Druhé utkání ZUBR Cupu AZ zvládl, když vysoko porazil Nitru

Petr Miklas | 19.08.2021

Druhé utkání ZUBR Cupu sehráli naši borci na domácím ledě a porazili Nitru rozdílem čtyř branek, když se dvakrát prosadil Bednář, po brance přidali Veselý, Hlaváč, Mrowiec a Stuchlík. Za hosty se trefili Žold a Sýkora. Dobrý výkon podal v brance AZetu Marek Štipčák. Poslední utkání ZUBR Cupu sehraje AZ v úterý 24.8. 2021, když na vlastním ledě přivítá extraligový Zlín. Utkání začíná v 17:30.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 19.8.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HK Nitra
6:2
(2:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Bednář (Becher), 17. Veselý (Hrubec, Chroboček), 25. Hlaváč (Doktor, Hudeček), 34. Mrowiec (Dostálek, Doktor), 47. Bednář (Pechanec, Becher), 52. Stuchlík (Doktor) – 10. Žold (Tvrdoň, Sýkora), 44. Sýkora (Holešinský). Rozhodčí: Koziol, Novák – Kapitanov, Tomis. Vyloučení: 5:5, navíc Veselý (AZ) a Holešinský (NIT) 5 min. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Hamerlík, Kočí, Záruba – Bednář, Pechanec, Veselý – Doktor, Hudeček, Dostálek – Stuchlík, Becher, Mrva – Hrubec, Damašek, Soltys
HK Nitra: O´Connor – Mezei, Vitáloš, Švarný, Němec, Štefanka, Žold – Tvrdoň, Varga, Hrnka – Buček, Sýkora, Monár – Bajtek, Baláž, Drábek – Múčka, Šramaty, Holešinský

První šanci zápasu měli hosté. Konkrétně Múčka se ve 3. minutě dostal před domácího gólmana Štipčáka, ale ani nadvakrát jej nepřekonal. Za pár vteřin ale udeřilo na druhé straně. Lukáš Bednář dostal dobrou přihrávku za obranu a střelou do levého horního rohu překonal O´Connora v brance Nitry – 1:0. Hosté se radovali z vyrovnání v 10. minutě. Žigmund Žold dostal přesnou přihrávku z poza branky a překonal Štipčáka ranou z první k pravé tyči -1:1.

Ve 13. minutě nitranský Drábek ve velké šanci minul havířovskou branku. Na druhé straně se neprosadil Doktor, když puk po jeho střele skončil na hostující brance. Na konci 17. minuty strhli havířovští vedení zpět na svou stranu. Chroboček poslal dlouhou přihrávku na Hrubce, ten ji sklepl k Radku Veselému a navrátilec do havířovského dresu, zcela sám před O´Connorem, poslal puk mezi jeho betony – 2:1.

Ve druhé třetině byly k vidění, kromě řady vyloučení na obou stranách, především dva krásné góly havířovských obránců. Nejprve ve 25. minutě Matúš Hlaváč vypálil z levé strany zápěstím z téměř nulového úhlu a dostal puk nad O´Connorovo rameno - 3:1. No a ve 34. minutě si Jaroslav Mrowiec nejprve prohodil puk mezi nohama obránce a pak krásnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 4:1. Další šance už v prostřední třetině využity nebyly.

Ve třetí třetině byla k vidění také řada šancí na obou stranách, ale celkově se dá říct, že AZ zápas kontroloval. Adam Holešínský sice nejprve ve 44. minutě svou dorážkou snížil na 4:2, ale už za tři minuty Lukáš Bednář svou bombou z bezprostřední blízkosti ukončil ostřelování nitranské branky – 5:2. Konečný vzhled skóre udělal v 52. minutě Kryštof Stuchlík. Dostal od Doktora přihrávku z poza branky a z první zametl puk k levé tyči – 6:2.

Po vypršení 60. minuty se ještě odehrály samostatné nájezdy. V těch byli, v poměru 2:1, úspěšnější hosté, za než se prosadili Holešinský a Varga, zaímco za AZ jen Jakub Doktor.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Pro diváky to byl dnes hezký zápas. Nitra je silný soupeř. Předvedli jsme slušný výkon, a prosadili jsme se i střelecky. Pořád tam jsou i chyby, ale výsledek je, nechci říct zasloužený, ale dnes jsme byli prostě lepším týmem.

Antonín Stavjaňa (HK Nitra): Byl to pro nás především fyzicky náročný zápas. Hráli jsme třetí utkání ve třech dnech. Máme nějaké zraněné hráče, takže jsme povolali i juniory. Ne všichni to úplně zvládli, ale od toho jsou přípravné zápasy.