Havířov v Kolíně nestačil na Kozly

Vít Káňa | 04.12.2021

H A V Í Ř O V - V rámci 26. kola CHANCE ligy vyjeli hráči Havířova do Středočeského kraje, kde vyzvali tým SC Kolín. V nepovedené první třetině AZ inkasoval hned čtyřikrát, góly Kozlů dávali Piegl, Síla, Veselý a Šafránek. Po čtvrtém gólu došlo k výměně gólmana, Daniela Dolejše nahradil v brankovišti Tomáš Fučík, ten už inkasoval jenom jednou. Na začátku druhé třetiny mu, v oslabení, vstřelil gól Jan Veselý. AZ snížil na konci zápasu díky trefám Tomáše Pastora a Jakuba Doktora. SC Kolín doma porazil AZ HEIMSTADEN Havířov 5:2. V dalším zápase AZ, ve středu 8. prosince, vyzve v GASCONTROL Aréně tým DRACI PARS Šumperk.

Chance liga - 26.kolo so 4.12.17:00
SC Kolínští Kozlové - AZ Heimstaden Havířov
5:2
(4:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Piegl (Matějček), 9. Síla (Petržilka, Niko), 15. Jan Veselý (Miškář, Čáp), 16. David Šafránek (Jankovský, Z. Král), 24. Jan Veselý (David Šafránek, Z. Král) – 48. T. Pastor (J. Doktor, Kadeřávek), 53. J. Doktor (Dostálek, Hudeček). Rozhodčí: Luděk Pilný, Jakub Šindel – Stanislav Hnát, Jakub Dědek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Bloky 7:3. Vhazování: 33:26 Průběh utkání: 5:0, 5:2.

SC Kolínští Kozlové: Strmeň – Čáp, Niko, Piegl, Váchal, Zorko, V. Čížek (A), Šalda – David Šafránek (C), Jankovský, Jan Veselý – Z. Král (A), Miškář, J. Sklenář – Matyáš Svoboda, Matějček, L. Krejčík – Síla, Petržilka, Morong.
AZ Heimstaden Havířov: Dolejš (15. Fučík) – Chroboček, M. Hlaváč, Lytvynov, Kadeřávek, T. Pastor, Korím, Valenta – Damašek, M. Hrubec, Pechanec – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor (C) – Š. Kratochvil, Krupa, Paś – L. Bednář, Mrva, Severa.

Na začátku úvodní třetiny měly šance oba týmy, Šalda, ani havířovský Krupa však neuspěli. V 8. minutě se domácí René Piegl napřáhl golfovým úderem od modré a puk se od gólmana Dolejše odrazil za jeho záda, 1:0. O minutu později se nadvakrát prosadil Vojtěch Síla, který navýšil vedení na 2:0. Domácí ustáli oslabení a v 15. minutě dával Jan Veselý, který se trefil po teči, už na 3:0. O dvanáct vteřin později vybídl Jankovský Davida Šafránka a ten forehandem do poloprázdné klece nemýlil, 4:0. Po 4. inkasovaném gólu nahradil Dolejše v havířovském brankovišti Fučík. První třetina skončila výsledkem 4:0.

AZ přečkal jednu přesilovku v úvodu druhého dějství, ale v té druhé už inkasoval. Na začátku 24. minuty se trefil, po parádní střele ze slotu, Jan Veselý, 5:0. Havířov se snažil s výsledkem něco udělat, jenže narážel na obranu Kozlů. No a když už se dostal ke střele, jako v případě Hudečka a Dostálka, tak ho vychytal gólman Strmeň. Na konci druhé periody na světelné tabuli svítilo skóre 5:0.

Havířovští vletěli do druhého dějství jako vítr. Šance Hudečka a Doktora ještě vychytal Strměň. Ten inkasoval až ve 48. minutě, poté co ho prostřelil obránce Tomáš Pastor. V 53. minutě Strmeň vyrazil střelu Dostálka ramenem před sebe. K puku se dostal Jakub Doktor, který snížil na 5:2. Havířovští hráči měli do konce zápasu k dispozici přesilovou hru, tu však nevyužili. SC Kolín doma porazil AZ HEIMSTADEN Havířov poměrem 5:2.

Aleš Flašar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Utkání se mi těžko hodnotí, momentálně jsme v takové dece, že z toho musíme ven. Nezačali jsme špatně. První dvě, tři střídání jsme měli dvě gólovky, ty jsme ale nedali. Pak inkasujeme jeden smolný gól a vrátí se ta šablona. Přijde druhý gól, najednou přestaneme hrát, třetí, čtvrtý a, že cirkus a, že prostě kravál. Kluci si uvědomí, že je vlastně průser ale pozdě. Nevyužili jsme šance, mohlo to být o něčem jiném. Potom kluci zabrali, ve druhé třetině to bylo lepší. Ten výkon šel nahoru, ale to už bylo pozdě. Nabádáme kluky, že musí být 60 minut tvrdé práce, že nestačí 59 minut a 38 vteřin. Bohužel to nejde a musíme se z toho dostat.

Petr Martínek (SC Kozli): Jak řekl kolega, my jsme do utkání vstoupili výborně hned prvním střídáním, kdy jsme si vypracovali dvě šance, které jsme neproměnili. Ale jak řekl kolega, pak měl soupeř dvě, tři vyložené šance, kde nás podržel gólman, a oni neproměnili. Pak jsme tu třetinu sehráli výborně, vedli jsme 4:0, což byl skvělý výsledek do té další. Naskytly se nám tam nějaké přesilovky, jednu jsme využili. Vedli jsme 5:0 a pak nastalo naprosté sebeuspokojení. Obraz hry se změnil a my jsme prostě hráli velice špatně. Zaplať pánbůh, že soupeř nesnížil dříve. My jsme ani tu závěrečnou třetinu neodehráli dobře. Jestli kluci měli v hlavách, že zítra zase hrajeme. Naopak, kdyby vytrvali v tom, co hráli první třetinu, tak by se jim hrálo lépe.