Havířov vybojoval první body na domácím ledě

Klára Bártková | 26.10.2022

V 10. kole 2. ligy přijela do Havířova Opava. Byli to sice hosté, kteří otevřeli skóre zápasu, nicméně domácí ještě v prvním dějství dokázali vyrovnat, a dokonce otočit stav ve svůj prospěch. V prostřední dvacetiminutovce AZet své vedení navýšil, v závěrečné periodě se sice ještě jednou prosadili hosté, ale více už nezvládli. Domácí proto vítězí 5:2

2. liga - 10.kolo st 26.10.17:00
AZ Havířov - HC Slezan Opava
5:2
(3:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Mrva (Spratek, Pawliczek), 6. Pawliczek (Spratek), 17. Kofroň (Dudáš, Zdeněk), 34. Pawliczek (Pastor), 35. Tvrdý (Zdeněk) – 3. Vojtovič (Wolf, Štěpánek), 51. Štindl (Štěpánek). Rozhodčí: Šico - Bartek, Klimek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 659. Střely na branku: 47:40 (15:18, 19:10, 13:12)Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

AZ Havířov: Šindelka – Kunc, Kuboš, Dudáš (C), Havlík, Ševěček, Mrowiec, Ščurek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Kofroň, Zdeněk (A), Tvrdý – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Middleton, Plevka, Pastor
HC Slezan Opava: Piták – Zapletal, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Kocián, Věntus – Beránek, Tomsa, Vojtovič, Štindl (A), Vojkuvka, Kadula, Wolf, Zelenka, Buršík

Hned na začátku zápasu se do dobré pozice dostal opavský Beránek, který zakončoval z velké blízkosti, ale Šindelka nakonec puk zastavil. Havířov byl však také nebezpečný, dorážet se snažili Mrowiec s Kofroněm, nicméně i Piták byl připraven.

V čase 03:00 byla k vidění první branka zápasu. Havířovský gólman sice vyrazil první střelu Jana Vojtoviče, jenže na dorážku hostujícího útočníka už nestačil – 0:1 Neuběhlo ani půl minuty a domácí vyrovnali, Jakub Mrva si najel na pravý kruh a zakončil ke vzdálenější tyči – 1:1

Po vyhraném vhazování před opavským brankářem vypálil Dominik Pawliczek a Piták si s jeho střelou nedokázal poradit – 2:1. V 8. minutě zahrozili hosté, když Zelenka trefil tyč a odkrytou bránu pak minul Buršík. AZet navýšil své vedení, když se puk dostal k Adamu Kofroňovi, který si najel k brance a nemýlil se – 3:1.

Ve druhém dějství se do dobré pozice protlačil hostující Wolf, ale na připraveného havířovského gólmana nevyzrál. I na straně domácích se naskytla příležitost skórovat. Pawliczek ujížděl sám na Pitáka, ale neuspěl. O chvíli později se ale Dominik Pawliczek prosadil. Puk totiž trefil tyč, od které se odrazil do brány – 4:1

Jiří Tvrdý se pak šikovně prokličkoval před gólmana a zvedl kotouč nad beton opavského brankáře, domácí tak vedli o čtyři branky – 5:1. Opava se sice snažila snížit, ale domácí gólman všechny šance zhatil.

Deset minut před závěrečnou sirénou objel Plevka branku, jenže jeho zakončení z prostoru mezi kruhy se zastavilo u bránících hráčů. Právě Plevka byl v čase 49:48 vyloučen a opavský Jan Štindl propálil Šindelku – 5:2

Hosté pokračovali v aktivní hře, proti střele opavského Kociána musel domácí brankář předvést zákrok vleže. V závěru zápasu ještě Kofroň přihrával Spratkovi, tomu se však nepovedlo zakončit.

Havířov zvítězil 5:2 a připsal si první výhru v domácím prostředí. V dalším kole pojedou svěřenci Jiřího Raszky do Hodonína, utkání je na programu v sobotu v 17:00.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Začalo to špatně a nedůrazně kolem brány, celý zápas byl ale před námi. Museli jsme dotahovat, ale to se nám podařilo. Vedli jsme 2:1, přidali jsme třetí branku a s klidem šli do další třetiny. Ve druhé třetině jsme odskočili. V posledních čtyřech minutách druhého dějství měla Opava několik šancí, ale podržel nás gólman, kterému patří dík. Pokus chcete vyhrát, musíte mít všechny aspekty a gólman je jeden z nich. Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná, my jsme dobře napadali a hráli zodpovědně.

Aleš Tomášek (trenér HK Opava): Bohužel, hokej se hraje na góly. Samozřejmě nechci říkat, co by bylo, kdyby... Ale není to náš první zápas. Nějaké šance máme, ale nedáme je. Havířov má zkušené hráče, byli silní. Až tady jsme slyšeli, že nejsou úplně v pohodě. Bylo to vidět i na zápase, byla spousta chyb, ale my je nevyužili. Nabídli jsme jim až moc přesilovek na jeden zápas.