Havířov začal turnaj v Porubě prohrou proti Katowicím

Josef Nudera | 14.08.2024

Havířov vstoupil do turnaje O pohár RT TORAX v Porubě proti Katowicím. V první třetině si vypracoval šance, ale nedokázal je využít. Utkání se pak odehrávalo vyrovnaně a bez branek, oba týmy ale postupně trefovaly tyčky. Zlom v utkání nastal v havířovské přesilovce během druhé třetiny, ve které AZ inkasoval. Soupeř pak převzal otěže zápasu a Havířov už do moc šancí nepustil. Katowice, v jejíž brance stál reprezentační gólman Murray, dokázaly ve třetí třetině přidat ještě jednu branku a mohou tak slavit úspěšný vstup do turnaje. Havířov si musí počkat na první výhru v přípravě, ale i na první střelenou branku minimálně do zítra, kdy od 16:00 vyzve polské Jastrzebie.

Přípravné zápasy - 0.kolo st 14.8.16:00
HC GKS Katowice - AZ Havířov
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Anderson (Juhola), 48. Smal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0.

HC GKS Katowice: Murray – Runesson, Kostek, Kovalchuk, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Juhola, Salituro, J. Hofman – Maciaś, Englund, Smal, Anderson, Rydstrom – Verveda, Chodor, Bepierszcz, Waxin Engback, Michalski.
AZ Havířov: Šimonů – Kunc, Michálek, Tomiga, Chroboček, Ščurek, Hrachovský, Stratil – Klimša, Šuhaj, Franek – Bednář, Pindel, Konečný – Tvrdý, Haas, Dang – Kubečka

Úvod utkání proti Katowicím nenabídl žádné velké vzrušení. Ve 2. minutě sice hrál Havířov přesilovku, ale do žádné větší šance se nedostal. V první třetině se moc nepřerušovalo a nedalo by se ani říct, že bychom viděli nějaké velké akce. Ve 14. minutě prozkoušely Katowice brankáře Šimonů, ale neuspěly.

Pár vteřin před koncem první třetiny měl Havířov možnost otevřít skóre, ale od branky do šatny ho dělila tyčka. Jinak jsme ale v prvním dějství sledovali spíše vyrovnaný hokej, který diváky moc ze sedaček zvednout nemohl.

Na začátku druhé třetiny se pokoušeli prosadit Pindel a Konečný, ale ani jeden z nich neměl povedené zakončení. Ve 32. minutě hrál Havířov druhou přesilovku v utkání, a to byl zlom zápasu. Ale na druhou stranu než by se čekalo. Stephen Anderson se dostal po chybě Havířova do brejku, počkal si na pohyb brankáře Šimonů a zakončil – 1:0.

Hosté se po této brance začali dostávat do více šancí a brankář Šimonů měl v havířovské svatyni, co dělat. Svým dobrým výkonem, ale AZet držel ve hře.

Ve chvíli, kdy Havířov nevyužil na začátku třetí třetiny další přesilovku, se možnost na výhru postupně vzdalovala. Ve 48. minutě se dostal do dobré pozice Igor Smal, tváří v tvář brankáři Šimonů dokázal dostat puk za jeho záda – 2:0.

AZ Havířov se pak snažil dostat do zápasu zpátky, ale čím dál více si Katowice utkání hlídaly. V závěru zkusil Havířov i hru bez brankáře, ale ani tak výsledek nezměnil. Katowice vyhrály 2:0, potvrdily roli favorita a v turnaji si připsaly první výhru. Havířov může první body získat zítra, kdy nastoupí v 16:00 proti Jastrzębie.