Havířov si poradil doma i s Havlíčkovým Brodem

Josef Nudera | před 3 dny

AZ Havířov pokračuje v tažení letošní sezonou a potvrzuje dobrý vstup do soutěže. S Havlíčkovým Brodem se nečekalo lehké utkání a soupeř v mnoha momentech kousal, ale vždy skončil na brankáři Sachrovi. Havířov postupně navyšoval své vedení až na konečných 6:0, dvě branky si připsal Tomáš Franek, po jedné brance pak David Chroboček, Petr Ščurek a Jakub Apolenář. Jeden přesný pokus přidal i Vojtěch Tomi, který odehrál v této sezoně za Havířov první utkání.

2. liga - 5.kolo st 2.10.17:30
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
6:0
(2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Ščurek (Apolenář, Haas), 20. Apolenář (Haas, Hrachovský), 40. Chroboček, 45. Franek (Kunc, Konečný), 56. Tomi (Pindel, Haas), 59. Franek (Bednář, Klimša). Rozhodčí: Šutara – Hladík, Vojtášek. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 728. Průběh zápasu: 6:0.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Hrachovský, Chroboček, Valenta (A), Ševčík, Ščurek – Tomi, Šuhaj, Klimša (A) – Bednář, Pindel, Franek – Antoníček, Ćmiel, Konečný – Apolenář, Haas (C), Pavlík
HC Rebel Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nečas) – Kerber, J. Novák (C), Konvalina, Vala, Benák, Jáchym – Melenovský, Valášek (A), Tecl – Bureš, Pártl, Endál – P. Kuchta (A), A. Rauš, Střecha – Dymák, Rulc, Kotrba – Pavelec

Domácí Havířov měl výborný vstup do utkání, když otevřel skóre už ve 2. minutě. Od modré čáry nastřelil puk zápěstím Petr Ščurek a ten prošel Novákovi mezi betony až do branky. Novák asi nic neviděl – 1:0. O dvě minuty později ujížděl na Nováka Konečný tísněný obráncem, zakončení tak nebylo úplně přesné a akci nevyužil.

V 9. minutě výrazněji zahrozili hosté, Marek Melenovský mířil nad rameno Sachra, ale ten dokázal jeho ránu vytěsnit. Pět minut před koncem prvního dějství jsme viděli velký závar před Sachrem, ale puk nakonec skončil jen v ochranné síti.

Poslední minuta třetiny byla hodně bohatá na velké šance. V čase 19:26 byl sám před Sachrem Tecl, ale neproměnil šanci. Pravidlo nedáš – dostaneš, platilo. Marek Haas vjel za branku a poslal přihrávku volnému Jakubu Apolenářovi, který uklidil puk do odkryté branky, jelikož se Novák už přesouval ke druhé tyčce – 2:0.

Na začátku druhé třetiny měl šanci Střecha, ale přepálil branku. Ve 25. minutě zase spálil šanci při dorážce Konečný. O minutu později hráli hosté přesilovku, kterou mohl využít Vala, ale Sachr jeho střelu vyrazil. Ve 29. minutě měl další velkou šanci Konečný. Havířovský útočník jel sám na Nováka, ale jeho blafák dokázal hostující brankář lapit. Část druhé třetiny jsme viděli spíše více nepřesností na obou stranách a nebylo tak moc velkých šancí.

Ve 40. minutě se k puku dostal za brankou David Chroboček a využil zmatků v brankovišti hostů, kam poslal puk. Jeho pokus se odrazil nejspíše od brankáře Nováka do branky – 3:0. Po této brance do šatny vedl Havířov nad soupeřem z Havlíčkova Brodu o tři branky.

Na začátku třetí třetiny se dostali do dvou šancí hosté, ale Rauš ani Bureš si na Sachra nepřišli. Ve 45. minutě viděli diváci další branku domácích. Po několika šancích v přesilovce se puk dostal od Marcela Kunce na hokejku Tomáše Franka, který vypálil zprvní z pravého kruhu a prostřelil Nováka – 4:0.

Hosté sehráli v 52. minutě dobrou přesilovku s tlakem, ale nedokázali ji využít ani po dobré střele od Valy z modré. To Havířov dokázal v 56. minutě udeřit. Pindel našel nádherně hokejku Vojtěcha Tomiho, který tečoval puk do horní části branky Nováka – 5:0. V 59. minutě dokázal ještě využít přesnou a tvrdou střelou z pravého kruhu dvojnásobnou přesilovku Tomáš Franek a zvýšil na konečných 6:0 pro Havířov.