Havířov potvrdil roli favorita a Velké Meziříčí porazil 9:2

Klára Bártková | včera

AZet se v prvním kole letošního ročníku 2. ligy střetl s Velkým Meziříčím, které kdyby neodkoupilo licenci, letos už by soutěž nehrálo. Favorit zápasu byl tedy již před utkáním jasný. No a žádné překvapení se nekonalo. Havířovští byli po celých šedesát minut jasně lepším celkem a svému soupeři nedali skoro žádnou šanci, což lze poznat také z konečného výsledku.

2. liga - 1.kolo st 18.9.17:30
AZ Havířov - Horácký klub Velké Meziříčí
9:2
(2:0, 6:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Pindel (Šuhaj), 10. Antoníček (Ćmiel), 21. Klimša (Kunc, Ćmiel), 22. Tvrdý (Konečný, Pindel), 29. Franek (Chroboček, Bednář), 32. Klimša (Ćmiel), 36. Šuhaj (Bednář, Michálek), 37. Konečný (Tvrdý, Pindel), 57. Franek (Bednář, Chroboček) – 32. Vedral, 41. Meluzin. Rozhodčí: Held – Návrat, Gančarčík. Vyloučení: 4:4, navíc 5+OK Ščurek (HAV), P. Slabý (VEM). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 898. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1, 8:2, 9:2.

AZ Havířov: Šimonů – Michálek, Kunc, Chroboček, Hrachovský, Ševčík, Valenta (A), Ščurek – Antoníček, Ćmiel, Klimša (A) – Bednář, Šuhaj, Franek – Konečný, Pindel, Tvrdý – Apolenář, Haas (C), Pavlík
Horácký klub Velké Meziříčí: Bizoň – Kališ, P. Slabý, Dolníček, A. Burian, Ambrož (C), Číhal – Ondráček (A), J. Doležal, Meluzin – Vedral, Broža, Báťa – Kuba, Křenek (A), Paleček – Chvátal, Juráň, M. Juda – Jaša

Domácí první zápas nového ročníku zahájili velice aktivně, už po půl minutě hry si vynutili přesilovou hru, kterou následně v čase 02:06 využili. Bylo to po souhře dvou letních posil, Šuhaj se přesunul v pásmu a zpoza pravého kruhu pak přihrál Vojtěchu Pindelovi, který střelou ke vzdálenější tyči pořádně nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. AZet po vstřelené brance nepolevil, naopak do blízkosti velkomeziříčské branky se dostával ještě více.

Nejdříve při nepovedeném střídání pláchl hostujícím hráčům Valenta, jenž se z levé strany postaral o hodně nepříjemnou střelu, kterou však Bizoň dokázal pokrýt. Po několika dalších vyložených příležitostech domácí zvýšili své vedení ve vlastním oslabení. Ćmielovi se v tu chvíli podařilo posunut puk na úplně volného Petra Antoníčka. Ten pak jel sám na brankáře a překonal ho bekhendovou střelou do středu brány – 2:0. Do konce úvodní dvacetiminutovky se sice domácí prezentovali ještě několika dobrými akcemi, žádnou z nich už nicméně nedokázali proměnit, a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:0.

Někdo by možná očekával, že do prostředního dějství se Velké Meziříčí domácím alespoň trochu vzepře, ale nestalo se tak. Opak byl pravdou. Domácí totiž přidávali jednu branku za druhou. Ta první padla hned po 21 vteřinách, kdy David Klimša vymetl růžek hostující klece – 3:0. Hned nato šel Šuhaj do úniku, avšak tentokrát Bizoň stačil zasáhnout. Tak už tomu ale nebylo v čase 21:49. To si Jiří Tvrdý najel na pravý kruh a střela mířená do středu brány propadla strážci hostující branky mezi betony za čáru – 4:0

V polovině hry byl rozdíl ještě větší. Nejproduktivnější hráč loňského ročníku Tomáš Franek si počkal mezi kruhy na přihrávku od Bednáře a velice ostrou ránou nedal Bizoňovi šanci – 5:0. Bylo vidět, že hosté už jsou naprosto bezradní a neví, jak se s aktivní hrou domácích hokejistů vyrovnat. Možná také proto se před brankou Velkého Meziříčí strhly dvě potyčky. Za tu jednu byli domácí Ščurek a hostující Slabý vykázání do kabin. Když se hra znovu rozběhla, netrvalo to dlouho a AZet si přidal už šestou trefu.

Najíždějící David Klimša se bez potíží přesunul mezi kruhy, odkud prudkým zakončením znovu překonal chytajícího gólmana – 6:0. Ačkoliv se hosté ve druhé periodě ke kotouči skoro nedostali, tak dokázali vstřelit jednu branku. Stalo se tak poté, co domácí obránce chyboval a Zdeněk Vedral toho využil a z těsné blízkosti nadzvedl puk nad beton Šimonů – 6:1. Domácím to stále nestačilo a Bizoň inkasoval znovu po zakončení Vojtěcha Šuhaje7:1. Necelé čtyři minuty před druhou sirénou ještě na 8:1 dával Viktor Konečný, jenž se před brankou zorientoval nejrychleji a kotouč dorazil za čáru.

Závěrečná třetina už byla o něco klidnější a Velké Meziříčí se také trochu víc dostalo do hry. Hned po minutě hry se domácí dopustili další hrubky, ze které vyplynul druhý gól hostujícího celku. Erik Meluzin v tu chvíli vystihl rozehrávku AZetu, přes pravý kruh si pak nabruslil mezi kruhy, odkud kotouč usměrnil nad rameno Šimonů – 8:2. O poslední gólovou střelu se v čase 56:20 postaral Tomáš Franek, jehož rána z první proletěla nad ramenem Bizoně do brány – 9:2