VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov si poradil i s Orlovou

RV, Libor Gavlas | 26.08.2010

Třetí výhru v řadě si připsali hráči AZ Havířov, tentokrát s nepořízenou odjíždí Orlová. Základ k výhře dali domácí už v první třetině brankami Pechance a Maruny. Hosté ve druhém dějství snížili, ve třetí třetině ale výhru pojistili Sztefek a Říčka. Již zítra bude Havířov hostit Frýdek-Místek.

- 0.kolo čt 26.8.18:00
AZ Havířov - HC Orlová
Branky a asistence: 6. Pechanec (Sztefek), 16. Maruna (Najdek), 46. Sztefek (Pechanec, Vydra), 51. Říčka (Sztefek, Pechanec) - 36. Škatula
AZ Havířov: Vrba - Zientek L., Balčík, Krisl, Vydra, Zientek M., Prokop, Jurčík - Machálek, Najdek, Klimša - Stránský, Potočný, Pavlas - Říčka, Pechanec, Sztefek - Maruna
HC Orlová: Gleich - Gajda, Hegegy, Javín, Sznapka, Tomis, Tkáč, Samiec, Golab - Studený, Blatoň, Škatula, Rozum, Holuša, Prachař, Valchař, Kraft, Grygar, Vrba, Novák, Galgonek

Úvod utkání moc neodpovídal jeho celkovému průběhu. Zpočátku totiž byla aktivnější Orlová. Dostala se také do první příležitosti, když Javínovu tvrdou ránu tečoval Škatula, ale minul branku. Druhou šanci měl Galgonek, který při hře 4 na 4 sklepl ze vzduchu přihrávku od Samiece, ale taky neposlal kotouč mezi tři tyče. A tak udeřili v šesté minutě domácí. Přes celé střední pásmo našel křížnou přihrávkou Sztefek Pechance, který tvrdou ranou prostřelil Gleicha - 1:0. Vzápětí mohl vyrovnat Kraft, ale Vrba zasáhl bezchybně. V osmé minutě mohl stejný hráč zakončovat, ale nejspíš zbytečně volil přihrávku na domnělého spoluráče a tím se o šanci připravil. Ve 1č. minutě byl vyloučen Studený a domácí toto vyloučení potrestali. Najdek šikovně přistrčil kotouč Marunovi, který jím zamíchal a pověsil jej přesně pod horní tyč - 2:0. Domácí pak hráli do konce třetiny ještě jedno oslabení, ale přečkali jej bez úhony.

Druhou třetinu začali domácí dalším oslabením, ve kterém mohl snížit Gajda, který svou střelu skryl hezky za obránce, ale Vrba vytasil výborný zákrok. Ve 28. minutě byli za vzájemnou potyčku vyloučeni dva hráči a hru 4 na 4 málem využili hosté. Studený se dostal úplně sám do bezprostřední blízkosti Vrby, ale nedokázal zvednout kotouč nad jeho beton. Následně byl vyloučen Zientek za podražení a do šance se dostal hostující Vrba, který však proti Vrbovi v domácí brance neuspěl. Těsně před polovinou utkání pak hosté dokonale rozebrali bránící trojici domácích, ale Škatula trestuhodně přestřelil. O minutu později se dostal do podobné pozice Tkáč, ale i on zamířil nad branku. Když už byli domácí v pěti, dostal se do dobré pozice Říčka, který trefil Gleicha tak nešťastně, že ten byl donucen opustit hrací plochu. Domácí pak po nevyužité přesilové hře hostů dostali sami možnost přesilovky, ale bohužel zachybovali na modré a ujel jim Škatula, který trefil přesně mezeru mezi Vrbovými betony. Poté se moc nevyznamenal náhradník v orlovské brance Šafránek, který fauloval a hosté se museli bránit. Vydra ani Říčka však Šafránka nepřekonali a tak se šlo do kabin za těsného stavu.

Začátek třetí třetiny se hostům hondě nepovedl. Na ledě předváděli více faulů než pěkných akcí a na jejich trestné lavici začalo být těsno. Nejprve Tomis a současně Tkáč a po nich Prachař dostali dvě minuty a AZet měl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale nedokázal ji využít. Když však byl ještě na začátku 46. minuty vyloučen opět Prachař, domácí už si věděli rady. Od mantinelu našel krásně Pechanec Sztefka a bylo to 3:1. Poté mohl snížit opět Škatula, ale v dobré pozici před Vrbou neuspěl. A tak udeřilo opět na druhé straně. Říčkovi posunul kotouč do jízdy Sztefek a prvně jmenovaný mazáckým blafákem upravil na 4:1. Poté to zkoušel z levého křídla Sztefek, ale nedal. A nejhezčí akci si domácí nechali ne 55. minutu. Stránský zatáhnul kotouč za modrou čáru a bezchybnou křížnou přihrávkou našel před odkrytou brankou Robina Pavlase, který asi ještě doteď přemýšlí, jak se tam mohla zjevit Šafránkova lapačka, která kotouč zachytila. Hosté se v poslední třetině moc do šancí nedostávali, výjimkou byla šance dnes nejaktivnějšího Olejáře Škatuly, který ovšem tentokrát neuspěl. Pěkné utkání zakončila série pěti nájezdů na každé straně, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem domácí Sztefek.

Jan Daneček - My hledáme novou pozici u lidí, takže my musíme hrát naplno a není pro nás rozdíl mezi přátelským nebo soutěžním utkáním. V dnešním zápase lituju jednoho, že už při první příležitosti přesilovky 5 na 3 jsme měli skórovat.

Aleš Flašar - Pro nás je to pořád přípravný zápas, ze kterého nebudu dělat závěry, protože pořád zkoušíme hráče. Ten kádr se ještě obmění. Havířov bude určitě patit mezi silné soupeře.

Fotogalerie k zápasu