AZetu na body nestačilo ani 5 vstřelených branek

Jakub Piskoř | 20.12.2021

Zápas proti Dukle začal pro AZet špatně a prohrával hned od 3. minuty. Druhá třetina přinesla strhující podívanou. Havířov nejprve dvěma rychlými góly otočil. Jihlava si ale vzala vedení zpět a byla aktivnější, i přesto ještě v druhé dvacetiminutovce AZ dal dvě branky a vedl 4:3. Hned v první minutě třetí části byl náskok dokonce dvoubrankový. Ani toto však hráče z Vysočiny nepoložilo a dokázali otočit na konečných 6:5.

Chance liga - 29.kolo po 20.12.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HC Dukla Jihlava
5:6
(0:1, 4:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. L. Bednář (Pechanec), 23. Pechanec (J. Doktor, Chroboček), 35. Dostálek (Hudeček, J. Doktor), 40. Š. Kratochvil (J. Doktor), 41. Dostálek (J. Doktor, Chroboček) – 3. Kachyňa (Houška, Zeleňák), 25. T. Harkabus (Houška, Kachyňa), 32. Skořepa (Helt, Čachotský), 47. T. Havránek (Kowalczyk, Valenta), 52. Skořepa (Kowalczyk, Fronk), 58. Čachotský (Bilčík, Skořepa). Rozhodčí: Skopal, Vrba, Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: bez využití. Diváci: 487. Střely na branku: 22:40 (7:9, 11:17, 4:14). Zblokované střely: 10:19. Vhazování: 22:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:6.

AZ Heimstaden Havířov: Dolejš – T. Pastor, M. Hlaváč, Kadeřávek, Chroboček, Marcel Kunc, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – Maruna (C), Pechanec, L. Bednář – Š. Kratochvil, Paś, Severa – Křemen, Damašek, Krupa
HC Dukla Jihlava: Žukov (41. A. Černý) – L. Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Valenta, Eliáš, Bilčík, Zeleňák – Helt, M. Zadražil, Fronk – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus (A), Houška, T. Havránek

Autorkou reportáže je: Eva Suchánková.

Na začátku úvodního dějství byli aktivnější hosté, což vedlo i k jejich vedení, ve 3. minutě vstřelil gól Ondřej Kachyňa, ten dostal krásnou přihrávku zpoza brány od Houšky a z levého kruhu, propálil Dolejše, 0:1. Poté to zkoušel ještě zblízka Skořepa, Dolejš se však překonat nenechal. V druhé polovině první třetiny se zvedli domácí, dorovnali se i střelecky, velkou šanci měl v 16. minutě Hudeček, gól jim to však nepřineslo. Do šaten odcházely oba celky za stavu 0:1.

Druhá třetina měla spád. Ve 22. minutě bylo vyrovnáno, z hranice brankoviště se prosadil Lukáš Bednář, 1:1. O půl minuty později se Jihlava snažila dostat do vedení, Dolejš však se štěstím puk střílejícího Harkabuse vytěsnil. Platilo nedáš, dostaneš. O malou chvíli později dal AZetu vedení Antonín Pechanec, ten nadvakrát překonal Žukova, bylo to 2:1. Dukla se však nevzdala, ve 25. minutě vyrovnal, po prudké přihrávce od Houšky, Tomáš Harkabus, který střelou z první překonal Dolejše.

Fronk svou velkou šanci nevyužil, ideálně netrefil poloodkrytou klec domácích. Běžela 31. minuta, když se Jihlava ujala vedení, na 3:2 dával, v přesilové hře, Josef Skořepa. Ve 35. minutě se přihlásil o střelecké slovo Vlastimil Dostálek, který využil parádní přihrávky Hudečka, na světelné tabuli svítil stav 3:3. To nebylo vše, domácí si vzali před druhou sirénou vedení zpět. Šimon Kratochvíl totiž ve 40. minutě načapal na švestkách Žukova, který nechytal nejlepší zápas, nad lapačkou. Po druhém dějství to bylo v GASCONTROL Aréně 4:3.

Třetí perioda začala výměnou v brankovišti Dukly, Maxima Žukova nahradil Adam Černý. Toho překonal ve 41. minutě Vlastimil Dostálek, Dostálek jen uklidil přihrávku Doktora do odkryté klece, 5:3. Další velkou šancí se prezentoval Havířov o chvíli později, Doktor však trefil pouze tyč. Vzápětí se ocitl Fronk zcela sám před ležícím Dolejšem, bránu ale minul.

Ve 47. minutě překonal Dolejše parádní tečí Tomáš Havránek, 5:4. Dukla přidala a vynutila si faul, dvě minuty trestu dostal Bednář. Výhody jednoho muže na ledě využili hosté, Josef Skořepa potrestal nedisciplinovanost Havířova, těsně před bránou totiž neobsazený dorážel do odkryté klece, 5:5. Domácí tahali za kratší konec provazu, navíc museli hrát skoro dvě minuty ve třech. Budiž jim ke cti, že dlouhé oslabení přežili. Nicméně přišla 58. minuta a Tomáš Čachotský dostal svou střelou do odkryté brány Jihlavu do vedení, 5:6. Domácí reklamovali sudímu, že se jednalo o gól dosažený nohou, s reklamací ale neuspěli. AZ se ještě v šesti hráčích pokoušel o srovnání, pět vteřin před koncem Dostálek tečoval Bednářovo nahození, avšak těsně mimo. AZ Heimstaden Havířov doma nestačil na Duklu Jihlavu 5:6.

Filip Konštacký (AZ HEIMSTADEN Havířov): Dnes jsme byli produktivní, to nás dlouhou dobu drželo v zápase. Za stavu 5:3 jsme věřili, že to můžeme dotáhnout do úspěšného konce. Bohužel udělali jsme dnes spoustu chyb v obraně. Za to jsme byli potrestáni a prohráli jsme.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Do zápasu jsme vstoupili a šli jsme hned do vedení. Pak jsme udělali hloupý faul a chvíli poté jsme hráli v šesti. To Havířovu pomohlo dostat se do zápasu. První třetina skončila 0:1, ale hráči rozhodně nehráli podle našich představ. Vstup do té druhé byl z naší strany naprosto katastrofální. Dostali jsme dva góly jako přes kopírák. Dvakrát jsme tam nechali hráče soupeře, ať to tam doráží. Poté se to srovnalo, dokázali jsme se držet v pásmu, otočili jsme. Pak zase kolaps, najednou jde Havířov do vedení. Musím uznat, že havířovský brankář dnes podal výborný výkon. Chytil několik tutovek. My jsme ve 3. třetině vystřídali gólmana. No a hned jsme inkasovali gól. Havířov vedl o dvě branky a zbytek třetiny pak už byl o nás. Hráli jsme v pásmu Havířova a těch šancí tam bylo hodně. Jsme rádi, že se nám podařilo zápas otočit a takhle zvládnout.