík, ale Šimonů puk udržel. O minutu později byl sám před Šimonů Kucsera, ale i toho dokázal domácí brankář pokrýt.

Velká šance Havířova přišla v 17. minutě z hole Apolenáře, ale hostující Petrík puk vyrazil do rohu. V závěru první třetiny hráli domácí přesilovku, ve které dokázali zahrozit. Na konci zajímavé akce byl Konečný, ale ani tomu se nepodařilo Petríka překonat.

Do druhé třetiny vstoupil Havířov mnohem lépe a dostal se do několika šancí. V přesilovce se Pavlík opřel do puku na zadní tyčce, ale do branky puk nedostal. Ve 25. minutě měl dobrou příležitost mezi kruhy Ćmiel, ale jeho střelu vyrazil Petrík mimo branku. Netrvalo dlouho a Havířov hrál oslabení, ale byl to paradoxně on, který ohrozil hostujícího brankáře, v akci 2 na 1 ale Šuhaj s Ćmielem neuspěli.

Ve 28. minutě se po jednom z hitů vysypalo plexisklo v rohu havířovského obranného pásma a hra byla přerušena.

Po přestávce, způsobené výměnou plexiskla, se do branky hostů postavil Patrik Švančara. Po návratu na led byl Havířov hodně aktivní. Postupně se do dobrých šancí dostal Pindel a Kunc, ale ani jednou na brankáře hostů nevyzráli. Ve 36. minutě jel sám na brankáře Veselý, ale jeho kličku dokázal Šimonů pokrýt. O minutu později se do úniku dostal domácí Antoníček, následně ještě dorážel Ćmiel, ale trefil pouze brusli bránícího hráče před poloodkrytou brankou.

Po dvou třetinách zůstal stav utkání 0:0.

Na branky jsme si museli počkat až do třetí třetiny, kde se rozhodlo. V čase 50:30 se podařilo dorazit puk za Šimonů Lukáši Kucserovi, který našel místo u pravé tyčky – 0:1. O 27 vteřin později se Frýdek-Místek radoval podruhé. Z rychlé akce se prosadil Jan Půček – 0:2. Tyto branky utkání zcela rozhodly. Hosté přidali ještě jednu branku v 59. minutě z hole Robina Gerycha, který zamířil přesně nad rameno Šimonů – 0:3. Hosté tak dokázali v Havířově vyhrát 3:0.