Dorostenci potvrdili roli favorita a porazili PZ Kladno

Petr Miklas | 04.11.2022

Dorostenci AZetu Havířov hráli proti suverénně poslednímu celku ligy juniorů skupiny západ a byli tak v těžké roli favorita. Nakonec to ustáli, svého soupeře přehrávali a jen díky kvalitnímu brankáři PZ Kladna se hrálo o body do posledních vteřin. AZ vyhrál těsně 4:3, přičemž o branky Havířova se postarali Marcus Kósa, Patrik Šenkyřik, Jakub Toma a Tomáš Sedlák. Další utkání sehrají naši dorostenci v neděli 20.11. na ledě Náchoda.

Liga dorostu - 14.kolo pá 4.11.18:00
AZ Havířov - HC PZ Kladno
4:3
(0:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Kósa (Barnošák), 29. Šenkyřik (Barnošák, Jarolím), 35. Toma (Krpec, Beleš), 48. Sedlák (Bielesz) – 22. Trefil (Háž), 40. Dostál (Ježek), 53. Burger (Reckziegel, Dostál). Rozhodčí:

Alexandr Kapitanov — Přemysl Bartek, Jiří Molin. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

AZ Havířov: Žbánek – Drastich, Beleš, Šenkyřik, Krpec, Zvejška, Burgert – Morillas, Kósa, Lacina, Ščerba "A", Bielesz, Konesz, Makula, Sedlák, Jarolím, Toma "C", Barnošák "A"
HC PZ Kladno: Zháňal – Kovář, Pavlis, Štrunc, Filip, Ježek, Pořízek, Háž, Burgr "C" – Lukeš "A", Znamenáček, Trefil, Dostál, Burger, Halbych, Reckziegel, Veverka, Pellant

Po bezbrankové první třetině přišly gólové hody ve druhé části. Na začátku 22. minuty otevřel skóre hostující Marek Trefil, jenž dokázal protlačit puk za Žbánka.

O čtyři minuty později bylo vyrovnáno, protože Marcus Kósa procedil puk zblízka pod levým betonem Zháňala. V čase 28:44 už AZet vedl, když střela od modré z hole obránce Patrika Šenkyřika prošla mezi Zháňalovými betony do sítě.

Ve 35. minutě to bylo 3:1 pro Havířov po kombinaci mezi Belešem, Krpcem a zakončujícím Jakubem Tomou. Ale necelou půlminutu před koncem snížil na rozdíl branky David Dostál, jenž zužitkoval rychlý protiútok.

Na začátku třetí části měli domácí hráči několik příležitostí navýšit své vedení, ale puk po Ščerbově střele prošel mezi Zháňalovy betony a pak těsně minul levou tyč jeho branky. Gólman Kladna zastavil i Tomovu střelu po přečíslení dvou na jednoho, kdy mu nahrával Lacina.

AZ odskočil do dvoubrankového vedení až ve 48. minutě, když po vyhraném buly překonal Zháňala Tomáš Sedlák.

V polovině 52. minuty mohl při vlastním oslabení navýšit vedení Havířova Toma, jenž se dostal před Zháňala, položil si ho a po ledě poslal puk za jeho záda, jenže gólman hostů předvedl zákrok večera a a podržel Kladno nad vodou.

Že to byl hodně důležitý zákrok se ukázalo o necelou minutu později, protože Kladno využilo přesilovku, když sérii střel a dorážek utnul přesnou ranou Lukáš Burger.

Utkání tak bylo napínavé až do konce, Kladno zkusilo hru bez brankáře, ale vyrovnat nedokázalo.

Havířov tedy bere tři body za výhru 4:3. Další utkání sehrají naši dorostenci v neděli 20.11. na ledě Náchoda.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): I když je Kladno ve skupině západ se třemi body na posledním místě tabulky, tak jsme věděli, že nás čeká těžký zápas. Dopnili mužstvo o nové hráče, což se hned projevilo na jejich výsledcích a výkonech v posledních zápasech, včetně tohoto. Nezačali jsme úplně nejlépe, kluci mi připdali trochu nervózní a nedokázali si pořádně nahrát, natož vymyslet nějakou gólovou situaci. Ve druhé třetině se opět vyznamenal rozhodčí Kapitanov, když Kladnu uznal gól na 0:1, který dle mého názoru určitě regulérní nebyl. Paradoxně nám tím pomohl ke zlepšení našeho výkonu. Nabudilo nás to, zrychlili jsme pohyb, zjednodušili hru a ve druhé třetině výsledek otočili. Většinu třetí třetiny jsme měli hru pod kontrolou, dostávali se více do brankových příležitostí a odskočili na rozdíl dvou gólů.Soupeři se díky naši nedůslednosti v předbrankovém prostoru podařilo snížit na 4:3 a v závěru při hře bez brankáře nás dostal pod tlak. Ale díky bojovnosti, obětavosti a troše štěstí jsme utkání dotáhli do vítězného konce a můžeme si do tabulky připsat další hodně důležité tři body.